Košickí hokejisti majú aj po štvrtom zápase plný bodový zisk

Momentka zo zápasu. (Autor: Judita Čermáková)
Judita Čermáková, TASR|20. sep 2018 o 20:06

Vo vloženom zápase Tipsport Ligy zvíťazili nad HK Orange 20.

HC Košice-HK Orange 20: fotogaléria

20.9.2018

KOŠICE. Hokejisti HC Košice vyhrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy nad HK Orange 20 hladko 6:1 a poskočili na prvé miesto v tabuľke o skóre pred Nové Zámky.

V štyroch dueloch zatiaľ nestratili ani bod, dvadsiatka naopak v šiestich ani jeden nezískala.

Domáci nastúpili bez kapitána Ladislava Nagya, hostia mali za sebou stredajší zápas v Miškovci, no na ich hre v úvode to nebolo poznať.

Mladíci v úvodnej desaťminútovke výsledkovo držali krok s Košicami, domáci hráči však postupne prevzali inicatívu.

Obliehanie bránky hostí v 13. minúte zakončil Hričina a krátko na to využil hrubú chybu hostí Žitný, ktorý si vychutnal brankára Pavlička - 2:0.

Mladíci sa v 16. minúte počas presilovky usadili v útočnom pásme a zakrytý výhľad brankára Habala využil Brincko - 2:1.

Skóre prvej tretiny uzavrel Haščák, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Pavlička - 3:1.

Hru mali pod kontrolou

Košičania mali hru pod kontrolou a v 24. minúte zvýšil na 4:1 Netík, keď tvrdou strelou využil presilovku.

Oba tímy si v druhej časti viackrát vyskúšali presilovky a oslabenia, gól však padol iba jeden. Dudáš v 30. minúte strelou od modrej čiary upravil na 5:1.

Tempo hry v tretej časti opadlo a najmä jej prvá polovica priniesla vlažný hokej.

V 51. minúte hrali hostia presilovku, v nej však nechali uniknúť Klímu, ktorý prestrelil Kostelného - 6:1.

Košičania následne viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme, Kostelný musel byť v strehu najmä počas oslabení, ale ďalší gól už neinkasoval.

Povedali po zápase

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Čakali sme náročný zápas a to sa aj stalo. Od prvého striedania mladíci dobre korčuľovali a napádali nás. My sme sa dobre pripravili, nechceli sme nič podceniť. Vytvorili sme si viacero šancí, z ktorých sme šesť premenili. Vyskytli sa však aj veci, na ktorých ešte musíme popracovať."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Odohrali sme náročný dvojzápas. Oba zápasy boli kvalitné a pre nás naozaj ťažké. Ukazuje sa, že s kondíciou je všetko v poriadku, žiaľ, chýba nám kvalita na seniorský hokej. Máme veľa presiloviek, proti Košiciam sme mali štyri, no využili sme iba jednu. Je pravda, že sme sa aj veľa bránili, no mali sme štyri čisté nájazdy, z ktorých sme nedali gól. Šance si vydrieme, ale nepremieňame ich. Chlapci sa z týždňa na týždeň posúvajú a zlepšujú, potrebovali by sme však už lepší výsledok. Tento rok však bude veľmi ťažké niekoho zdolať."

HC Košice - HK Orange 20 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Hričina (Pretnar, Spilar), 14. Žitný (Klíma, Krajňák), 20. Haščák (Šoltés), 25. Netík (Kafka, Pretnar), 30. Dudáš (Klíma, Lenďák), 51. Klíma - 16. Brincko (Švec, Kollár).

Rozhodovali: Korba, Orolin - Bogdaň, Gajan,

vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0,

2519 divákov

Zostavy

HC Košice: Habal - Pretnar, Dudáš, Čížek, Koch, McDowell, Pulli, Lenďák - Netík, Brophey, Kafka - Spilar, Suja, Hričina - Haščák, Galamboš, Šoltés - Žitný, Krajňák, Klíma

HK Orange 20: Pavličko (25. Kostelný) - Brincko, Švec, Maňák, Golián, Boldižár, Kupec, Romaňák, Nahálka - Urbánek, Kollár, Fafrák - Džugan, Köver, Juščák - L. Lunter, Giertl, Havrila - Záhradník, Čenka, R. Svitana

HK Orange "20" 6 0 0 0 0 0 6 10:31 0

Domov»Sportnet na východe»Košickí hokejisti majú aj po štvrtom zápase plný bodový zisk