(Autor: Jaroslav Glovičko)
Sportnet|12. okt 2018 o 00:00

Chceli Trnavu, dostali Moravce.

KOŠICE. Košický futbal bude mať zastúpenie aj v osemfinále aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu.

Prebojovali sa doňho futbalisti treťoligového FC Košice a už sa môžu tešiť na zápas so Zlatými Moravcami, ktorý by sa mal hrať 24. októbra v Čermeli.

Lokomotíva, ktorá sa v druhej lige prekvapujúco potáca na zostupových priečkach, svoj tohtosezónny tieň neprekročila a schytala na domácom ihrisku od Trenčína päťgólový výprask.

Hráči FC Košice aj v zápase s druholigistom potvrdili svoje ambície a boli súperovi z vyššej súťaže viac než vyrovnaným súperom.

O osude zápasu rozhodol jediný gól, ktorý už v 17. minúte strelil po rohu domáci kapitán Timon Tobias.

„Musím vysloviť veľkú poklonu svojim hráčom za tento výkon. Bolo to niečo fantastické a proti súperovi z druhej ligy sme si vypracovali ešte viacero ďalších čistých šancí a mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom.

Chalani splnili stanovené veci do bodky a zaslúžene postúpili. Rozdiel druhej a tretej ligy nebol absolútne vidieť,“ prízvukoval po zápase tréner Miro Sovič.

Výhoda domáceho prostredia

Dubnica sa v Košiciach prekvapujúco takmer nedostala k vážnejším príležitostiam a skúsený domáci gólman Gejza Pulen si pripísal do štatistík čisté konto.

Košičania mali po postupe zhodné prianie, čo sa týka možného súpera medzi šestnástkou najlepších v pohári.

„Takéto víťazstvá nás motivujú do ďalších tréningov a zápasov. Ja osobne by som chcel čo najatraktívnejšieho súpera.

Napríklad takú Trnavu!“ neváhal ani na chvíľu strelec víťazného gólu Tobias.

Jeho slová potvrdil aj brankár Pulen: „Slovan to už byť nemôže, bude stačiť aj Trnava.“

Prianie im napokon nevyšlo. Včerajší žreb rozhodol, že súperom FC Košice budú v osemfinále Zlaté Moravce.

Košičania ako treťoligista budú mať výhodu domáceho prostredia a fanúšikovia po tomto žrebe určite veria, že osemfinále by nemuselo byť konečnou zastávkou pre FC Košice.

Po víťazstve v pohári musia Košičania rýchlo prepnúť do ligového módu.

Už v nedeľu budú chcieť vo Veľkých Revištiach potvrdiť pozíciu lídra III. ligy Východ a pripísať si desiate víťazstvo v rade.

Nádej žila pol hodinu

Len necelých tridsať minút živili hráči druholigovej Lokomotívy u fanúšikov nádej na možnú senzáciu.

Trenčín prešpikovaný legionármi poslal do vedenia kanonier Mance.

Domáca radosť vytryskla len raz, keď Človečko po necelej polhodine hry po peknej rýchlej akcii zvnútra šestnástky vyrovnával.

Hostia domácich uzemnili ešte v prvom polčase ďalšími dvoma gólmi, ku ktorým pridali v druhom dejstve ďalšie dva. Lokomotíva sa tak s pohárom rozlúčila debaklom 1: 5.

„Hodnotí sa to veľmi ťažko. Skoro celý zápas sme nemali loptu. Vyrovnávajúci gól predstavoval iskierku nádeje, ale hneď nato nám dali dva góly. Mrzí to, pretože päť gólov je veľa. Vyhrali však určite zaslúžene. Gól mi chutil za stavu 1:1. Po prehre 1:5 však táto chuť odišla,“ smutne konštatoval po zápase strelec jediného gólu Lokomotíva Radoslav Človečko.

Ako dodal, chceli si zápas s Trenčínom užiť. „Musíme sa však sústrediť najmä na druhú ligu, kde sme namočení v zostupovom pásme,“ dodal.

So spoluhráčmi ho už cez víkend čaká ďalší šesťbodový zápas na ihrisku tabuľkového suseda v Trebišove.

Domov»Sportnet na východe»FC Košice je v osemfinále, Lokomotíva neprekročila svoj tieň