Kickboxeri z Innsbrucku doniesli sedemnásť medailí

Sportnet|26. apr 2018 o 00:00

Súťažilo 2 124 štartujúcich z 28 krajín sveta.

Svetový pohár v kickboxe: fotogaléria

25.4.2018

KOŠICE. V dňoch 19. – 22. apríla 2018 sa v innsbruckej Olympiahalle uskutočnil WAKO svetový pohár v kickboxe pod názvom Austrian Classics.

Odprezentovalo sa na ňom 2 124 štartujúcich z 28 krajín sveta.

V tejto konkurencii štartovali aj Košičania z Guard klubu (osem pretekárov) a Ladies Victory Clubu (tri pretekárky), ktorí dali o sebe výrazne vedieť.

Guard Košice ziskom 6 zlatých, 5 strieborných a 2 bronzových medailí obsadil v celkovom hodnotení 220 klubov 11. miesto a zaradil sa medzi početne väčšie reprezentačné tímy ako Slovinsko, Česko, Poľsko, Ukrajina, Veľká Británia. Ladies Victory Club skončil s bilanciou 0-0-4 na 128. mieste.

Vo finále Cmárovej čarovali rozhodcovia

Z individuálnych výkonov získali po dve zlaté medaily a pásy víťazov svetového pohára Veronika Cmárová (K1 žien do 65 kg a kicklight žien do 65 kg) a Sarah Saloňová (fullcontact junioriek do 65 kg a kicklight starších kadetiek do 65 kg).

Po jednom titule víťaza Svetového pohára pridali Lucia Cmárová v K1 žien do 60 kg a Réka Harajdová v kicklighte starších kadetiek do 50 kg.

Striebro pridala do svojej zbierky opäť Lucia Cmárová vo fullcontacte žien do 60 kg, pričom práve tento výsledok je možné zrejme považovať za najhodnotnejší, pretože Lucia po víťazstve technickým KO vo štvrťfinále nad nemeckou reprezentantkou Melanie Hoffmann si v semifinále poradila a senzačne zvíťazila 2:1 na body nad veľkou favoritkou turnaja a legendou ženského fullcontactu, niekoľkonásobnou majsterkou sveta, Nórkou Thea Therese Naess.

Vo finále ju čakala aktuálna majsterka sveta, Fínka Erika Rinne.

Vo viac než vyrovnanom zápase, v ktorom Cmárová bodovo viedla i v záverečnom treťom kole, dokázali bodoví rozhodcovia v posledných piatich sekundách zázračne „preklopiť“ skóre na stranu fínskej favoritky, nad čím nechápavo krútili hlavami mnohí borci i tréneri, ktorí tento zápas sledovali.

Ďalšie dve striebra pridal talentovaný Adrián Čulík v K1 juniorov do 71 kg a v kicklighte juniorov do 74 kg, Laco Maruscsák v kicklighte juniorov do 63 kg a Viktor Adamčo v K1 juniorov do 63,5 kg.

Bronz si domov z Innsbrucku doviezli Viktor Adamčo vo fullcontacte juniorov do 63,5 kg a Laco Maruscsák v lightcontacte juniorov do 63 kg.

Za Ladies Victory club bronzové medaily vybojovali Alexandra Filipová v K1 žien do 70 kg a v kicklighte junioriek do 70 kg, ďalej Lea Turčaníková v kicklighte junioriek do 55 kg a Tamara Čonková vo fullcontacte junioriek do 56 kg.

Už o štyri týždne čaká košických kickboxerov ďalšia ťažká medzinárodná previerka na tradične výborne obsadenom Svetovom pohári v maďarskej Budapešti.