Zľava: Lukáš Matejka z MsHK DOXXbet Žilina, Petr Kafka z HC Košice, Lukáš Hvíla a Emil Piegl z MsHK DOXXbet Žilina (Autor: SITA/Milo Fabian)
TASR|7. okt 2018 o 20:09

Prehrali v samostatných nájazdoch.

ŽILINA. Úvodné minúty patrili Žilinčanom, ale z tlaku nič nevyťažili.

Hostia sa potom začali viac presadzovať v útoku a v 11. min to vyjadrili aj gólom, keď pri signalizovanom vylúčení prestrelil Horčičku z ľavého kruhu Šoltés.

Vedenie však hosťom nevydržalo dlho a o dve minúty ho stratili, keď sa dvakrát po prihrávkach Hvilu presadil český krídelník Beránek.

Vyrovnaná partia

Žilinčania v druhej tretine nepoľavili a s lídrom tabuľky hrali vyrovnanú partiu.

Nevyužili síce presilovku v úvode tretiny, ale podávali výborný tímový a obetavý výkon, boli nebezpeční pred Habalom a ich hra chytila aj pár stoviek divákov.

V polovici duelu ušiel po ľavej strane nový hráč v žilinskej zostave Martin Podešva a jeho prihrávka na spoluhráča si nakoniec našla vďaka teču hostí cestu za Habala.

Hostia podobne so šťastím v 34. min znížili, keď sa po odrazených pukoch presadil v predbránkovom priestore druhý raz v zápase Šoltés.

Košičania sa snažili o vyrovnanie, domáci si ho nechceli nechať vziať a diváci videli veľmi dobrý hokej.

Rozhodol Huna

Domáci prečkali bez ujmy prvú presilovku Košičanov, ktorí ju hrali od úvodných sekúnd tretej časti hry.

Hostí však naštartovala a častou streľbou sa snažili o vyrovnanie.

Blízko k nemu a k hetriku bol Šoltés, pred ktorým sa v 45. min. ocitol zvláštne odrazený puk spoza brány, ale Horčička na jeho strelu stihol zareagovať.

Košice sa dostávali do tlaku, ktorý zvýraznila aj ďalšia presilovka, ale tú domáci takisto prežili bez ujmy.

Vlci sa snažili držať hru potom ďalej od Horčičku, ale v 52. min. sa k puku medzi kruhmi dostal Krajňák a premiérovým gólom v našej najvyššej súťaži vyrovnal na 3:3.

Košice mali síce až do záveru riadneho hracieho času navrch, ale domáci už neinkasovali a nasledovalo predĺženie.

V ňom sa diali zaujímavé veci až v poslednej minúte, keď najskôr Kafkov teč, ktorý prešiel za Horčičku odpálil spred bránkovej čiary jeden z domácich bekov, a potom Habal chytil príležitosť Podešvu.

V samostatných nájazdoch sa presadili za domácich Balej a Rudolf Huna, za hostí iba Netík, a tak vlci porazili lídra tesne 4:3.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 4:3 pp a sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Beránek (Hvila), 18. Beránek (Hvila), 30. Podešva, rozhodujúci nájazd Rudollf Huna - 11. Šoltés (Suja, Netík), 34. Šoltés (Šedivý), 52. Krajňák (Kafka, Šedivý).

Rozhodovali: Snášel, Stano - Šoltés, R. Gajan st., vylúčení: 2:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.