KOŠICE. Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala vo štvrtok podvečer na križovatke Južnej triedy a Cintorínskej ulice v Košiciach.
Dvadsaťšesťročný vodič oktávie zrejme neprispôsobil rýchlosť, na mokrej ceste dostal šmyk a vyletel na ostrovček zastávky mestskej hromadnej dopravy.
S vozidlom prerazil zábradlie a narazil do 23-ročného Košičana, ktorý stál na zastávke.
Ten podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia.
"Požitie alkoholu u vodiča z okresu Košice-okolie zistené nebolo," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
"Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 1000 eur, na zábradlí na 400 eur," povedala s tým, že presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári