KOŠICE. Organizátori budúcoročného hokejového šampionátu v Košiciach a Bratislave zatiaľ nepodpísali zmluvu s vedením košickej Steel Arény o tom, že bude hala pre turnaj k dispozícii.
Túto informáciu potvrdil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút počas utorkovej tlačovej konferencie v Košiciach.
Kohút: Dohoda je pripravená
„Je to iba formálna vec, aby sme uzavreli dohodu aj v písomnej forme, ktorá je už dnes pripravená,“ povedal prezident zväzu.

Jeho slová doplnila riaditeľka organizačného výboru Aneta Büdi, podľa ktorej organizátori majstrovstiev by mali podľa dohody prevziať košickú halu 15. apríla 2019.
„V tejto chvíli sa čaká na štatutára za Steel Arénu, ktorý je práve v zahraničí,“ uviedla Büdi.
Generálny manažér Steel Arény Igor Havrila uistil, že fanúšikov hokeja, že turnaj v Košiciach ohrozený v žiadnom prípade nie je.
„Môžem potvrdiť, že v týchto dňoch prebiehajú rozhovory o dohode. Predpokladám, že v dohľadnej dobe bude zmluva medzi nami a organizátormi šampionátu podpísaná,“ povedal pre Korzár.
Havrila potvrdil, že prezident OZ Košická aréna Pavol Miškov, ktorý za Steel Arénu podpisuje dokumenty, je v zahraničí. „Takže sa musí počkať aj na jeho príchod,“ doplnil.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári