Šoltis: Posledných desať minút je pre nás mementom

Michalovce v závere prípravy zdolali Lokomotívu Košice. (Autor: Róbert Andrejov)
Daniel Dedina|15. júl 2018 o 09:55

Lokomotíva v generálke podľahla Michalovciam.

Fotogaléria zo zápasu Lokomotíva Košice - Michalovce: fotogaléria

15.7.2018

DRUŽSTEVNÁ p/H. Futbalisti Lokomotívy Košice prehrali v generálke na novú sezónu s Michalovcami 1:3.

Hostia si už do polčasu vypracovali dvojgólové vedenie.

Po štvrťhodine hry posadil Žofčák ukážkovo roh na hlavu Bednára a v závere prvého dejstva prepasíroval loptu milimetrovo za bránkovú čiaru P. Kolesár.

Michalovčania hrali rýchlejšie a priamočiarejšie, napriek tomu si šance vypracovala aj Lokomotíva.

Bieszczadovi v michalovskej bráne pomohla i žrď.

Päť minút po zmene strán pridal Sulley zblízka tretí gól a ligista tým definitívne „zavrel“ zápas.

Košičania ožili až v úplnom závere, Karaš už ale ukážkovým priamym kopom len korigoval na konečných 1:3.

Na 80 percent ako proti Žiline

„V zápase sme si vyskúšali dva modely. Prvý polčas sme hrali aktívne, s vysokým pressingom, tak, ako chceme hrávať doma. V zakončení potrebujeme viac sebavedomia, na tom ešte budeme musieť popracovať. Po prestávke sme si vyskúšali variant s vyčkávaním v strednej zóne, aby bol súper nútený otvárať priestory. Až na poslednú desaťminútovku sme plnili to, čo sme si povedali. Záver, v ktorom sa súper ľahko dostával do šancí, je mementom, že koncentrácia musí byť stopercentná aj v čase, keď vedieme o tri góly,“ okomentoval víťazný duel s popredným druholigistom tréner MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis.

Zostava, ktorá vybehla proti Lokomotíve, by podľa Šoltisa mohla byť na 80 percent zhodná s tou, s ktorou Michalovce vyrukujú v ligovej ouvertúre proti Žiline.

Vrásky na tvári mu pridalo zranenie Danka, ktorý musel po pár minútach striedať.

Pravdepodobne aj s Vaščákom

V kádri jediného účastníka najvyššej súťaže z východu Slovenska zrejme zotrvá ukrajinský stopér Beskorovajnyj, ktorý proti Lokomotíve odohral celý duel.

K mužstvu by sa mali v budúcom týždni pripojiť noví, resp. staronoví hráči.

V Družstevnej pri Hornáde zaujalo v michalovskom drese jedno veľmi známe meno.

Skúsený matador Blažej Vaščák.

„Jeho kvality dobre poznáme. Verím, že sa podarí dotiahnuť všetky detaily a bude nám v jeseni k dispozícii. Najlepšie už v prvom majstráku,“ zaželal si michalovský kormidelník, ktorý v sobotu napoludnie ešte nemohol vedieť, ako dopadne finálový duel MS v Rusku, ale titul žičil Chorvátom.

Do začiatku fortunaligového ročníka odohrajú Zemplínčania ešte jedno stretnutie.

Dlhšie avizovaný bonbónik s West Hamom United do 23 rokov sa však z dôvodu aktuálne zúriacej epidémie osýpok v okresoch Michalovce a Sobrance napokon uskutoční v utorok o 17.00 hod. v košickom Čermeli.

Zlepšiť obrannú i útočnú fázu

Ani Šoltisov trénersky náprotivok nechcel veľmi narábať so slovom generálka.

„Každý zápas je dôležitý, aj tento taký bol. Opäť nám ukázal detaily, na ktorých musíme v tréningovom procese zapracovať, aby sme zlepšili obrannú aj útočnú fázu hry. Naša snaha o postupný útok stroskotávala na zlej finálnej prihrávke, preto sme sa len ťažko dostávali do zakončenia,“ priznal tréner Lokomotívy Košice Ľuboš Benkovský.

Lokomotívu už skôr opustil krajný obranca či stredopoliar Michal Cmarko.

V uplynulých dňoch prišiel na skúšku ľavonohý krídelník Shady Daoud, Holanďan s egyptskými koreňmi, naposledy hrávajúci v tíme Den Bosch.

Proti Michalovciam zasiahol do druhého polčasu.

„Určitú predstavu o ňom máme, ale jeden polčas je na komplexné hodnotenie málo. Priestor ešte dostane,“ podotkol Benkovský.

V tíme zatiaľ zostávajú aj ďalší dvaja noví legionári, Ukrajinec Bardeckij a Brazílčan Barbosa, ktorý môže hrávať i za dorast.

Košičania aktuálne disponujú dvojicou výkonnostne vyrovnaných gólmanov, realizačný tím zváži, či jednotkou bude Fabini alebo E. Kolbas.

FAKTY

Lok. Košice – Michalovce 1:3 (0:2). Góly: 90. Karaš – 17. Bednár, 42. P. Kolesár, 50. Sulley

Lokomotíva: Fabini (46. E. Kolbas) – Mik. Tóth (62. Kuľha), Hovančík, Pavúk, Kolek (54. Hirjak) – Harvila – Zajac (77. Jano), Grohoľ, Karaš, Gáll – Novotný (46. Daoud)

Zemplín: Bieszczad – Rota, Kavka, Beskorovajnyj, Žofčák – Danko (13. P. Kolesár), M. Bednár (76. Begala), Turík, – Vaščák (77. M. Kolesár), Sulley (62. Kurminowski), Harutjunjan

Ďalšie výsledky druholigistov: Poprad – FC Košice 5:0 (1:0), góly: Pajer, Horváth, Kica, Maťaš, Maslo. Prešov – B. Bystrica 3:3 (0:0), A. Leško 2, Micovčák. Nový Sacz – Bardejov 2:1 (1:0), Santos. Maria Huta – Trebišov 0:1 (0:0), Novák. Stará Ľubovňa – Lipany 1:4 (0:3), Haščák 2,Hirka, Ma. Vysočan.

Domov»Sportnet na východe»Šoltis: Posledných desať minút je pre nás mementom