Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Najprv infarktový stav, potom eufória. Bolo to 160 neuveriteľných sekúnd

Košičania zvrátili zápas s Miškovcom.

Puk po strele v sieti brankára Miškovca Duscheka znamenal vyrovnanie na 1:1. Puk po strele v sieti brankára Miškovca Duscheka znamenal vyrovnanie na 1:1. (Zdroj: tasr)

KOŠICE. Tri domáce zápasy, tri víťazstvá, každé inak zaujímavé.

Prečítajte si tiež: Košice mali namále, duel s Miškovcom otočili v samom závere Čítajte

Taký bol uplynulý týždeň hokejistov HC Košice, ktorí aj vďaka týmto deviatim bodom ostali v tesnom kontakte s lídrom tabuľky Zvolenom a stále sú mužstvom s najvyšším počtom víťazstiev v riadnom hracom čase.

Dobrú fazónu na začiatku druhej štvrtiny Tipsport ligy potvrdili Košičania aj počas víkendového dvojzápasu.

Hoci po výraznom piatkovom víťazstve 7:1 nad Detvou sa v nedeľňajšom prihraničnom derby s Miškovcom trápili takmer do samého konca, aby v záverečnej trojminútovke pripravili fanúšikom najprv infarktový stav a potom dokonalú eufóriu po výhre 4:2.

Dva darované góly

Hráči maďarského Miškovca podporovaní početnou skupinou fanúšikov na ľade Steel Arény vôbec nepripomínali mužstvo ťahajúce sériu šiestich prehier.

Umnou hrou v obrane a dobrou taktikou naordinovanou trénerom Glenom Hanlonom dokonal potrápili Košičanov a trestali každú jednu chybu. Pri úvodnom góle nepochopiteľnú rozohrávku Václava Čížeka pred vlastnú bránku, pri druhom, ktorý necelé tri minúty pred koncom odradil niekoľkých košických fanúšikov od ďalšieho pobytu v hľadisku, zas zlé vyhodenie puku Evana Bropheyho.

Košičania našťastie na oba vedúce góly hostí rýchlo odpovedali a v závere dokonca troma gólmi v priebehu 131 sekúnd.

„Bol to zápas o premieňaní šancí. To sa nám nedarilo. Potom sme urobili nejaké chyby a oni sa zbytočne dostali na koňa. V závere sme boli trochu lepšie pripravení, mali sme tam väčší tlak a samozrejme sa na našu stranu priklonilo aj šťastie,“ hodnotil po zápase strelec druhého vyrovnávajúceho gólu Jakub Suja.

Ocitol sa v svojej tradičnej pozícii pred bránkou a po pár sekundách využil power play.

Tú začali Košičania hrať hneď po inkasovanom druhom góle, ktorý 160 sekúnd pred koncom poslal hostí druhý raz do vedenia.

„Celá päťka sme tú situáciu zvládli perfektne. Bolo dôležité, že sme hneď po buly získali puk a dôležité bolo aj to, že to obranca prestrelil. Jeremu Pullimu sa to super podarilo dostať pred bránu a tam to bolo už len o tom, či to niekto tečuje a padne to tam. Našťastie sa to podarilo,“ opísal zrejme rozhodujúcu situáciu Suja.

Dokonalý obrat

Ako priznal Suja, do hry bez brankára šli Košičania s hlavným cieľom vyrovnať stav.

Tomu, čo prišlo potom, neverili nielen hosťujúci hráči a ich tréner Hanlon, ale aj mnohí diváci.

Pol druha minúty pred koncom opäť výborne zafungovalo napádanie v obrannej tretine hostí, obranca Klemen Pretnar našiel medzi kruhmi Dávida Šoltésa a ten dokonal obrat.

Štvrtý gól Petra Kafku do prázdnej bránky pri power play Miškovca bol už len čerešničkou na torte.

„Trápili sme sa, ale chvalabohu za ten koniec zápasu, ktorý nám vyšiel dokonale. Bol to veľmi náročný zápas,“ tešil sa po zápase Šoltés, ktorý si v zápasoch s Detvou a Miškovcom pripísal do štatistík tri góly a po Ladislavovi Nagyovi a Petrovi Kafkovi je tretím najlepším strelcom Košíc.

„Nie je to príjemné pre žiadne mužstvo, ale našťastie nás to správne nabudilo a hoci sme stále išli do plných, vyšlo nám to a máme tri body,“ dodal Šoltés.

Sebavedomie dostalo poriadnu vzpruhu

Po víťazstve na nulu nad Novými Zámkami, sedemgólovom prídele Detve a zázračnom obrate proti Miškovcu si načali Košičania nielen víťaznú sériu, ale i poriadne dvihli aj sebavedomie. Najmä v nedeľu proti Miškovcu.

„Urobí to s nami veľa. Bolo to ťažký zápas, od začiatku sme nehrali veľmi dobre. Myslím si, že nás to zomkne a pôjdeme herne nahor,“ myslí si Šoltés.

Ako doplnil ďalší z košických nedeľňajších hrdinov Suja, v sezóne sa pritrafia aj takéto zápasy.

„Bez ohľadu na to, či sme sa trápili alebo nie, keď sa takto v závere otočí zápas, tak to dodá mužstvu obrovské sebavedomie a silu do ďalších zápasov,“ zdôraznil košický útočník.