Zo svetového pohára v kickboxe si Košičania odniesli dvanásť medailí

Sportnet|25. máj 2018 o 00:00

Vybojovali si 4 zlaté, 5 strieborných a 3 bronzové medaily.

Kickbox: fotogaléria

24.5.2018

KOŠICE. V dňoch 17.-20.mája sa v budapeštianskej BOK Arene uskutočnil WAKO svetový pohár v kickboxe pod názvom Hungarian Kickboxing World Cup, na ktorom sa odprezentovalo 2473 štartujúcich z 247 tímov 37 krajín sveta.

V tejto konkurencii štartovali aj Košičania z Guard klubu (7 pretekárov) a Ladies Victory Clubu (3 pretekárky), ktorí bojovali v dresoch slovenskej reprezentácie a vôbec sa nestratili, práve naopak, ziskom 4 zlatých, 5 strieborných a 3 bronzových medailí o sebe dali výrazne vedieť.

Guard Košice vybojoval 3 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové medaily a Ladies Victory Club získal 1 zlatú a 2 strieborné medaily.

Zlato si odniesli Čulík, Cmárová a Harajdová

Z individuálnych výkonov Guardu Košice získali zlaté medaily Veronika Cmárová (K1 žien do 65 kg ), Adrián Čulík (K1 juniorov do 71 kg) a Réka Harajdová v lightcontacte starších kadetiek do 50 kg. Striebro pridala do svojej zbierky opäť Réka Harajdová teraz v kicklighte starších kadetiek do 50 kg, Sarah Saloňová v lightcontacte starších kadetiek do 65 kg a Barbara Kalánová vo fullcontacte junioriek do 48 kg.

Bronz si z Budapešti odvážajú Lucia Cmárová v K1 žien do 60 kg, Sarah Saloňová v kicklighte starších kadetiek do 65 kg a Juraj Hutník v K1 mužov do 91 kg.

Ladies Victory Club vybojoval zlato prostredníctvom slovenského valca, Alexandry Filipovej v K1 žien do 70 kg, a dve striebra získali Lea Turčaníková v kicklighte junioriek do 55 kg a Tamara Čonková vo fullcontacte junioriek do 56 kg.

Už o necelé tri týždne čaká košických kickboxerov domáci vrchol – majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia dňa 9. júna v Michalovciach.

Domov»Sportnet na východe»Zo svetového pohára v kickboxe si Košičania odniesli dvanásť medailí