Košickí hokejisti si vezú z Nitry jeden bod

Zľava: Brankár HC Košice Joakim Lundstrom, Judd Blackwater z HK Nitra a Eduard Šedivý z HC Košice. (Autor: SITA)
TASR|6. jan 2018 o 18:52

Východniari prehrávali o tri góly, napokon prehrali až v predĺžení.

HK Nitra - HC Košice, 6.1.2018: fotogaléria

6.1.2018

NITRA. Na zimnom štadióne v Nitre sa o konečný výsledok bojovalo do poslednej sekundy.

V úvode zápasu ako prví pohrozili hosťujúci "ocelieri".

V 2. minúte nastrelil brvno švihovkou Nagy.

Skóre však otvorili domáci, keď v 3. minúte namieril presne medzi nohy Lundströma spoza kruhov Krištof.

Hostia mohli vyrovnať v 8. minúte, ale Kessel v dobrej pozícii zaváhal.

Keď už sa blížil záver tretiny, tak dokázali udrieť domáci. Gól do šatne zariadil presnou strelou Ordzovenský - 2:0.

Domáci viedli o tri góly

Druhú tretinu začali lepšie domáci.

V 23. minúte usmernil strieľanú prihrávku za Lundströma H. Ručkay a vyhnal švédskeho brankára z brány.

V bráne Košíc stál Habal, ktorý hneď musel riešiť niekoľko nepríjemných situácií a čelil početnej streľbe "corgoňov".

V 36. minúte prišlo zníženie zo strany Košíc.

Prízemnou strelou prekonal brankára Nitry Hovorka - 3:1.

Rozhodlo predĺženie

Vstup do tretej tretiny mali lepší hostia a v 44. minúte dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu Kessel.

V 49. minúte mohlo byť vyrovnané, ale nitriansky brankár si poradil s pokusom Suju, ktorý sa rútil sám na bránu.

Košice sa predsa dočkali vyrovnania. V 55. minúte vystrelil Čížek a tretí gól išiel celkom určite na vrub brankára Laca, ktorý mal na puk dostatočný výhľad, ale nedokázal ho zneškodniť - 3:3.

Víťazný tím nebol známy po 60. minútach, a tak prišlo na rad predĺženie.

To ponúklo niekoľko príležitostí a zápas ukončil v 64. minúte Blackwater. Bod navyše tak získala Nitra.

Povedali po zápase

Andrej Kmeč, tréner Nitry: My sme zápas veľmi dobre rozohrali. Škoda, že za stavu 3:0 sme nejakú šancu nevyužili. Naopak, v oslabení sme dostali gól a v tretej tretine Košice ukázali veľmi dobrý pohyb a ich individuality nás začali prehrávať. Škoda, že sme to neustáli a zápas išiel do predĺženia, ale vďaka aj za ten bod v predĺžení. Proti mužstvu ako sú Košice, sú aj dva body dobré.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: Myslím si, že v prvej tretine sme nehrali zle. Mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili a súper využil dve. Druhá tretina bola z našej strany najslabšia. Ale musím povedať, že chlapci ukázali morálno-vôľové vlastnosti ako sa otáča zápas a za to im ďakujem. Škoda tých nevyužitých šancí v predĺžení.

HK Nitra - HC Košice 4:3 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 3. Krištof (Paulovič), 20. Ordzovenský (Blackwater, Milam), 23. H. Ručkay (Csányi), 64. Blackwater (Slovák, Mezei) - 36. Hovorka (Kafka), 45. B. Kessel (Nagy, Spilar), 54. Čížek (Nagy, Spilar).

Rozhodovali: Jonák, Goga - Výleta, Gegáň,

vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0,