Štart kategórie detí do štyroch rokov.
Štart kategórie detí do štyroch rokov. (Autor: ao)
Sportnet|20. okt 2018 o 00:00

Kluby orientačného behu usporiadali 24. ročník Ťahanovského lesného behu.

KOŠICE. Kluby orientačného behu Akademik Technická univerzita, Union a Metropol usporiadali 24. ročník Ťahanovského lesného behu za účasti 60 väčšinou košických pretekárov.

Zápolilo sa v deviatich vekových kategóriách za slnečného počasia na značených tratiach po lesných chodníkoch ťahanovského lesa.

V kategórii mužov na 4,0 km trati zvíťazil Adam Tomeček z Tulčíka (okres Prešov) za 15:21 min. Druhý finišoval Štefan Nitkulinec (KOB ATU Košice), ktorý zaostal 20 sekúnd a tretie miesto obsadil Peter Kohút (Košice) za 15:52 min. V kategórii žien na 4,0 km trati prvá finišovala orientačná bežkyňa Kristína Krajčíková (KOB ATU Košice) za 20:29 min. pred Valériou Markó za 22:37 min a tretia dobehla Jolana Čiripová (obe Košice) za 25:30 min.

V kategórii rekreačných bežcov na 2,6 km trati u mužov vyhral Karol Janšo a u žien Martina Breinerová. V dorasteneckej kategórii na 2,6 km trati bol prvý Martin Roháč. V žiackych kategóriách na 1,4 km trati prvenstvá dosiahli: st. žiačky: Simona Mihaličová (všetci KOB ATU Košice) ml. žiaci: Šimon Stano, st. žiaci: Mikuláš Markó (obaja Košice).