Lamiová a Krajčík mali najlepší štart do sezóny

Košičanka Katarína Lamiová na trati.
Košičanka Katarína Lamiová na trati. (Autor: archív rodiny Lamiovej - foto Richard Pouš)
Sportnet|3. apr 2018 o 00:00

Klub orientačného behu Kysak usporiadal ďalšie preteky.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal 1. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

V kategórii mužov na 5,12 km trati s prevýšením 230 m a 21 kontrolami zvíťazil Michal Krajčík (ATU Košice) za 34:01 min. pred Ondrejom Pijákom (Kobra Bratislava), ktorý zaostal 33 sekúnd. Tretie miesto obsadil Tomáš Mušinský (ATU Košice) za 37:21 min.

Ženskú kategóriu na 4,4 km trati (190m, 20 KS) vyhrala Katarína Lamiová (ATU Košice) za 46:19 min. pred Ľudmilou Sokolovou (KOB Kysak) so stratou 2:59 min. Tretia skončila Natália Tyszová (ATU Košice) za 49:39 min.

Vo veteránskych kategóriách si ocenenia vybojovali: M45-: 1. Miroslav Palička (Čingov Spišská Nová Ves), 2. Z. Roháč (ATU Košice), 3. F. Šoltés (Čingov Sp. N. Ves), W45-: 1. Eva Mušinská (ATU Košice), 2. A. Barillová (Čingov Sp. N. Ves), 3. V. Kuráková (ATU Košice), M55-: 1. Karol Janšo, 2. V. Tysz (obaja ATU Košice), 3. A. Onder (Metropol Košice), W55-: 1. Judita Sádecká, 2. I. Putnovská, 3. H. Athanazová (všetky ATU Košice), M65-: 1. Eduard Weiszer (ATU Košice).

Open kategóriu „K“ bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Matej Leitner pred P. Kováčom (obaja ATU Košice) a tretí skončil Ľ. Pavela (KOB Kysak).

V mládežníckych kategóriách prvenstvá dosiahli: M-10: Tomáš Legáth (KOB Kysak), M-12: Jakub Janšo (ATU Košice), M-14: Gabriel Legáth (KOB Kysak), W-14: Simona Mihaličová, W-18: Michaela Velgosová (obe ATU Košice).

V náborovej kategórii vyhrala Annamária Pavelová (KOB Kysak).