KOŠICE. Na výjazde na most VSS v smere z Barce ešte vo štvrtok večer začala vyvierať voda.
V piatok dopoludnia sa situácia začala zhoršovať.
Voda z prasknutého potrubia si prerazila cestu na povrch vozovky, nehromadila sa len vďaka blízkemu kanálu.
Na odstránení poruchy začali pracovať zamestnanci Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS), a. s., Košice.
„Z dôvodu opráv musel byť uzavretý jazdný pás na ulici Južná trieda od Barce v smere pravého odbočenia na most na sídlisko Nad jazerom. Uzávierka bude vyznačená prenosným dopravným značením. Doprava v uvedenom úseku bude obnovená po odstránení poruchy a uvedenia komunikácie do zjazdného a bezpečného stavu pre motoristov,“ informovali nás z košického magistrátu.
Hodinu pred poludním bola ešte cesta prejazdná pre všetky autá.
Uzavretý bol v tom čase iba jeden z dvoch pruhov odbočenia doľava z Južnej triedy v smere od centra mesta na most VSS.
VVS: Potrubie zásobuje viacero obcí
Po uzavretí odbočky z Barce na most VSS je obchádzka vedená po ulici Južná trieda, Cintorínska, Rastislavova ulica, späť na most VSS.
Vzniknutá porucha nesúvisí s rekonštrukciou električkových tratí pod mostom VSS.
Mediálna zástupkyňa VVS Monika Krišková upresnila, že porucha vznikla na vodovodnom potrubí, ktoré zásobuje pitnou vodou mestské časti Barca, Nad jazerom i Krásna aj obce Kokšov-Bakša, Vyšná a Nižná Hutka.
Musela sa preto zmeniť distribúcia vody pre uvedené mestské časti a obce.
„Pracovníci VVS začali poruchu odstraňovať v piatok od 9.00,“ uviedla.
Predpokladala, že práce ukončia ešte v ten deň podvečer.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári