Nájdete nás na webe

Košickí hokejisti sa vracajú z Nových Zámkov naprázdno

Oceliari dokázali iba znižovať skóre.

Momentka zo zápasu.(Zdroj: huste.sk)

NOVÉ ZÁMKY. Za istých okolností mohli mať Novozámčania po zápase s Košicami istotu postupu do vyraďovacej časti. Na druhej strane, pre "oceliarov" bola stále otvorená možnosť skončiť po základnej časti na štvrtom mieste.

Svoje ambície začali už od úvodu lepšie napĺňať domáci. V 3. minúte vyrazil košický brankár Škodovu strelu, k puku sa dostal Novotný a otvoril skóre duelu.

Druhý gól domácich mohol pridať Hruška, ale jeho príklep spomedzi kruhov zneškodnil Habal. Krátko nato vychytal Baroš výborne Nagya.

Gólom sa neskončil ani Hovorkov pokus nájsť spoluhráča pred novozámockým brankárom. Päť minút pred koncom tretiny sa vo výbornej pozícii ocitol domáci Saulietis, ale Habal si zastal svoje miesto.

O minútu neskôr vypukla radosť na domácom štadióne po druhý raz, keď sa presadil Fábry. Ku gólu mal blízko aj Škoda, ibaže Habal bol znova proti.

Vyrovnať nedokázali

V druhom dejstve udreli ako prví Košičania. Šoltés sa predral po ľavom krídle až pred Baroša a bez problémov zasunul puk za jeho chrbát.

Vyrovnať sa nepodarilo Hričinovi, ktorý chcel využiť zaváhanie domácich pri rozohrávke. V polovici zápasu mohli Novozámčania počas presilovky navýšiť svoje vedenie, no nijako výraznejšie košického brankára neohrozili.

O vyrovnanie sa pokúšal švihom pomedzi obrancove nohy Nagy, ale tiež bez úspechu.

Následne neuspel Šimun a rovnako pochodil o pár sekúnd aj Saulietis. V závere tretiny unikol po krídle Varga, no jeho prihrávka nenašla Fábryho a domáci tak odchádzali do kabíny s jednogólovým náskokom.

Oceliari iba znížili

V tretej tretine najprv zazvonila po košickom nahodení puku za Barošom žŕdka a v 44. minúte dostali "oceliari" po faule Saliju možnosť presilovky.

Domáci sa však bez väčších problémov ubránili. Naopak, o niekoľko minút sa situácia obrátila, akurát s tým rozdielom, že domáci svoju početnú výhodu využili už po pár okamihoch.

Hruška našiel pukom Zbořila a ten bez prípravy prepálil košického gólmana. Štvrtý gól Zámčanov pridal 9 minút pred koncom Šille a uspieť mohla aj dvojica Dubec - Fábry, ale prvý menovaný zvolil strelu, ktorú Habal vykryl.

Na druhej strane mohli v skrumáži pred Barošom vyrovnať Košičania, vybojovali aspoň presilovku.

V tej nakoniec znížil pohotovým tečom Jenčík. Naviac sa však už hostia nezmohli a domáci si tak do tabuľky pripísali dôležité tri body.

Povedali po zápase

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Mysleli sme, že keď dnes zdoláme Košice, že by nám mohla pomôcť Banská Bystrica, no nestalo sa. V dnešnom zápase sme mali parádnu prvú tretinu, mali sme v nej šance. V druhej sme z toho vypadli. Neskôr sme dali ukľudňujúci gól na 3:1 a už sme to dohrali. Musíme chlapcov pochváliť, že to dnes odmakali. Bohužiaľ, v kabíne je smutno, ale máme ešte jeden zápas, aby sme to uhrali. Nič iné nám nepomôže."

Marcel Šimurda, asistent trénera Kočíc: "Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna. Súper nám odskočil na dva góly. Vyzeralo to, akoby sme v hlave neboli nachystaný na tento zápas. Najlepšia bola za našej strany druhá tretina, kedy sme dostali so súperom do kontaktu. Potom prišla tretia tretina, kedy nám súper opäť odskočil na dva góly a my sme sa už nedokázali dostať do zápasu."