Nové Zámky utŕžili prvú prehru. Uštedrili im ju oceliari

Sportnet|21. sep 2018 o 21:02

Košice bez straty bodu vedú súťaž.

Hokej: Nové Zámky - Košice: fotogaléria

21.9.2018

NOVÉ ZÁMKY, KOŠICE. Až v piatom zápase sezóny našli premožiteľa hráči Nových Zámkov, na Košice doma nestačili 2:3 v piatkovom stretnutí 4. kola hokejovej Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Súboj prvých dvoch tímov Tipsport Ligy začali lepšie hostia. Do vedenia ich poslal nahodeným pukom od modrej čiary Lenďák. Na druhej strane Ručkayov švih tesne minul Habalovu bránu.

V polovici úvodného dejstva hrali hostia prvú presilovú hru zápasu, no vytvorený tlak nedokázali pretaviť v druhý gól.

V úvode oslabenia mohli zaváhanie Košarišťana pri rozohrávke potrestať Galamboš s Haščákom, no bez úspechu.

Hráčom z metropoly východného Slovenska sa podarilo skórovať do prvej prestávky ešte raz.

Počas presilovky sa dostal k puku na ľavom kruhu Kafka a bez prípravy prepálil domáceho gólmana.

V druhej tretine nadviazali Novozámčania na svoj výkon z víťazného derby s Nitrou a hneď sa to odzrkadlilo aj na skóre duelu.

Radosť na domácich tribúnach priniesla už 57. sekunda druhého dejstva, keď si na Juríkovu prihrávku výborne nakorčuľoval Ručkay a pohotovo poslal puk do košickej siete.

O päť minút neskôr sa tvrdou strelou presadil domáci obranca König a bolo vyrovnané.

Radosť domácich však netrvala dlho, v 34. minúte im strelil gól Nagy a hostia z východu išli opäť do vedenia.

Blízko k vyrovnaniu bola Videlkova formácia, ale šťastena stála pri hosťoch.

Gólom neskončila ani Hričinova zadovka v tesnej blízkosti pred Košarišťanom.

Deväť minút pred koncom mohol vo vlastnom oslabení vyrovnať s chuťou hrajúci Ručkay, ale v skrumáži pred Habalovou bránou neuspel.

A keď domáci nevyužili ani početnú výhodu, pripísali si Košičania piatu výhru v sezóne.

Vďaka tomu sa osamostatnili na špici ligovej tabuľky.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Nie som spokojný s prvou tretinou, tam nám chýbal trochu lepší pohyb a hra do tela. Góly, ktoré sme dostali, boli z nášho pohľadu veľmi nešťastné. Gólom v druhej tretine sme sa chytili, boli sme lepší. Za stavu 2:2 sme mali prečíslenie, tam sa lámal chlieb a myslím si, že aj zápas. Z tých šancí sme mohli využiť jednu-dve a zápas by sa skončil úplne inak. V druhej tretine sme boli ďaleko lepším mužstvo, súper sa zmohol len na trápne vyhadzovanie pukov, na bránenie stredného pásma. Veľmi ťažko sa nám prebíjalo dopredu, ale aj tak sme vyvíjali tlak a boli sme lepší. Myslím si, že výsledok nie je spravodlivý."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Dnes sme videli jedno kvalitné stretnutie. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú, takýto hokej sa musel divákom páčiť. Úvodná časť zápasu sa pre nás vyvíjala ideálne, súperovi sme odskočili na dva góly. Vlastnými chybami sme súpera dostali do stretnutia. Korčuliarsky to bolo z jednej strany na druhú. Najpodstatnejšie pre nás bolo, že sme zvládli tretiu časť."

MHC Nové Zámky - HC Košice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 21. Ručkay (Zbořil, Jurík), 26. König (Štrauch, Nejezchleb) - 3. Lenďák (Klíma), 17. Kafka (Pretnar), 34. Nagy (McDowell). Rozhodovali: Jonák, Goga - Výleta, D. Konc ml., vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1834 divákov.

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, König, Hatala - Nejezchleb, Hruška, Štrauch - Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Videlka, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Ondrušek

Košice: Habal - Dudáš, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Lenďák, Krajňák - Kafka, Brophey, Netík - Nagy, Suja, Haščák - Šoltés, Galamboš, Spilár - Hričina, Klíma, Žitný

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po piatkových zápasoch 4. kola:

HK Orange "20" 6 0 0 0 0 0 6 10:31 0

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Nové Zámky utŕžili prvú prehru. Uštedrili im ju oceliari