TASR|21. okt 2018 o 19:24

V poslednej minúte dali dva góly.

Tipsport liga: Košice - Miskolc: fotogaléria

22.10.2018

KOŠICE. V 14. kole hokejovej Tipsport ligy sa zdalo, že sa na košickom ľade zrodí veľké prekvapenie.

Keď sa maďarský Miškovec ujal dve a pol minúty pred koncom vedenia, neveštilo to pre Košičanov nič dobré.

Tí však zmobilizovali sily, o pol minúty vyrovnali, 32 sekúnd pred koncom strhol vedenie na ich stranu Šoltés. To ešte prikrášlil tri sekundy pred koncom Kafka.

Na gól súpera rýchlo odpovedali

Úvod zápasu divákov príliš nenadchol a hoci hráčom nechýbalo nasadenie, zaujímavých situácií bolo minimum.

Skóre sa prvýkrát menilo v 14. minúte. Pod tlakom rozohrávajúci Čížek poslal puk pred vlastnú bránku, získal ho Vincze a zblízka prekonal Škorvánka - 0:1.

Na vyrovnanie sa však dlho nečakalo. Už o 36 sekúnd zobral zodpovednosť na seba košický kapitán Nagy, ktorý strelou spomedzi kruhou vymietol ľavý horný roh Duschekovej bránky - 1:1.

Nepremenili trestné strieľanie

Druhá tretina priniesla väčšiu aktivitu Košičanov, ktorí sa často dostali do útočného pásma.

Ich ofenzívnej aktivite však chýbal moment prekvapenia a pozorne brániaci hráči Miškovca si aj zásluhou rozchytaného brankára Duscheka dokázali poradiť.

V 32. minúte bol vo vyloženej šanci faulovaný domáci Hričina, Netík však z nariadeného trestného strieľania trafil iba hornú žŕdku.

Domácich mohol krátko na to poslať do vedenia Nagy, jeho strelu však zmaril Duschek efektným zákrokom lapačkou.

Prehru odvrátili v samom závere

Aj v tretej časti narážali snahy domácich o získanie náskoku na pozornú defenzívnu hru Miškovca.

Košičania sa do šancí dostávali najmä v presilovkách. V 48. minúte Duschek zmaril tvrdú strelu Dudáša, na opačnej strane mohol skórovať Harrison, ale v nádejnej pozícii netrafil bránku.

Hostia mali v 56. minúte presilovku, ktorú síce nevyužili, ale po nej Vas po chybe domácich strelou spomedzi kruhov prestrelil Škorvánka - 1:2.

Košičania skúsili od 58. minúty hru so šiestimi hráčmi, ktorú bleskovo využil Suja, ktorý tečoval Pulliho strelu - 2:2.

Infarktový záver vyvrcholil 32 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď Šoltés strelou bez prípravy prestrelil Duscheka - 3:2.

Pri následnej hre hostí bez brankára pridal štvrtý gól domácich Kafka - 4:2.

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Z našej strany to nebol ideálny výkon. Súpera sme dvakrát poslali do vedenia po našich chybách. V závere sme ukázali charakter mužstva. Ďakujem chlapcom za tri body."

Glen Hanlon, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Blahoželám Košiciam k víťazstvu. Hrali sme dobre, žiaľ, dostali sme gól na 3:2, ktorý rozhodol o ich víťazstve."

HC Košice – DVTK Jégesmedvék Miskolc 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 15. Nagy (Pulli, Brophey), 58. Suja (Pulli, Kafka), 60. Šoltés (Pretnar), 60. Kafka (Nagy, Šedivý) - 14. Vincze (Ritó), 58. Vas (Pance).

Rozhodovali: Baluška, Müllner - Orolin, Smrek, vylúčení:4:4, navyše Dudáš (Košice) 10 min. za vrazenie na mantinel,presilovky a oslabenia: 0:0.

HC Košice: Škorvánek - Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Šedivý,Dudáš, Lenďák - Spilar, Brophey, Nagy - Netík, Suja, Kafka - Hričina,Galamboš, Šoltés - Klíma, Krajňák, Žitný - Petráš

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek - Slovák, Crawford, Szirányi, Láda, Rusk, Milam - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Pance,Vas, Kulmala- Somogyi, Loiseau, Harrison - Ritó, Hajós, Vincze.

Domov»Sportnet na východe»Košice mali namále, duel s Miškovcom otočili v samom závere