Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Košičania si vychutnali zvolenského súpera

V zápase 36. kola hokejovej Tipsport ligy vyhrali oceliari 6:2.

(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Košickí hokejisti ovládli domáci zápas 36. kola Tipsport ligy, hoci hostili silného súpera.

Hoci oceliari v úvode zápasu prehrávali, v ďalšom priebehu boli jasne lepším tímom a pripísali si tri body.

Skóre otáčal Nagy

Na úvodný gól sa v šlágri 36. kola čakalo iba 91 sekúnd. Radovan Puliš vo svojom prvom striedaní v aktuálnej sezóne, našiel obrancu Bokroša, ktorého strela zapadla za Habala - 0:1.

Tento gól však paradoxne viac pomohol domácim, ktorí postupne prevzali iniciatívu. Jenčík ani Šoltés v 7. minúte svoje šance ešte nepremenili, no v 9. minúte už bolo vyrovnané.

V úniku dvoch proti jednému poslal Pacan ideálny puk Nagyovi a ten v oslabení prekonal Nieminena.

Keď sa už zdalo, že sa prvá tretina skončí nerozhodne, využil Nagy zmätok okolo Nieminena a poľahky poslal puk do bránky - 2:1.

Trojgólová smršť

Úvod druhej časti priniesol vyrovnaný boj, ktorý napokon znamenal povestné ticho pred búrkou.

Košičanom stačilo v polovici druhej časti 41 sekúnd na to, aby svoj náskok navýšili na 5:1.

Najskôr si Jenčík po Dudášovej prihrávke zblízka vychutnal Nieminena, krátko na to Kafka dokončil Hovorkovu akciu a keď zvolenský brankár zazmätkoval za bránkou, zapísal sa do streleckej listiny aj Petráš.

Fínsky brankár následne prenechal miesto Šimkovi. Ten sa poriadne zapotil už pri svojom prvom zákroku, no s protiútokom domácich si poradil. V 36. minúte sa hostia vrátili do zápasu, keď chybu v defenzíve Košíc potrestal Coffman - 5:2.

Skóre pečatil Spilar

Domáci si boli vedomí presvedčivého náskoku a kontrolovali hru. Sebavedomie si zvýšili už po 62. sekundách tretej časti, keď únik dvoch na jedného premenil na šiesty gól Spilar - 6:2.

Hra mala aj naďalej spád, nevytratili sa bojovnosť ani nasadenie, no zaujímavých gólových príležitostí postupne ubudlo.

Na výsledku už nič nezmenili ani dve presilovky hostí v tretej časti.

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Dôležité bolo, že sme sa dostali do stretnutia práve v našom oslabení, keď sme vyrovnali na 1:1. Zápas sa lámal v druhej časti, najmä v priebehu minúty, v ktorej sme strelili tri góly. Dostavil sa pokoj na naše hokejky a napokon sme presvedčivo vyhrali. Ďakujem chlapcom za výkon, hoci tam boli nejaké chybičky. Myslím si, že takýto hokej sa páčil aj divákom."

Peter Mikula, tréner HKM Zvolen: "Začali sme dobre. Prvú tretinu sme síce prehrali 1:2, ale boli sme aktívni. Nedokázali sme však využiť istý rešpekt zo strany Košíc. Neskôr sme domácich naštartovali vlastnými chybami. Košičania zvíťazili vďaka svojmu prístupu a nasadeniu. Momentálne sa trápime v efektivite a aj preto je dnešný výsledok taký aký je."

Téma: Hokej