Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

FC Košice nadelil Zlatým Moravciam tri góly a v pohári ide ďalej

Treťoligista si zahrá v jarnom štvrťfinále.

Filip Kis (v bielom) strieľa druhý košický gól, ktorý bol napokon víťaznou trefou.Filip Kis (v bielom) strieľa druhý košický gól, ktorý bol napokon víťaznou trefou. (Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE. Do osemfinálového súboja dvoch odlišných váhových kategórií v rámci Slovnaft Cupu vstúpil lepšie treťoligista.

Košičanov mohol už v 2. minúte poslať do vedenia Višnevskij.

Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o päť minút Gállovi, ktorý ustál dva osobné súboje a prestrelil brankára Zlatých Moraviec Chovana.

V 25. min. už bolo 2:0, rýchlu akciu domácich zakončil zblízka do prázdnej brány Kis.

Hráčom ViOnu sa podarilo znížiť krátko pred prestávkou.

Ďubekov priamy kop zastavil v múre stojaci Trebuňák rukou a zlatomoravský kapitán sa z nariadenej penalty nepomýlil.

Okamžite po návrate z kabín mohlo byť vyrovnané, Košičanov ratoval na čiare stojaci Rizie.

Centimetre delili hostí od úspechu aj v 60. min., keď Dobiasov už-už vlastenec s námahou vyškriabal Pulen.

V 68. min. sa na košickej polovici odohrala kontroverzia medzi Riziem a Ewertonom, po ktorej videl brazílsky legionár Zlatých Moraviec z rúk rozhodcu Somolániho červenú kartu.

Definitívny knokaut pre favorita prišiel desať minút pred koncom, keď Bavoľárov center umiestnil Serečin do protipohybu Chovana a stanovil konečný stav duelu na 3:1.

Gálla postup cez ligistu neprekvapil

Košickí futbalisti pripravili sebe i takmer tisícke fanúšikov na tribúnach v Čermeli príjemné stredajšie futbalové popoludnie s radostnou koncovkou.

„Je to krásny pocit. Hoci hral treťoligista s účastníkom najvyššej súťaže, myslím si, že na ihrisku to tak nevyzeralo. Priznám sa, že osobne som trochu aj očakával, že môžeme prejsť cez Zlaté Moravce,“ tvrdil pri schádzaní z hracej plochy autor úvodného presného zásahu Boris Gáll.

Autor gólovej poistky zo záveru duelu Filip Serečin poznamenal: „Penalta nám to trochu skomplikovala, ale neprestával som veriť, že zvíťazíme. Po červenej karte bolo zrejmé, že súper to bude mať veľmi ťažké a po mojom góle som už bol na 99,9 percenta presvedčený, že to nepustíme.“

V šatni žlto-modrých – hoci so Zlatými Moravcami hrali Košičania v bielych dresoch – ´fičí´ ako najželateľnejší súper Trnava.

Inklinuje k tomu aj Gáll.

„Kam si v pohári trúfame dokráčať? Ťažko povedať, ale ak bude šťastie stáť pri nás, môžeme ísť ďaleko,“ tvrdí šikovný krídelník.

Koho by si v jarnom štvrťfinále prial Serečin?

„Myslím si, že tam už nie je veľmi čo vyberať. Bez ohľadu na meno súpera to bude v prvom rade bonus pre ľudí,“ poznamenal futbalista s bohatou ligovou minulosťou.

Jarábek: Vylúčení mali byť obaja

„Chlapcom patrí veľká vďaka. V ťažkom počasí a proti súperovi, ktorý hrá o dve súťaže vyššie, predviedli úžasný výkon. Som maximálne spokojný. Penalta nám trochu zobrala vietor z plachiet, ale dotiahli sme to do víťazného konca a ideme ďalej,“ nadchýnal sa po záverečnom hvizde kormidelník FC Košice Miroslav Sovič.

Jedného fortunaligistu jeho zverenci zdolali, môžu si azda v pohári, ktorý má vlastné špecifiká, trúfať aj na ďalších?

„Chlapci svoju kvalitu majú. Ak ju dokážu preniesť na ihrisko a splnia do bodky všetky pokyny, tak možné je všetko,“ doplnil Sovič.

Trénerovi Zlatých Moraviec Jurajovi Jarábkovi sa zápas hodnotil o poznanie ťažšie.

„Boli sme dostatočne pripravení, lebo Košice majú určite vyššiu kvalitu než na tretiu ligu. Mali sme však zlý vstup do stretnutia a rýchlo sme prehrávali. Potom sme sa dostali do zápasu, znížili z penalty. Rozhodlo prvých dvadsať minút druhého polčasu, kedy Pulen chytil dva čisté góly, a červená karta pre Ewertona, ktorý tak nemal reagovať, ale myslím si, že rozhodca mal vylúčiť oboch hráčov. Na zlom teréne a pri silnom vetre sme už potom hrali vabank, Košice sa presadili aj tretíkrát a postúpili. Gratulujem im, práve tým je pohár zaujímavý, že mužstvá z nižších súťaží v ňom často ukážu svoj charakter i silu,“ povedal Jarábek.