Tretie vodnopólové finále pre ŠK Hornets Košice

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|2. jún 2018 o 21:21

Obhajcov titulu Sláviu UK Bratislava zdolali na pokutového hody.

KOŠICE. Hráči tímu ŠK Hornets Košice uspeli v treťom finále play-off vodnopólovej extraligy mužov proti obhajcom titulu Slávii UK Bratislava.

Doma zdolali súpera na pokutového hody 5:4, v riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 8:8.

Štvrtý finálový zápas je na programe v stredu 6. júna v Bratislave.

V prvej aj druhej štvrtine domáci viedli o gól, ale Hornets dokázali v oboch prípadoch vyrovnať.

Tretiu 8-minútovku vyhrali hostia 4:2, no Slávia UK vo štvrtej otočila na konečných 7:6.

Zaujímavosťou je, že sedem gólov bratislavského tímu dosiahlo sedem rôznych strelcov.

Vodné pólo - extraliga mužov

play-off - finále - tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

ŠK Hornets Košice - Slávia UK Bratislava 8:8 (0:0, 2:3, 3:2, 3:3), na pokutové hody: 5:4 -

stav série: 2:1

Góly: Zareva 3, Mitruk 2, Šuster, Baran a Vojtenko po 1 - Nedbal a Patrik Tkáč po 2, Nezhyba, V. Hruška, Brezina a Kováčik po 1