Finiš. Krajčík mieri do cieľa.
Finiš. Krajčík mieri do cieľa. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|2. mar 2018 o 00:00

Z pretekárov ATU Košice najcennejší výsledok dosiahol Michal Krajčík.

KOŠICE. Na prvý medzinárodný štart v sezóne sa do maďarského Kaskantyu vydala 10-členná výprava orientačných bežcov Akademik Technická univerzita Košice.

Hlavne orientačne náročné terény na tradičných pretekoch Boroka Cup boli lákadlom pre orientačných fajnšmekrov otestovať si svoju formu.

Z pretekárov ATU Košice najcennejší výsledok dosiahol Michal Krajčík v hlavnej kategórii mužov M21-A.

Za víťazným Zimmermannom (ČR) a druhým Rumunom Bogyom obsadil Krajčík v celkovom poradí po dvoch etapách 3. miesto v konkurencii 34 pretekárov zo štyroch krajín. Jeho oddielový kolega Miroslav Papuga skončil deviaty.

V ženskej kategórii celkove štvrtá skončila Kristína Krajčíková za triom z Česka. Darilo sa aj žiakovi Jakubovi Janšovi, ktorý obsadil druhé miesto za maďarským rovesníkom v kategórii M-12C.