Košice inkasovali rozhodujúce góly v samom závere

(Autor: SITA)
TASR|2. feb 2018 o 20:42

V 42. kole hokejovej Tipsport ligy prehrali v Trenčíne 1:3.

TRENČÍN. Zápas 42. kola Tipsport ligy na trenčianskom ľade bol dlho vyrovnaný, Košičania sa ujali vedenia, o ktoré prišli ešte pred koncom prvej tretiny.

Nakoniec rozhodli domáci o svojej výhre dvomi gólmi v samom závere stretnutia.

Košičania viedli

Zápas sa v Trenčíne odohral pred výbornou kulisou. Od začiatku oba tímy ponúkali ofenzívny hokej.

Úvodné minúty patrili oceliarom. Hovorka už v 1. minúte vyskúšal pozornosť Valenta a o tri minúty nepochodil po kombinačnej akcii Spilar.

Dukla sa k slovu prihlásila v 6. minúte. Lišiacke nahodenie Starostu narobilo Habalovi veľké problémy. Neujala sa ani dorážka Pardavého, či tvrdá strela z medzikružia od kapitána Radivojeviča.

Na opačnej strane nepochodil Hovorka, keď napálil puk iba do stredu bránky. V 11. min Sojčík tečoval strelu tesne pred Habalom a ten mal kus šťastia, pretože sa prekĺzol tesne povedľa žŕdky.

Skóre zápasu napokon otvoril Miklík, keď zblízka nemal problém dopraviť puk do domácej siete.

Radosť oceliarov z vedenia netrvala dlho. Už o dve minúty zaváhanie Ovčačíka využil Radivojevič po strele pod hornú žŕdku. V závere mal ešte šancu Radivojevič, ale zblízka už puk za Habala nepretlačil.

Prehajdákaná dlhá presilovka

Druhú tretinu výraznou mierou poznačili vylúčenia. Za desať minút hry šli na trestnú lavicu dvaja hráči z každej strany. Viac šancí mali domáci. Dostávali sa do nich paradoxne v oslabení.

Po góle volal únik troch na jediného obrancu, ale Cebák bekhendovým blafákom netrafil bránku.

Košičania mali ideálnu možnosť dostať sa opäť do vedenia počas päťminútovej presilovky pri vylúčení Kanaďana Deveauxa za faul kolenom na Kafku. Lenže počas nej ani raz nevystrelili priamo na Valenta.

Rozhodnutie v závere

V záverečnej časti hry si už tímy dávali väčší pozor na obranu. Ani jeden nechcel urobiť chybu, ktorá by mohla znamenať rozhodnutie.

A hoci hráčom odchádzali sily, príležitosti pribúdali. V presilovej hre mohol misky váh na stranu Košíc nakloniť Suja. Niekoľko dorážok pred Valentom však ku gólu neviedlo.

Na opačnej strane nájazd Pardavého so Starostom skončil na Habalovi.

Dramatický záver zápasu neuniesol brankár Habal, ktorý za odhodenie fľašky dostal trest do konca zápasu a nahradiť ho musel Lundström.

Ten sa puku ani nedotkol a už ho ťahal zo siete, keď ho dve minúty pred koncom prekvapil Varga. Gólovú bodku pridal do prázdnej bránky Ölvecký.

Peter Oremus, tréner Trenčína: Zápas bol pre nás veľmi dôležitý. Tri body majú veľkú cenu. Výkon tímu bol výborný. Poraziť Košice nie je jednoduché.

Roman Šimíček, tréner Košíc: Ťažko sa mi zápas hodnotí. Prehra zo záveru nás mrzí. Prvú tretinu sme boli vyrovnaným súperom, v druhej boli domáci lepší, v poslednej sme mali nejaké šance. V závere sme vďaka našej nedisciplinovanosti zápas prehrali. Nemôžeme robiť zbytočné fauly a mrzí ma zbytočnosť od nášho brankára zo záveru.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (1:1, 0:0. 2:0)

Góyl: 18. Radivojevič, 59. Varga (Sojčík, Frühauf), 60. Ölvecký (Radivojevič) - 16. Miklík (Nagy, Pacan)

Rozhodovali: Jonák, StanoŠefčík, Synek, vylúčení: 6:5, navyše: Ölvecký 10 minút za nešportové správanie, Deveaux 5+DKZ za faul kolenom - Habal DKZ za odhodenie fľašky, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3 280 divákov.

Trenčín: Valent - Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík - Bezúch, Ölvecký, Radivojevič - Varga, Sádecký, Sojčík - Hecl,Dlouhý, Mikula - Hudec, Pardavý, Švec - Deveaux.

Košice:Habal (59. Lundström) - Kessel, Ovčačík, Dudáš, Koch, Michalčin, Pulli - Miklík, Pacan, Nagy - Spilar, Hovorka, Jenčík - Kafka, Suja, Šoltés - Hričina,Boltun, Petráš - Vrábeľ, T. Klíma.