Košičania chcú prelomiť streleckú smolu.
Košičania chcú prelomiť streleckú smolu. (Autor: facebook FC Košice)
Daniel Dedina|13. júl 2018 o 00:00

Nový klub ešte v príprave neskóroval.

KOŠICE. Futbalisti FC Košice, ktorí budú v novej sezóne účinkovať v III. lige Východ, majú za sebou úvodné dva prípravne duely.

V oboch prípadoch čelili súperom z druhej ligy.

Cez víkend podľahli v Čermeli Liptovskému Mikulášu 0:5 a v stredu remizovali s Trebišovom 0:0.

Debakel nedramatizujú

Hoci ide len o prípravu, zarezonoval najmä päťgólový direkt na úvod.

V košickom tábore tomu ale veľkú váhu nepripisujú.

„Výsledky v príprave bývajú občas divoké. Liptáci sa nachádzali v inej fáze prípravy než my a momentálne majú určite kvalitnejší káder. Napriek tomu bola prehra 0:5 dosť krutá. Prvý polčas bol vyrovnaný, nastúpili sme v zložení, v ktorom by sme mali hrávať aj v súťaži. Mali sme prvú šancu zápasu, tú sme ale nepremenili a z rýchleho protiútoku sme potom inkasovali. Po prestávke sme prestriedali, príležitosť dostali všetci hráči, vrátane dorastencov. Bolo vidieť, že nám chýbajú skúsenosti, zo štyroch gólov sme si dva dali prakticky sami. Po úvodnom týždni prípravy bola na chlapcoch viditeľná únava, chýbala potrebná ľahkosť,“ vrátil sa k úvodnému nezdaru tréner FC Košice Miroslav Sovič.

V druhom prípade to už z košickej strany bolo o poznanie lepšie. Z výsledkovej i hernej stránky.

„S výkonom proti Trebišovu som bol spokojný. Počas celého zápasu sme boli aktívnejší a vytvorili sme si čistejšie šance než druholigový súper. Mrzí ma akurát to, že sme tri veľmi dobré možnosti nepremenili,“ bilancoval ďalej Sovič.