(Autor: ilustračné - TASR/František Iván)
Sportnet|18. mar 2018 o 16:28

V dramatickom finále zdolali domáci tím z Rigy.

RIGA, KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice obhájili titul vo Východoeurópskej lige (EEWBL).

V dramatickom finále zdolali domáci tím TTT Riga 74:71, hoci ešte 93 sekúnd pred koncom prehrávali 68:71.

Darxia Morrisová a Zuzana Žirková však dvomi trojkami otočili skóre v prospech Košičaniek.

Slovenský tím tak nadviazal na vlaňajší triumf z domáceho finálového turnaja, na ktorom vo finále takisto zdolal družstvo TTT Riga.

Priebeh stretnutia

Lepšie začali domáce hráčky, ktoré sa v prvej štvrtine dostali aj do náskoku 16:10, ale Košičanky napokon prvú štvrtinu získali pre seba.

Domáce basketbalistky v úvode druhej rýchlo vyrovnali, zakrátko na to si vytvorili aj náskok a po prvom polčase mohli byť spokojnejšie než súper.

Tretia i štvrtá štvrtina priniesli vyrovnaný súboj, ktorý vyvrcholil v dramatickom závere.

Košičanky ešte 93 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 68:71, no trojka Zuzany Žirkovej znamenala vyrovnanie.

Keď sa už zdalo, že zápas dospeje do predĺženia, trafila sa spoza trojkového oblúka aj Darxia Morrisová, ktorá presným pokusom v čase 39:59 min rozhodla o košickom víťazstve.

Hlas po zápase

Peter Jankovič (tréner Košíc): "Myslím si, že sme podali veľmi kvalitný a koncentrovaný výkon. Riga je doma veľmi silná. Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Celý duel sme ich nepustili do väčšieho náskoku, nikdy to nebolo o viac ako dva body. Keď sme zápas preklopili na našu stranu, pomohlo nám to aj psychicky. Posledná strela bola aj o šťastí, ale platila a som rád, že sme to zvládli."

EEWBL, finále

Good Angels Košice - TTT Riga 74:71 (39:42)

zostava a body Good Angels: Morrisová 18, Jurčenková a Petersová 13, Žirková 11, Páleníková 4 (Bálintová 11, Šarauskaitéová 2, Stehlíková 2, Deptová 0),

najviac bodov TTT Riga: Malottová 23, Basková 16, Peddyová 12.

Rozhodovali: Aunkrogers, Salinš (obaja Lot.), Lukáč (SR), TH: 12:10 - 20-17, trojky: 6 - 10, os. chyby: 21:18, štvrtiny: 19:18, 20:24, 16:14, 19:15.