Nájdete nás na webe

Košice dominovali v Žiline, Miklík si pripísal päť bodov

V 50. kole hokejovej Tipsport ligy vyhrali oceliari 6:3.

Michel Miklík v zápase v Žiline žiaril.(Zdroj: tasr)

ŽILINA. V 50. kole hokejovej Tipsport ligy si Košičania suverénne poradili s celkom Žiliny na jeho ľade.

Bodovo sa zaskvel Michel Miklík, ktorý prihrával na štyri góly Košičanov a jeden sám dal.

Základ položili v úvodnej tretine

Oceliari začali v Žiline lepšie, ale po Šoltésovej nevyužitej šanci v 2. minúte pykali. Domáci hrali presilovku, po Hruškovej strele sa dostal k vyrazenému puku Kozák a do odkrytej brány skóroval.

Ďalšiu šancu hostí mal na konci 6. minúty Jenčík, ale v poslednej chvíli pomohol Tomekovi jeden z domácich bekov. Jenčík sa tak presadil až v oslabení, keď potrestal zlé striedanie domácich a strelou švihom vyrovnal.

Košičania sa chytili a ďalší gól pridali v presilovke, keď Kanaďan Pacan nemal problém pod Dudášovej prihrávke trafiť spred brány do siete.

V 17. minúte už bolo 3:1 pre hostí, keď Šedivý vybojoval puk, od modrej ho poslal na Tomeka, ale ten nemal šancu zareagovať na Sujov teč.

Ubránili oslabenia

V závere tretiny pohrozili aj domáci, ale po Dudášovom faule si vybojovali iba presilovku.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Tú dohrávali v druhej tretine, ale nevyužili ju rovnako, ako chvíľu po jej skončení ďalšiu.

Početnej výhode sa hostia ubránili aj do tretice a napriek šanciam domácich udržiavali stále dvojgólový náskok.

V 32. minúte ho zvýšili, keď protiútok Miklíka s Kafkom dotiahol do gólu Pacan.

Domácim sa podarilo v 36. minúte znížiť nenápadnou strelou obrancu Andersonsa od modrej, ale 8 sekúnd pred druhou sirénou zvýšil opäť na rozdiel troch gólov z dorážky Kafka.

Miklík pečatil koncert gólom

Do tretej tretiny nastúpil do domácej brány Mikoláš. Žilinčania sa mohli dostať do zápasu v úvodnej päťminútovke, ale nevyužili ani takmer minútovú výhodu o dvoch hráčov.

Na jej konci zahodili aj nemožné a v 46. minúte ich za to potrestal výborne hrajúci Miklík.

Ten sa pohral s obranou i brankárom domácich a bekhendom do prázdnej brány zvýšil.

Zápas bol pevne v rukách hostí, domáci sa však predsa len gólovo pripomenuli v 51. minúte druhým presným zásahom Kozáka, ktorý švihom od modrej trafil presne za Lundströma.

Zápas sa už len dohrával, domáci premrhali aj ďalšiu presilovku, a tak si Košice odviezli spod Dubňa zaslúžené tri body.

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Vstup do zápasu sme mali taký, ako sme si predstavovali. Dali sme gól, ale v druhej našej presilovke sme zle striedali, dostali sme góly, potom ďalšie lacné góly. Mali sme v ďalšom priebehu viacero presiloviek, aj šancí na góly, ale veľmi sa na ne nadrieme. Dali sme síce tri góly, ale všetky strelili obrancovia, takže v útoku sme dnes zlyhali."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Pripravili sme sa zodpovedne, pretože sme vedeli, že to nebude ľahký zápas. Dostali sme síce prvý gól, ale dali sme potom tri rýchle góly. Dokázali sme vždy rýchlo odpovedať na góly domácich, aj v momentoch, kedy hrali Žilinčania dobre. Jediná vec, ktorú musíme vytknúť tímu, je veľký počet vylúčených na našej strane. Robili sme veľa hlúpych faulov, dostali sme sa aj do dvojnásobnej nevýhody. Sme radi, že sme vyhrali, aj preto, že brankár Lundström mal dnes narodeniny."