Piatok, 27. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslav

Východniarske derby dopadlo jednoznačne pre oceliarov

Domáci boli na koni, získali cenné tri body.

(Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

KOŠICE. Domáci hokejisti HC Košice zvíťazili 6:2 nad hráčmi HK Poprad v stretnutí nedeľňajšieho 39. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Úvod prvej tretiny piateho východniarskeho derby priniesol "oťukávací" hokej.

Jenčík ešte v 10. minúte neuspel v krátkom úniku, ale diváci sa v ďalšom priebehu prvej časti bavili ofenzívnym hokejom s viacerými šancami i gólmi.

Skóre otvoril Miklík, keď v 11. minúte presne namieril odrazený puk.

Popradčania sa však nenechali zaskočiť a ich gólová odpoveď prišla o štyri minúty. Brankár domácich Lundström neskrotil puk po Petranovej strele a Mlynarovič vyrovnal - 1:1.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov - servis výsledkov a faktov

Uplynulo iba 63 sekúnd, keď si Abdul v útočnom pásme počkal na Buca, ktorý na dvakrát pridal druhý gól hostí.

O tom, že sa prvá tretina skončí nerozhodne, rozhodol domáci obranca Ovčačík, keď si ideálne nakorčuľoval na prihrávku Pacana - 2:2.

V 23. minúte mohol Šoltés nakloniť skóre na stranu domácich, ale Corbeil zmaril jeho príležitosť. Popradčania sa opierali o pozornú defenzívu a snažili sa hroziť najmä z brejkov.

V polovici druhej časti ich dvakrát oslabil Petran, ale Košičania presilovkami pohrdli.

Košičania už v úvode tretej časti naznačili snahu o tretí gól.

Do karát im zahrala presilovka v 42. minúte. V nej sa pred brankára Corbeila natlačil Spilar a Jenčík dostal puk do bránky - 3:2.

Domáci boli na koni a v 48. minúte bol ich náskok už dvojgólový, keď Kesselovu strieľanú prihrávku nechytateľne tečoval Suja - 4:2.

Hosťom v tretej tretine dochádzali sily, čo bola voda na košický mlyn. Za stavu 4:2 hrali hostia presilovku, ale namiesto vyrovnania inkasovali piaty gól, keď v úniku dvoch na jedného skóroval Nagy.

Ako využiť presilovku ukázali Košičania súperovi v 56. minúte, keď po rýchlej akcii Jenčík dorazil puk za Corbeila - 6:2.

Košičania si už presvedčivé víťazstvo ustrážili a získali cenné tri body.

Hlasy trénerov

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna, hoci sme v nej išli do vedenia. V druhej časti sme pridali pohyb a dostávali sme sa do šancí. Všetko podstatné sa udialo v tretej tretine, keď sme sa presadili v presilovkách a aj v oslabení."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Do Košíc sme pricestovali s omladeným kádrom. Hráčom patrí pochvala za výkon v prvej a druhej tretine. Zápas však nevyšiel našej elitnej formácii, ktorá sa nepresadila ani v presilovkách a bola pri štyroch inkasovaných góloch. Tak to však býva a nemôžu nás stále ťahať tí istí hráči. Rozhodli šance, ktoré si Košičania vypracovali aj s naším prispením. Myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene. Dnes vyhrala skúsenosť nad mladosťou."

Téma: Hokej