Lamiová dosiahla pri Lemešanoch deviaty titul

K. Lamiová (v strede).
K. Lamiová (v strede). (Autor: Anton Onder)
Sportnet|9. jún 2018 o 00:00

Klub orientačného behu Kysak sa úspešne zhostil usporiadania majstrovstiev Slovenska.

LEMEŠANY. Klub orientačného behu Kysak pod záštitou Slovenského zväzu orientačných športov sa úspešne zhostil usporiadania majstrovstiev Slovenska v orientačnom behu na stredných tratiach za účasti 302 pretekárov.

Trate boli situované v lese západne od obce Lemešany v teréne s veľkým výskytom detailov údolíčok, kopiek, rýh a množstvom bažín.

V elitnej kategórii mužov na 5,4 km trati s prevýšením 270m sa majstrom SR stal Ondrej Piják za 31:48 min. pred Jonášom a Dávidíkom (všetci Kobra Bratislava). Štvrtý finišoval Michal Krajčík (ATU Košice), ktorý za víťazom zaostal 2:32 min. V konkurencii 34 mužov kategórie M21-E z východniarov v prvej desiatke skončili aj 7. M. Papuga , 8. T. Mušinský a 10. Rastislav Oľhava (všetci ATU Košice).

Skompletizovala zbierku

Z 23 pretekárok v kategórii W21-E na 4,41 km trati s prevýšením 200 m majstrovský titul so značným náskokom vybojovala 35-ročná Katarína Lamiová za 30:50 min.

Majsterka Slovenska v cieli povedala: „Zaznamenala som svoj deviaty individuálny titul v kategórii elity, ale prvý z middlu, teda konečne mám zbierku kompletnú. Na trati som spravila dve menšie mapové chyby, dohromady do dvoch minút straty. Terén mi vyhovoval, väčšina trate bola v čistom a prehľadnom lese, čo znamenalo možnosť bežať maximálnou rýchlosťou a to mi vyhovuje. Tohto roku by som sa chcela nominovať na majstrovstvá sveta v Lotyšsku a podať tam, čo najlepší výkon.“

Striebornú medailu získala Antónia Šofranková (obe ATU Košice) za 37:14 min. a tretia skončila Tereza Miklušová (Rapid Bratislava) za 37:20 min.

V ďalších majstrovských kategóriách si z pretekárov Košického kraja medaily vybojovali: W-14E: 1. Simona Mihaličová, M-16E: 1. Lukáš Novota,...3. M. Roháč, W-16E: 1. Ľuboslava Weissová, 2. P. Filipová, 3. S. Ivanková, M-20E: 1. Dušan Sláma (všetci ATU Košice),...3. S. Franko (KOB Kysak), M40-E: 3. I. Kuzevič, W40-E: 1. Jana Slámová, 2. M. Breinerová, M45-E: 3. M. Velgos, W45-E: 3. V. Kuráková, M50-A: 1. Mikuláš Novota, 2. P. Sláma (všetci ATU Košice), 3. F. Šoltés (Čingov Spišská Nová Ves), W50-E: 1. Eva Mušinská, 2. E. Papugová, M55-E: 1. František Papuga, W55-E: 3. E. Belicová, M60-E: 3. A. Onder, W60-E: 2. A. Maľárová, 3. I. Putnovská (všetci ATU Košice).

Vo verejných pretekoch prvenstvá dosiahli: K3: Štefan Mihalič, M-10C: Šimon Timko (obaja ATU Košice), M-12C: Maroš Dudra (KOB Kysak).

Uvedený slovenský šampionát bol súčasne akademickými majstrovstvami Slovenska na rok 2018. Akademickou majsterkou SR v kategórii študentiek sa stala Antónia Šofranková (UPJŠ Košice) pred Miklušovou (Bratislava) a Sedilekovou (B. Bystrica). U študentov si titul vybojoval Martin Jonáš z Bratislavy pred T. Mušinským (TU Košice).