Striedanie košických brankárov. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|2. nov 2018 o 19:57

V 19. kole Tipsport ligy inkasovali osem gólov.

Hokejová Tipsport liga: Košice - Budapešť: fotogaléria

2.11.2018

KOŠICE. V 19. kole hokejovej Tipsport ligy sa na košickom ľade zrodilo prekvapenie.

Košičania po katastrofálnom výkone najmä v defenzíve utŕžili od budapeštianskeho súpera debakel, keď už v polovici zápasu prehrávali 1:5.

Zmeny v zostave nepomohli

Nespokojnosť košických trénerov s výkonmi niektorých hráčov vyústila do nezaradenia útočníkov Netíka a Spilara do zostavy.

Na výkone domácich v prvej tretine sa to však pozitívne neprejavilo, skôr naopak.

Zmätok Košičanov pred vlastnou bránkou v 4. minúte využil Odnoga a hostia išli do vedenia.

Skóre 0:1 však dlho nevydržalo, keďže v 6. minúte sa domácim vydaril únik dvoch proti jednému, v ktorom skóroval Galamboš po Šoltésovej prihrávke.

Košičania však doplácali na chyby v obrane, v 8. minúte si zle prebrali hráčov pred Habalom a Bodó upravil na 1:2.

Ďalšia kombinácia hostí, tentoraz v presilovke v 10. minúte, priniesla ich tretí gól, keď skóroval Langkow - 1:3.

O kontaktný gól sa v 15. minúte snažil Pulli, jeho strelu však zastavila žŕdka Rajnovej bránky.

Piskot sa stupňoval

Nespokojní košickí diváci nešetrili piskotom, ktorý sa vystupňoval v druhej tretine.

Ani košický brankár Habal nemal svoj deň, v 25. minúte mu po strele Bugára predkĺzol za chrbát puk, ktorý predtým vyrazil nad seba - 1:4. Nenápadná strela Orbana v 29. minúte prekĺzla Habalovi - 1:5.

V gólovo úrodnej druhej tretine Košičania dvihli hlavy, góly Haščáka v oslabení a Dudáša v presilovke znamenali skóre 3:5.

Dôležitý gól hostí však v 39. minúte strelil Terbócs, ktorý upravil na 3:6.

Po šiestom góle došlo k striedaniu košických brankárov, Habala nahradil Matúš Nagy.

Haščák ešte do druhej prestávky upravil na 4:6, čím Košice opäť vrátil do zápasu.

Fanúšikovia: Takú hanbu sme tu nemali

Nádeje domácich na úspešný výsledok však výrazne klesli už po 14 sekundách tretej tretiny, keď Brownov pokus prekvapil Nagya - 4:7.

Košičania sa viackrát dostali do útočného pásma, ich hre však chýbala sebaistota.

Hostia bez problémov kontrolovali svoj náskok, ktorý bol od 52. minúte už štvorgólový. Obranca Dudás si efektne poradil s Klímom a aj brankárom Nagyom, ktorý sa po góle na 4:8 vrátil na striedačku.

Fanúšikovia košického tímu reagovali skandovaním pokrikov "Takú hanbu sme tu nemali" a aj ironického "desať, desať". Ďalší gól však už v Steel aréne nepadol.

Pre Košičanov to bola tretia prehra v rade, pre Budapešť prvé trojbodové víťazstvo na ľade súpera.

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Predstavovali sme si to inak. Začali sme zle a viezlo sa to celých 60 minút. Nastúpilo 22 hráčov a nedá sa hádzať vinu na jednotlivcov. Každý si musí uvedomiť, kde spravil chybu a čo má spraviť inak. Bude dôležité pokračovať v tvrdej práci a zvládnuť nedeľňajší zápas."

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: "Už v domácom zápase proti Košiciam sme siahali na body a do Košíc sme prišli so zámerom, aby sa nám to tentoraz podarilo. Chýbalo nám viacero dôležitých hráčov, ktorých sme nahradili mladými, no pre úspech v tomto zápase sme spravili veľa. Mali sme aj šťastie, ale to k športu patrí. Sme veľmi radi za toto víťazstvo."

HC Košice – MAC Újbuda 4:8 (1:3, 3:3, 0:2)

Góly: 6. Galamboš (Šoltés, Hričina), 30. Haščák (Šedivý), 32. Dudáš, 38. Haščák (Brophey, L. Nagy) - 4. Odnoga (Szabad), 8. Bodó (Orban, Langkow), 10. Langkow (Bodó, Orban), 25. Bugár (Brown, Pozsgai), 29. Bodó (Orban, Pozsgai), 37. Terbócs (Kreisz), 41. Brown (Klempa, Vokla), 51. Dudás (K. Nagy, Terbócs).

Rozhodovali: Snášel,Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:1,oslabenia: 1:0, 3 843 divákov.

HC Košice: Habal (37. M. Nagy, 52. Habal) - Pretnar, Koch,Čížek, Pulli, McDowell, Dudáš, Šedivý - Žitný, Brophey, L. Nagy- Haščák, Klíma, Kafka - Hričina, Galamboš, Šoltés - Jokeľ, Suja,Petráš - Hudák

MAC Budapešť: Rajna - Pozsgai, Bugár, Burt, Fejes, Vokla, Dudás,Szigeti - Orbán, Langkow, Bodó - Klempa, Brown, Dansereau - Kreizs, K.Nagy, Terbócs - Odnoga, Majoross, Szabad.