Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Lokomotíva skolila Inter rozdielom triedy

Hrali sa dve dohrávky 18. kola II. ligy.

Michal Cmarko (vpravo). Lokomotívu nasmeroval k triumfu dvoma gólmi.(Zdroj: FB Lokomotíva Košice)

BRATISLAVA. V dohrávke 18. kola II. ligy zvíťazili futbalisti Lokomotívy Košice nad Interom Bratislava 3:0.

O osude duelu rozhodol silný úsek hostí medzi 49. a 67. minútou, počas ktorého zaznamenali všetky tri góly. O dva sa zaslúžil Cmarko, tretí pridal Gáll.

Hoci Bratislavčania v ich domovskom prostredí na umelej tráve v Stupave najmä do prestávky hrýzli a v koncovke boli aktívnejším tímom, po prestávke s nimi spravili Košičania krátky proces.

„V porovnaní s prvým jarným zápasom v Komárne sme podali lepší výkon v defenzíve. Inter bol v prvom polčase kombinačnejším tímom, jeho hráči viac držali loptu, my sme sa väčšinou bránili. Veľmi nám pomohol rýchly gól po zmene strán. Po vylúčení domáceho hráča sa nám už hralo oveľa lepšie,“ referoval nám po stretnutí dvojgólový hrdina Lokomotívy Michal Cmarko.

Práve červenú kartu pre domáceho Šalatu, ktorému sa v krátkom slede, v rozpätí 54. a 57. minúty, pred očami dvakrát zažltilo, označil za kľúčový okamih zápasu.

Loptu len doklepával do siete

Inter sa ani nestihol oklepať z toho, že hrá o jedného menej a hneď inkasoval druhýkrát. Presne po hodine hry skóroval opäť Cmarko. Klinec do rakvy bratislavského tímu pridal v 67. min Gáll.

„Pri mojom prvom góle sme šli s Patrikom Zajacom sami na brankára, prihral mi pred prázdnu bránu a ja som už loptu len zasunul za čiaru. V druhom prípade vytlačil brankár domácich ´Cicovu´ (Róberta Cicmana, pozn. red.) hlavičku na brvno a ja som to už opäť len doklepol,“ opísal 27-ročný handlovský rodák momenty, v ktorých stál na konci gólových akcií.

Po príchode Mikuláša Tótha do Lokomotívy sa Cmarko presunul z obrany do stredu poľa, odkiaľ to má k súperovej bráne predsa len o čosi bližšie. V Stupave to dokonale zúročil.

„Kedy naposledy som dal dva góly? Tak to bolo veru poriadne dávno. Ak sa nemýlim, ešte počas pôsobenia v doraste. V seniorskom futbale je to prvýkrát,“ lovil narýchlo v pamäti.

Poplatok do banku? Snáď žiaden

Michal Cmarko sa dá považovať za sviatočného strelca. Proti Interu si otvoril tohtosezónny strelecký účet, podarilo sa mu to pri jedenástom štarte. V čase nášho rozhovoru ešte netušil, či dvojgólový počin ho bude stáť nejakú sumičku do klubového banku.

„Zatiaľ neviem, čo si v kabíne na mňa vymyslia. Snáď nič,“ usmial sa na záver.

Výprava Lokomotívy zamierila hneď po zápase s Interom späť do Košíc a už v piatok sa znova presunie na západné Slovensko.

V sobotu sa v šlágri 22. kola druhej ligy predstaví na ihrisku Skalice, ktorú minimálne do stredajšieho podvečera vystriedal na druhej barážovej priečke Poprad.

Poprad zdolal Bardejov

Podtatranci dnes zdolali vo východniarskom súboji Bardejov 3:1.

Presadili sa obaja najlepší strelci súťaže.

Krátko po prestávke znižoval svojím 15. gólom v sezóne hosťujúci Hamuľak, ale hneď vzápätí pečatil triumf Popradu Šesták, ktorý tak naďalej zaostáva len o jeden presný zásah.

Téma: Futbal