KB Košice v extralige končia. (Autor: TASR)
Judita Čermáková, TASR|9. máj 2018 o 20:09

Po štvrtom finálovom zápase vedú hostia 3:1, doma môžu získať titul.

KB Košice - BK Levickí Patrioti 77:81 : fotogaléria

9.5.2018

KOŠICE. Basketbalisti Levíc zvíťazili vo štvrtom finálovom stretnutí extraligy v Košiciach 81:77 a v sérii sa ujali už vedenia 3:1 na zápasy.

O držiteľovi majstrovského titulu za sezónu 2017/2018 sa tak môže rozhodnúť v nedeľu 13. mája v Leviciach.

Hostia mali lepší vstup do zápasu

Levičania mali výborný vstup aj do štvrtého finálového zápasu, hlavne Vašl bol bodovo takmer na nezastavenie. Košice sa snažili doťahovať, ale v prvej štvrtine doplácali na slabú úspešnosť streľby za tri body a horšie bránenie v priestore pod košom.

To sa zlepšilo až v koncovke, no na kolektívnejších a produktívnejších Patriotov to zatiaľ nestačilo.

Aj preto bolo skóre po prvej štvrtine 20:16 pre hostí. V druhej 10-minútovke zaznamenali "býci" na úvod sedem bodov za sebou, vďaka čomu dokázali takmer okamžite zmazať manko.

Lenže potom urobili niekoľko chýb, ktoré potrestal nesmierne efektívny Vašl.

Posledné slovo v prvom polčase mal ale Fletcher, úspešnou trojkou s klaksónom upravoval na 36:38 z pohľadu domácich.

Dokázali vyrovnať

Košice vykročili do tretej štvrtiny správnou nohou, dokázali totiž vyrovnať na 40:40. To boli však takmer na sedem minút posledné body domáceho tímu.

Patrioti odpovedali 21-bodovou šnúrou, ktorou získali kontrolu nad stretnutím. "Býci" sa síce otriasli pred koncom, ale pred záverečnou periódou prehrávali o 15 bodov - 46:61.

Domáci basketbalisti sa ešte nadýchli k tlaku, ale hostia sa dlho držali streľbou za tri body. Nervy pracovali, Levice urobili niekoľko chýb a razom ožila šanca na výhru Košíc.

Tá však mala len krátke trvanie, hostia opäť zabrali v defenzíve, výsledkom bola zvládnutá koncovka a zisk tretieho bodu vo finálovej sérii.

KB Košice - BK Levickí Patrioti 77:81 (16:20, 20:18, 10:23, 31:20)

Košice: Sedmák a P. Stamenkovič po 15, Djordjevič 12, Marič 5, S. Stamenkovič 4 (Körner 13, Fletcher 10, Baldovský 3, Židzik 0)

Levice: Vašl 26, Kurbas a Mijovič po 16, Bojanovský 9, Diabate 2 (Žiak 6, Sims 4, Djurič 3, Krajčovič 0)

TH: 20/16 - 7/7, Fauly: 15 - 23, Trojky: 7 - 14, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Karniš, 1700 divákov.