Pri Klatovianke si víťazne počínali Mušinský a Lamiová

Katarína Lamiová s vybojovanou trofejou.
Katarína Lamiová s vybojovanou trofejou. (Autor: Danica Božová)
Sportnet|18. sep 2018 o 00:00

Konalo sa siedme kolo pretekov v orientačnom behu.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal 7. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

Kontrolné stanovištia na dlhých tratiach boli situované pri Nižnom Klátove s cieľom pri chate Klatovianka.

Na najdlhšej 8,13 km dlhej trati kategórie mužov od 19 rokov zvíťazil Tomáš Mušinský (ATU Košice) za 66:00 min. pred Miroslavom Kollárom za 71:18 min. a tretie miesto obsadil 46-ročný veterán Milan Dudra (obaja KOB Kysak) za 74:39 min.

Na 6,55 km dlhej trati kategórie žien od 19 rokov dominovala veteránska majsterka sveta od 35 rokov Katarína Lamiová za 56:28 min. pred 46-ročnou veteránkou Janou Slámovou za 69:05 min. a tretia finišovala Kristína Krajčíková (všetky ATU Košice) za 79:03 min.

V najpočetnejších veteránskych kategóriách od 45 rokov u mužov (trať 6,55 km) vyhral Jozef Pollák (ATU Košice) pred V. Frankom a tretím M. Paličkom (Čingov Spišská Nová Ves) a u žien (3,73 km) Elena Papugová pred V. Kurákovou (obe ATU Košice) a tretia skončila J. Franková (KOB Kysak).

V ďalších kategóriách veteránov prvé miesta obsadili: W35- : Martina Breinerová, M55-: Ján Kuchta, W55-: Judita Sádecká, M65-: Michal Simočko (všetci ATU Košice).

Prvenstvá v mládežníckych kategóriách dosiahli: M-12: Adam Roháč, W-14: Michaela Breinerová, W-18: Petronela Filipová (všetci ATU Košice).

Víťazom náborovej kategórie „N“ sa stal Adam Szamosi (nereg.) a v kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Šimon Dudra (KOB Kysak) pred Ivanou Ďurčovou (ATU Košice) a tretia skončila Zuzana Sleziaková (Viatoris Zvolen).

Domov»Sportnet na východe»Pri Klatovianke si víťazne počínali Mušinský a Lamiová