Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Novým primátorom Košíc sa stal Jaroslav Polaček (minúta po minúte)

Pozrite si výsledky v Košiciach a okolí.

5.30 Volebné spravodajstvo minútu po minúte z Košického kraja sme ukončili. Ďakujeme čitateľom za priazeň.

5.28 Košice - Jaroslav Polaček získal v Košiciach 29 157 hlasov (43,3%), druhý Martin Petruško 16 044 hlasov (23,8 %) a tretia Alena Bašistová 10 001 hlas (14,8 %). Volebná účasť v meste bola 35,7 percenta.

5.27 Košice - Posledná z veľkých mestských častí - Dargovských hrdinov - starostovskú stoličku si udržal Jozef Andrejčák zo Smeru.

SkryťVypnúť reklamu

5.08 Košice - Starostom Sídliska Ťahanovce sa stal nezávislý kandidát Miloš Ihnát. Jeho dosluhujúci predchodca Cyril Betuš (Šport do Košíc a na Východ) sa už o tento post neuchádzal.

4.40 Košice - V najreprezentatívnejšej mestskej časti Staré Mesto neobhájil post starostu Ľubomír Grega (OĽaNO, Zmena zdola, Sme rodina, Národná koalícia). Porazil ho Igor Petrovčik (Spolu, SMK, KDH, SaS, PS).

Prečítajte si tiež: Polaček: Košice ukázali červenú diktatúre Smeru Čítajte 

4.38 Košice - "Košice ukázali červenú tejto politickej strane a verím, že je koniec diktatúre tejto strany, ktorá si uzurpovala moc v tejto krajine, nielen v Košiciach, ale aj na Slovensku," povedal po víťazstve Jaroslav Polaček.

4.05 Košice - Podľa predbežných výsledkov a sčítaní takmer 89 percent hlasov vyhráva voľby primátora v Košiciach Jaroslav Polaček, s veľkým náskokom pred Martinom Petruškom a Alenou Bašistovou.

SkryťVypnúť reklamu

Poďakoval všetkým Košičanom, nielen tým, ktorí mu dali svoj hlas, pretože ako povedal, on chce byť primátorom pre všetkých. "Som pripravený spolupracovať úplne s každým, Košičania si to zaslúžia," povedal Polaček. Zdôraznil, že tieto voľby vyhral čestne.

3.43 Košice - Po priebežných výsledkoch, keď už bolo zrejmé, že nezávislá kandidátka Alena Bašistová obsadila tretie miesto s výrazným rozdielom za svojimi súpermi, priznala porážku a odpovedala na niekoľko otázok.

3.36 Smižany - Starostkou obce Smižany (okres Spišská Nová Ves) by mala byť podľa informácií agentúry SITA členka predsedníctva KDH Miroslava Szitová.

3.10 Rožňava - Komunálne voľby v Rožňave priniesli zmenu v primátorskom kresle. Pavla Burdigu v ňom nahradí Michal Domik. 43-ročný nezávislý kandidát získal dovedna 1 796 hlasov, čo predstavovalo 32,9 percenta.

SkryťVypnúť reklamu

2.56 - Košice - Jaroslav Polaček, ktorý sa podľa neoficiálnych výsledkov stal novým primátorom Košíc, sa poďakoval voličom, tímu aj rodine. "Dovoľte mi, aby som toto víťazstvo venoval svojmu synovi, ktorého som rok nevidel. Toto víťazstvo je pre neho," vyhlásil počas volebnej noci. Reagoval tým na kauzu, ktorá rezonovala v predvolebnej kampani.

2.54 - Košice - Priebežné výsledky volieb potvrdzujú víťazstvo Jaroslava Polačeka v boji o kreslo primátora Košíc. Podarilo sa mu získať 43,92 percenta hlasov, podiel spracovaných okrskových zápisníc je 82,41 percenta. Polaček za sebou zanechal doterajšieho viceprimátora povereného vedením mesta Martina Petruška, ktorý získal 23,69 percenta hlasov. Nepodarilo sa uspieť Alene Bašistovej, ktorú vo voľbách podporilo 14,23 percenta voličov. Volebná účasť voličov zatiaľ dosiahla 33,92 percenta.

2.31 - Spišská Nová Ves - Novým primátorom Spišskej Novej Vsi bude krajský poslanec Pavol Bečarik (SNS).

2.13 - Košice - Po zrátaní takmer dvoch tretín okrskov vedie v súboji o post košického primátora Jaroslav Polaček s počtom 16 360 voličov. Na druhom mieste je zatiaľ Martin Petruško, ktorý získal zatiaľ podporu 9 044 voličov. Na treťom mieste je poslankyňa NR SR Alenan Bašistová so ziskom 5 667 hlasov.

2.07 Košice - Na Jazere obhájila post starostky Lenka Kovačevičová (nezávislá), ktorá opätovne zasadne aj do mestských poslaneckých lavíc.

Na Juhu nebude nič nové - starostom zostáva ako jediný v histórii mestskej časti Jaroslav Hlinka, ktorý bude naďalej aj mestským poslancom.

V jeho mestskej časti však získal suverénne najviac hlasov na poslanca mesta aktivista Henrich Burdiga.

Smer prišiel okrem primátorského postu zrejme aj o vedenie najväčšej mestskej časti, kde úradujúci starosta prehráva s Vrchotom.

1.55 Košice - Mestská časť Sever bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou nového starostu. Ténai má pred Gajom už prakticky nedostižný náskok.

1.50 Košice - Po sčítaní viac ako polovice hlasov vedie v boji o post primátora v Košiciach s náskokom Jaroslav Polaček. Podarilo sa mu získať 42,66 % hlasov. Za Polačekom zaostáva Martin Petruško, ktorý doposiaľ získal 23,86 % hlasov. Trojicu uzatvára Alena Bašistová s 14,68 % hlasov. Účasť voličov v Košiciach dosiahla zatiaľ 33,51 %.

1.49 Košice - V mestskej časti KVP je už takmer istým víťazom starostovských volieb aktivistu Ladislava Lörinca, ktorý kandidoval s podporou pravicových strán. Zároveň sa stane aj mestským poslancom

1.47 Košice - Petruško priznal porážku a pogratuloval Jaroslavovi Polačekovi po sčítaní zhruba tretiny všetkých volebných hlasov.

„Výsledky sú jasné, čísla sú jasné. Priznávam porážku. Chcel by som využiť aj možnosť a poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mi dôverovali a ktorí mi dali hlas. Samozrejme, aj svojmu tímu. Osobitne by som sa chcel poďakovať svojej manželke, pretože počas kampane to mala najťažšie. Gratulujem víťazovi.“

Petruško netajil svoje sklamanie. „Asi každý kandidát išiel do toho, že chce vyhrať. Takže prehra nie je príjemná. Určite som sklamaný. Ale každý chlap musí prijať aj porážku. Ja ju prímam so cťou a akceptujem toho, koho si Košičania vybrali.“ Vo svojej kampani by nemenil nič.

1.34 Košice - Za obrovského aplauzu v stoji privítali krátko pred pol druhou ráno na Polačekovom volebnom štábe aktivistov Henricha Burdigu, Ladislava Strojného, Ladislava Lörinca a Karola Labaša. "Držím palce," povedal zrejme budúcemu primátorovi Strojný.

Spojili sa tak všetci, ktorí patrili do okruhu Polačekových podporovateľov - politici aj aktivisti.

1.21 Košice - Po zrátaní viac ako tretiny okrskov vedie v súboji o post košického primátora Jaroslav Polaček s počtom 8 882 voličov. Na druhom mieste je zatiaľ Martin Petruško, ktorý získal zatiaľ podporu 5 084 voličov. Na treťom mieste je poslankyňa NR SR Alena Bašistová so ziskom 2 992 hlasov.

1.03 - Košice - Na Západe momentálne predbehol Marcel Vrchota KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, Sme rodina, SMK) súčasného starostu zo Smeru Jána Jakubova (Smer).

V mestskej časti Sever zatiaľ vedie František Ténai z rovnakej pravicovej koalície ako Vrchota nad starostom Mariánom Gajom (Šport do Košíc a na Východ).

1.00 Košice - V Košiciach je zrátaná štvrtina hlasov, Jaroslav Polaček vedie o vyše 2 400 hlasov. Jeho najväčší konkurenti, Petruško a Bašistová, pomaly priznávajú porážku.

0.52 - Košice - Petruško v reakcii na priebežné výsledky naznačil porážku.

„Z toho čo viem, spokojný byť nemôžem. Čísla hovoria jasne. Ja som veľmi rád, že som svoju kampaň viedol, ako som ju viedol. Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí ma podporili. Chcem sa poďakovať celému svojmu tímu a hlavne svojej manželke, ktorá pri mne stála počas celej kampane. Keď to dopadne tak, ako to zatiaľ vyzerá, že to dopadne, tak mi nezostáva nič iné ako rešpektovať voľbu Košičanov. Pevne verím, že Košičania si vybrali toho, koho chceli,“ uviedol Petruško.

0.51 - Košice - "Veríme, že Košickí aktivisti otvorili oči ľuďom aj v ďalších okrskoch a že výsledkom bude to, že Jaro Polaček bude primátorom. Potom bude možné spoločne vrátiť naše mesto Košičanom. V týchto voľbách ide o veľa a sme presvedčení, že Košičania vystavia jasný a definitívny účet zapredaným politikom," reagovali na prvé čiastkové výsledky volieb primátora v Košiciach aktivisti z iniciatívy Nezaplatím EEI ani cent Henrich Burdiga a Ladislav Strojný.

Obaja kandidujú za mestských poslancov - prvý v mestskej časti Juh a druhý na Sídlisku Ťahanovce.

0.46 - Košice - Alena Bašistová predstúpila pre novinárov. Nepriamo priznala porážku. „Keď sa pozrieme na výsledky, medzi prvým a tretím miestom, logika, štatistika a zdravý rozum hovoria, že asi už nie je možné dobehnúť prvého. Očakávali sme lepšie výsledky, ale takáto je realita a Košičania si vybrali. Tu naša práca nekončí.“

0.38 - Košice - V Košiciach má náskok podľa doterajších neoficiálnych výsledkov Jaroslav Polaček, pred Martinom Petruškom a Alenou Bašistovou. Doteraz získal 2 633 hlasov, Petruško 1 528 a Bašistová 987. Do súčasnosti bolo sčítaných vyše dvanásť percent všetkých volebných okrskov.

0.28 - Kráľovský Chlmec - Primátorom mesta Kráľovský Chlmec (okres Trebišov) zostáva podľa informácií agentúry SITA Karol Pataky. Ten je zakladajúcim členom strany Most-Híd a jej okresným predsedom strany v Trebišove. Primátorom mesta je Pataky od roku 2014.

0.25 - Betliar - Podľa neoficiálnych výsledkov obhájil v Betliari post starostu Ľubomír Zatroch (Zmena zdola, DÚ, OĽANO, KDH), ktorý získal 267 hlasov. Jeho súper Marián Feješ (NEKA) získal 194.

0.23 - Košice - V súboji o primátora Košíc zatiaľ vedie Jaroslav Polaček. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR. Zatiaľ bolo spracovaných 3,01 % okrskových zápisníc.
Polaček zatiaľ získal 539 hlasov. Za ním nasleduje Martin Petruško, ktorý bol doteraz poverený riadením. Podarilo sa mu predbežne získať 292 hlasov. Na treťom mieste je Alena Bašistová, ktorá má podľa predbežných výsledkov 222 hlasov.

0.22 - Košice - Medzi tými, ktorí prišli Petruška podporiť priamo do jeho volebnej centrály, boli aj zastupujúci náčelník mestskej polície Ladislav Suchý, šéf príspevkovej organizácie mesta K 13 Ján Kováč, či generálny riaditeľ UNLP Milan Maďar. Spolu prišlo približne 60 ľudí.

0.05 - Veľké Raškovce - Starostom obce Veľké Raškovce v okrese Michalovce zostáva aj naďalej poslanec NR SR za stranu Most- Híd Elemér Jakab. Jakab je starostom obce od roku 1998. Od roku 2010 je poslancom NR SR za stranu Most-Híd.

0.04 - Košice - Na prvé predbežné výsledky, podľa ktorých je Alena Bašistová zatiaľ na treťom mieste, nechce reagovať.

23.59 - Košice - Polaček neoficiálne vyhral na Luniku IX. Polaček - 253, Petruško - 46.

Starosta Marcel Šaňa obhájil post, bol zvolený aj za mestského poslanca za túto prevažne rómsku mestskú časť Košíc.

23.54 - Košice - "Teším sa. Zároveň narastá napätie, lebo veci sa zrazu javia tak, že by sa naše víťazstvo mohlo stať skutočnosťou," reagoval Polaček na neoficiálne výsledky z prvých volebných okrskov.

23.41 - Košice - Polaček vyhral aj v štyroch okrskoch v Starom Meste výrazne pred Petruškom a Bašistovou.

23.38 - Košice - Polaček vyhral aj vo svojom okrsku č. 7 na Severe o 100 hlasov.

23.38 - Košice - Do volebného štábu Aleny Bašistovej a nezávislých kandidátov prichádzajú ďalší podporovatelia, medzi inými Peter Krcho aj Jozef Ondáš. Nálada sa s postupujúcim časom mierne uvoľňuje.

23.36 - Košice - Petruška prišli podporiť podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír, minister hospodárstva Peter Žiga, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.

23.32 - Košice - Podľa našich neoficiálnych informácií, získaných vo volebnom štábe Jaroslava Polačeka, zvíťazil výrazne vo dvoch volebných okrskoch v mestskej časti Nad jazerom.

23.11 - Košice - Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK, Nova, OKS, PS, Spolu) ako jeden z kandidátov na post primátora Košíc prišiel do svojej volebnej centrály v jednom z košických hotelov približne o 22.40 h.

"Myslím si, že už dávno sme sa vyjadrili, že uvažujeme o výhre. Verím, že nám to vyjde," povedal pre novinárov.

"Človek je, prirodzene, v napätí. V rámci volebnej kampane analyzuje, či urobil všetko, či niečo nezanedbal. Samozrejme, sme v očakávaní," povedal s tým, že počas volebnej noci ho prídu podporiť priatelia, rodina, odborníci aj poslanci. "Postupne budú prichádzať, takže si myslím, že to bude veľký kolektív," dodal.

Podľa jeho slov bol dnešný deň náročný, ako dôvod označil napätie. "Nakoniec som dve tretiny dňa prespal, i napriek tomu, že som chcel viac času stráviť v práci, potom som šiel do práce a napokon som aj tak nič neurobil," vysvetlil.

23.09 - Košice - Nervozita a napätá nálade je v štábe Aleny Bašistovej. „Som presvedčený, že sme urobili správny krok, verím, že ľudia v Košiciach to pochopia,“ povedal Milan Lesňák. Negatívne reakcie na sociálnych sieťach, ktoré nasledovali po vzdaní sa štyroch nezávislých kandidátov v prospech Bašistovej, nekomentoval. „ Je to virtuálny svet, ale ulica reaguje inak.

S pocitom dobre vykonanej práce trávi podľa svojich slov večer Ján Dečo. „Sú to voľby z ktorých som prvýkrát od roku 1990 veľmi neistý. Doteraz som sa skoro stále trafil, alebo veľmi priblížil výsledku a teraz je to pre mňa ako zo sklenenej gule.“

Na prvé výsledky je zvedavý Richard Havrilla, predpokladá, že je vo víťaznom tíme. „Tie pochybnosti boli veľké, aj samozrejme sú, ale urobili sme to najlepšie.“

„Neznášam neistotu, takže to nie sú pocity s ktorými by som sa chcel chváliť,“ povedal pred jedenástou Miroslav Špak. „Ľudia mali sedem dní na to, aby to vstrebali a pochopili, že tu ide o päť veľkých tímov. Bolo to málo,“ priznáva. Inak by to ale nerobili, kľúčové boli pre nich posledné prieskumy.

22.47 - Sobrance - Polícia v Sobranciach prijala v sobotu v súvislosti s komunálnymi voľbami trestné oznámenie. Volič mal mať na lístku napísané čísla kandidátov na poslancov.

"Išlo o rómskeho občana a mal na lístku napísané čísla kandidátov na poslancov. On odvolil a ten lístok odovzdal ďalšiemu Rómovi. Nahlásili sme to polícii, bolo to vyšetrované," uviedol predseda okrskovej volebnej komisie Imrich Habušta.

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, polícia v Sobranciach prijala v tejto súvislosti trestné oznámenie a vec preveruje ako podozrenie z trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda.

22.36 - Košice - Predseda strany Šanca a bývalý poslanec NR SR Viliam Novotný bol v sobotu optimistom, volebnú účasť dokonca odhadol až na 42 percent. Predpokladal, že dosiahne najlepší výsledok zo všetkých deviatich kandidátov na primátora v Košiciach a zvíťazí s 22 percentami hlasov.

Na druhé miesto tipoval nezávislého kandidáta Jaroslava Polačeka, ktorý by za nim zaostal o jedno percento a rovných 20 percent predpokladal u bronzového Martina Petruška (Smer). Nezávislá kandidátka Alena Bašistová by skončila štvrtá s 18 percentami.

Novotný bol optimistom aj čo sa týka vlastnej kandidatúry do Mestského zastupiteľstva, kde predpokladal svoj úspech a aspoň 3000 hlasov od obyvateľov „jeho“ sídliska Západ. Okrem toho dúfal, že po spočítaní výsledkov budú v mestskom zastupiteľstve dominovať kandidáti pravicových strán.

22.32 - Košice - Tesne po zatvorení volebných miestnosti predstúpil pred novinárov kandidát na košického primátora Martin Petruško. Ten si myslí, že všetci štyria z najväčších favoritov majú rovnaké šance získať funkciu primátora.

„Som človek, ktorý nerád tipuje, preto si aj ja počkám na výsledok. Samozrejme, išiel som do toho s tým, že by som rád vyhral, ale nechajme to na ľudí nech rozhodnú. Mám z toho dobrý pocit,“ povedal.

Jeho slová doplnil košický exprimátor Richard Raši, ktorý spoločne s Petruškom a Petrom Žigom predstúpili pred médiá. „Ale z nás troch máš najväčšie šance,“ doplnil Raši so smiechom.

22.27 - Košice - Do volebného štábu Košických aktivistov v kaviarni blízko Námestia Maratónu mieru zavítal ešte pred uzavretím volebných miestností košický župan Rastislav Trnka (nezávislý).

„S aktivistami máme dlhodobo nadštandardné vzťahy. Zdieľame väčšinou rovnaké názory na verejné dianie. je teda prirodzené a logické, že som prišiel podporiť všetkých tých, ktorí kandidovali v týchto komunálnych voľbách. Je potrebné, aby mali v zastupiteľstvách práve aj ľudia s takýmito hodnotami, ktoré reprezentujú veľkú časť názorových prúdov Košičanov,“ vysvetlil župan, prečo si ako prvú zastávku vo volebnej noci vybral základný tábor aktivistov.

Udialo sa tak len rok a šesť dní od volieb župana, v ktorých ho aj oni podporovali pri jeho triumfe nad ešte donedávna primátorom a súčasným vicepremiérom Richardom Rašim (Smer).

Ak by zopakoval jeho výsledok aj kandidát na primátora Jaroslav Polaček a do zastupiteľstva by sa dostalo viacero aktivistov, považoval by to za príležitosť zintenzívniť spoluprácu medzi mestom a župou.

„Verím, že dojde k zmene vo vedení mesta. Bola by to väčšia pridaná hodnota pre obyvateľov a plánované projekty pri sa zrealizovali rýchlejšie. Ide napríklad o projekty integrovaného dopravného systému, budovanie kreatívneho centra v oblasti kultúry a aj budovanie integrovaných záchytných parkovísk, čo súvisí i s EEI a tak ďalej,“ povedal Trnka.

K spolupráci so súčasným vedením mesta poznamenal, že „je veľmi stranícky orientované, takže do spolupráce sa nieže nehrnie, ale žiadna nie je."

Medzi aktivistov zavítal na niekoľko desiatok minút aj Polaček. Verí vo svoje víťazstvo a už netrpezlivo čaká na zverejnenie prvých priebežných výsledkov volieb primátora. Pred 22.30 sa odobral do svojho volebného štábu v Teledome na Timonovej ulici.

22.07 - Družstevná pri Hornáde - Podobný incident s podozrením na kupovanie hlasov, ako na Luniku IX, zaznamenali aj v druhom volebnom okrsku v Družstevnej pri Hornáde v okrese Košice - okolie.

Ako nás informovala zapisovateľka volebnej komisie, približne o 20. hodine prišiel odvoliť volič z miestnej rómskej osady. "Podišiel k stolu, za ktorým sedeli členovia volebnej komisie a dal im svoj občiansky preukaz. Potom povedal, že on obálku a volebné hárky nepotrebuje, že on má vlastný lístok a chcel ho hodiť do urny. Išlo o lístok, ktorý tu už niekoľko dní koloval po sociálnych sieťach a na ktorom bolo číslo jedného z kandidátov na starostu a čísla niektorých kandidátov na poslancov," povedala nám Zuzana Tresová.

Volebná komisia voličovi lístok vzala, ale keďže si potom prevzal obálku aj hárky, umožnila mu riadne odvoliť. Okrem toho komisia zavolala na políciu, ktorá tohto voliča vypočula a potom prepustila. Ako dodala Tresová, doteraz nemali pri voľbách takú vysokú účasť Rómov, ako dnes.

Majú informácie o tom, že ich niekto zvážal autobusmi. To síce nie je trestné, no také lístky v rukách, akým sa prezentoval už spomínaný volič, vraj mali v rukách viacerí z osady. Na rozdiel od neho ich však neukazovali, ale mali ich so sebou v priestore, kde sa krúžkujú kandidáti.

"Traja členovia volebnej komisie sú v týchto chvíľach v Kysaku, kde na obvodnom oddelení PZ podali trestné oznámenie pre podozrenie z volebnej korupcie," dodala Tresová.

22.02 - Košice - V štábe Aleny Bašistovej bolo pred desiatou veselo, hrala živá hudba Šani Sassi Band. Novinári sú ale od štábu oddelení. „Sme plní očakávania, čakáme na prvé predbežné výsledky, nálada je pohodová a dúfam, že nám to vyjde,“ povedala pred desiatou Bašistová.

Verí, že Košice budú mať prvú primátorku. „Dúfame v to, ale samozrejme, môj vnútorný pocit je taký, že to bude veľmi natesno. Každý hlas bude rozhodovať, pevne ale veríme, že tie hlasy budú v prospech nás.“

Na mieste sú aj nezávislí kandidáti, ktorí sa vzdali v prospech Bašistovej, rodina a podporovatelia. „Zatiaľ sa netancuje, ale príde aj k tomu, dúfam, že k tomu bude príležitosť,“ povedala Bašistová s tým, že pevne verí, že výsledky o post košického primátora budú známe do polnoci.

22.00 - Komunálne voľby 2018 sa skončili, miestnosti uzavreli. Začína sa rátanie hlasov, neoficiálne výsledky budú pribúdať postupne počas noci.

21.00 - Do uzavretia volebných miestností ostáva posledná hodina, voľby až na menšie incidenty prebiehajú pokojne.

20.56 Košice - Menšími incidentmi sa počas volieb zaoberala okresná volebná komisia Košice. Ako povedal jej predseda Branislav Kocper, išlo napríklad o prieskum študentov či spisovanie petícií v tesnej blízkosti volebných miestností, ale aj zvýšený počet pozorovateľov vo volebnej miestnosti.

"V mestských častiach Sever a Ťahanovce sme zaznamenali vysokoškolských študentov, ktorí si robili akoby voľby pred voľbami. Priamo pred volebnými miestnosťami dávali voličom krúžkovať mená kandidátov, vysvetlil s tým, že cieľom malo byť zistenie, či by voľby dopadli rovnako, ak by boli mená kandidátov na hlasovacom lístku zoradené náhodne a nie podľa abecedy, ako je to v súčasnosti."

Podľa jeho slov sa v blízkosti volebných miestností spisovala aj petícia týkajúca sa zastropovanie dôchodkového veku. "Riešili sme aj drobné problémy s pozorovateľmi, keď sa ich do miestností nahrnulo priveľa," dodal.

Ako spresnil, uvedené situácie boli vyriešené napomenutím a rozpustením skupín ľudí, ktoré by mohli narušiť pokojný priebeh volieb. Podľa neho v niektorých prípadoch vypomohli aj príslušníci Policajného zboru.

20.23 Košice - Niekoľkominútové prerušenie volieb na Luniku IX v Košiciach by nemalo podľa predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduarda Báránya oddialiť sčítavanie hlasov a zverejňovanie predbežných výsledkov. Volebné miestnosti sa majú v mestách a obciach zatvoriť o 22. hodine.

"Na moratórium to prerušenie určite nebude mať vplyv. O desiatej podľa všetkého budete môcť začať zverejňovať neobmedzene informácie týkajúce sa volieb. Prípadné predĺženie doby hlasovania o krátku dobu nemôže oddialiť zverejňovanie výsledkov," vysvetlil Bárány.

20.07 Košice - V košickej mestskej časti (MsČ) Staré Mesto zatiaľ prebiehajú sobotňajšie komunálne voľby bezproblémovo. Potvrdili to predsedovia okrskových volebných komisií. Staromešťania odovzdávajú svoj hlas spolu v 19 volebných miestnostiach.

Ako uviedla predsedníčka okrskovej volebnej komisie okrsku číslo 14 Karolína Morvayová, zapísaných je tu 860 voličov.

"Najväčší nával bol tesne pred obedom, kým boli otvorené obchody, potom to trošku utíchlo," povedala s tým, že vo večerných hodinách evidujú nižšiu účasť.

18.37 Trebišov - Niektoré podnety sa týkali údajnej prítomnosti kandidujúcich starostov obcí pri volebných miestnostiach, polícia však porušenia zákona nepotvrdila.

18.35 Trebišov - Okresná volebná komisia (OVK) v Trebišove sa zaoberá viacerými usmerneniami pre okrskové komisie.

"Riešia sa skôr také technické veci, nič mimoriadne. Najväčšie problémy sú s účasťou pozorovateľov, respektíve iných osôb, a ich možnosťou alebo nemožnosťou sprevádzať členov volebnej komisie, ktorí idú s prenosnou volebnou urnou," povedal predseda OVK Juraj Pida.

Zákon o prítomnosti pozorovateľov, ktorí chcú prenosnú schránku sprevádzať, nehovorí. "Podľa stanoviska ministerstva vnútra je to nenárokovateľné, pretože nikto si nemôže nárokovať to, aby mohol vstupovať do obydlia iného. Pokiaľ však majiteľ toho domu alebo bytu dá súhlas, kam pozval komisiu, tak my nemáme dosah na to, koho vpustí dnu," konštatoval Pida.

Spory sa týkajú aj toho, či a koho vyslať z volebnej komisie s prenosnou volebnou schránkou.

18.32 Boťany, Trebišov - Člen Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Peter Pollák navštívil obec Boťany v okrese Trebišov a zaznamenal tam podozrenie z volebnej korupcie.

Predsedovia okresnej aj miestnej okrskovej komisie však uviedli, že v tomto prípade nemali podnety.

Vec mala riešiť polícia. "Udalosť v obci Boťany príslušníci Policajného zboru preverili. V danej veci doposiaľ nebolo prijaté žiadne oznámenie," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

18.20 Žehra - V jednom z dvoch volebných okrskov v obci sa pred volebnou miestnosťou tvoril rad. Voliči však bez problémov zatiaľ čakali za dverami.

V obci majú o starostovanie záujem štyria kandidáti. O poslaneckú stoličku zabojuje 28 poslancov.

Je to najviac za posledné roky.

18.17 Krompachy - V meste hlásia pokojnú situáciu. V niektorých volebných miestnostiach sa miestami tvorili aj rady, voliči čakali i niekoľko minút, kým sa k urnám dostali.

Vo volebnom okrsku v ZŠ na Zemanskej ulici boli zapísaní voliči s bydliskom mesto Krompachy. V priebehu dňa tu však veľký záujem o voľby z ich strany nebol.

18.07 Košice - Chodiaci pacienti hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) na Triede SNP nevyužili možnosť voliť počas určených 15 minút v Kluboch zamestnancov. Týmto spôsobom mohli hlasovať len pacienti s trvalým pobytom vo volebnom okrsku, pod ktorý tzv. nová nemocnica patrí. V ňom je zaevidovaných 1315 voličov. Imobilní pacienti mohli svoj záujem o voľbu prostredníctvom prenosnej volebnej schránky ohlásiť príslušnej mestskej časti (MČ) vopred.

"Čakali sme aj dlhšie, ako sme mali, no nikto neprišiel. Mám taký dojem, že je to zle zorganizované," uviedla členka okrskovej volebnej komisie Evantia Brindáková. Ako povedala, nikde si nevšimla oznam o možnosti voliť, ani usmernenie, kde tak možno urobiť.

Podľa hovorkyne UNLP Ivany Staškovej o tom boli pacienti informovaní oznamom s pokynmi, ako majú svoj záujem voliť nahlásiť MČ. "Distribúciu tohto oznamu mal medzi svojich pacientov zabezpečiť personál každého pracoviska," vysvetlila.

18.01 Košice - Zapisovateľ mestskej volebnej komisie Stanislav Takáč hodnotí doterajší priebeh volieb v meste ako relatívne pokojný.

„Zatiaľ nevieme o prípade, ktorý by výrazným spôsobom narušil voľby. Samozrejme, evidujeme aj incidenty z Lunika IX. To, čo sa tam stalo, musí vyhodnotiť polícia,“ povedal podvečer volebného dňa.

17.34 Rožňava - O kreslo primátora prejavili záujem šiesti uchádzači, samí muži.

Počas predvolebnej kampane sa stretli v troch verejných diskusiách a v jednej pred kamerami rožňavskej televízie.

Do volebných miestností v sobotu voliči prichádzali priebežne. Videli sme medzi nimi napríklad aj skúseného silového trojbojára Jozef Völgyáka s manželkou.

Prečítajte si tiež: V Rožňave sa zvýši počet poslancov Čítajte 

16.29 Gemerská Poloma - Komunálne voľby v obci prebiehajú v pokojnej atmosfére. O miesto starostu sa uchádzajú traja kandidáti, z nich sú dve ženy. V zastupiteľstve je miesto pre deviatich poslancov, kandidátov je štrnásť.

Prečítajte si tiež: V Gemerskej Polome súperia traja kandidáti Čítajte 

16.16 Košice - Na Sídlisku Ťahanovce sa voľby konajú v Základnej škole na Belehradskej ulici. Zriadených je 18 volebných okrskov, v ktorých je zapísaných 18 454 voličov. Z nich je 179 cudzincov a 239 voličov sa k urnám postaví po prvý raz.

Voliči si starostu vyberajú z ôsmich kandidátov a keďže dosluhujúci už nekandiduje, mestskú časť bude riadiť úplne nový človek. Sedieť v 13-člennom miestnom zastupiteľstve má záujem 41 kandidátov.

"Je krátko po 15. hodine a volebná účasť je približne 15 až 20 percent. Sú okrsky, kde zatiaľ prišlo voličov menej, v iných sa na možnosť voliť čaká v rade. Najvyššiu účasť očakávame v podvečerných hodinách," povedala nám zapisovateľka okrskovej volebnej komisie Andrea Levická.

16.14 Spišská Nová Ves, Gelnica - V okresoch Spišská Nová Ves a Gelnica je priebeh volieb pokojný, uviedol predseda tamojšej obvodnej volebnej komisie Stanislav Lorko.

"Priebežne kontrolujeme jednotlivé okrsky, ľudia majú záujem o voľby, rady boli skôr ráno a ďalší nával očakávajú poobede," dodal.

15.54 Košice - Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová uviedla, že oba incidenty z volebnej miestnosti na Luniku IX príslušníci Policajného zboru preverili a zadokumentovali ako podozrenie z priestupku proti poriadku v správe s odkazom na zákon o voľbách.

"Obe osoby boli po vykonaní potrebných úkonov prepustené," dodala.

15.52 Betliar - V malebnej obci Betliar nemusela komisia na prvých voličov dlho čakať. Prví sa objavili už krátko po otvorení volebnej miestnosti, zatiaľ prevláda stredná a staršia generácia.

Prečítajte si tiež: V Betliari prichádzali prví voliči už krátko po siedmej Čítajte 

15.45 Košice - Volebné miestnosti v Základnej škole Kežmarská 30 v najväčšej mestskej časti Západ zívali o 15. hodine až na ojedinelé výnimky prázdnotou. Vo volebnom okrsku č. 13 sa neobjavil počas našej návštevy žiadny volič.

Členovia volebnej komisie informovali, že dovtedy prišlo k urnám v ich okrsku asi 180 ľudí, čo predstavuje zhruba 20 percent oprávnených voličov. „Zatiaľ sme veľmi nezaznamenali účasť porevolučných ročníkov,“ dozvedeli sme sa. Volebné právo využili predovšetkým skúsenejšie generácie.

„Nemali sme ani ranný nápor. Ľudia prichádzali postupne v priebehu celého dňa. Občas sa stalo, že si niekto chvíľu počkal na stoličke, kým sa dostane na rad. Komunálne voľby sú na krúžkovanie časovo náročnejšie oproti ostatným, keďže sa vypĺňajú štyri volebné lístky,“ povedali nám členovia okrskovej volebnej komisie.

Predpokladajú, že po 16. hodine budú prichádzať voliči vo väčšom počte.

14.58 Košice - Políciu k voľbám na Luniku IX volali ešte raz. Prípad sa týkal negramotnej matky, ktorú sprevádzala dcéra.

"Jedna členka komisie povedala, že dcéra navádzala matku, koho má voliť. Podľa mňa to nebolo navádzanie, ale predseda okrskovej komisie zavolal policajtov a tí to riešili," konštatovala predsedníčka miestnej volebnej komisie Jozefína Šaňová.

Doterajšiu účasť na najväčšom rómskom sídlisku na Slovensku hodnotí ako celkom dobrú, najmä z rána. Podobná je komunálnym voľbám spred štyroch rokov. Lunik IX je známy rekordne nízkymi volebnými účasťami, najvyššie sú práve pri voľbách do orgánov samospráv.

14.50 Boťany, Košice - V minimálne dvoch prípadoch na východe Slovenska sa objavili podozrenia z kupovania voličských hlasov, uviedol člen Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Peter Pollák. Už navštívil obec Boťany v okrese Trebišov a Lunik IX v Košiciach.

"V rukách rómskych voličov sa vyskytli nejaké ťaháčiky, lístočky, na ktorých boli napísaní kandidáti. Zrejme je naozaj pravdou to, že v mnohých komunitách niekto ovplyvňuje rómskych voličov nekalým spôsobom," priblížil.

V oboch prípadoch privolali policajnú hliadku, ktorá mala ľudí predviesť a ďalej prípady vyšetrovať.

Pollák tvrdí, že voliči mu potvrdili, že lístky si nepísali sami: "Keď sme sa rozprávali v Boťanoch, tak nám Róm povedal, že mu to niekto do ruky dal. Tú istú odpoveď sme dostali aj na Luniku IX."

13.49 Košice - Pred volebnými miestnosťami na ZŠ Tomášikova v Košiciach sa sporadicky tvoria menšie rady. Podľa členky volebnej komisie niekedy prichádza nával ľudí, ktorý musia regulovať.

Žiadne incidenty nezaznamenali.

Aj volič Vladimír (29) odvolil kvôli radom až na druhý pokus. "Bol som tu už okolo jedenástej a bolo tu strašne veľa ľudí, hlavne dôchodcov. Tak som odišiel si ešte niečo vybaviť a vrátil som sa."

13.39 Košice - Na čele Džungle, ako jednej z najmenších košických mestských častí (MČ), bude žena. O funkciu starostu sa totiž uchádzajú dve kandidátky.

V MČ Džungľa je 514 voličov. "Na post starostu kandidujú dve dámy a na posty poslancov 14 obyvatelia mestskej časti. Voliči si môžu vybrať piatich poslancov," spresnila predsedníčka miestnej volebnej komisie Veronika Čavisová.

Medzi kandidátmi na funkciu poslanca sú tri ženy.

Podľa Čavisovej prišiel odovzdať svoj hlas aj prvovolič. Mal trefnú poznámku, že je škoda toľkého papiera. "Rastie nám úžasná mladá generácia, ktorá by uvítala elektronickú formu volieb," povedala.

12.51 Spišská Nová Ves - Vo viacerých volebných miestnostiach mali prvých voličov už pár minút po otvorení. K urnám chodia Novovešťania priebežne. Zatiaľ prevažujú najmä starší voliči.

Prečítajte si tiež: V Spišskej Novej Vsi si voliči podávajú kľučky Čítajte 

12.36 Rožňava - "Zatiaľ je všetko v poriadku, nevyskytli sa žiadne problémy. Všetky volebné miestnosti v našom okrese boli otvorené načas a sú stále otvorené," uviedla zapisovateľka okresnej volebnej komisie v Rožňave Miroslava Zdechovanová.

V tomto okrese ľudia volia starostov, primátorov a poslancov v 62 obciach, z čoho sú dve mestá Rožňava a Dobšiná. V rámci komunálnych volieb bolo zriadených celkovo 88 volebných okrskov.

Prečítajte si tiež: Minúta po minúte: Volebné miestnosti sa otvorili. Začali sa komunálne voľby Čítajte 

12.17 Michalovce - Zapisovateľ mestskej volebnej komisie (MVK) v Michalovciach Ján Bumbera informoval, že v lokalite Angi mlyn zaevidovali vozidlo s označením volebná hliadka.

"Polícia to overila, zistila, že nevyvíja žiadnu činnosť, nie je tam volebná miestnosť, ponechali sme to tak," vysvetlil.

Podľa jeho ďalších slov jedného kandidáta na poslanca zaznamenali pred volebnou miestnosťou na Kapušianskej ulici. "Toho tiež identifikovali a vyzvali ho, aby opustil priestor a odišiel," dodal.

12.14 Košice - Volebný incident sa odohral v jednom z dvoch volebných okrskov košickej mestskej časti Lunik IX. Za členmi volebnej komisie prišiel mladík a povedal, že je prvovolič. Potom vybral lístok s vytlačeným menom jedného z dvoch kandidátov na post miestneho starostu a pýtal sa, či ho môže voliť.

Mladík údajne uviedol, že lístok mu dal niekto vonku.

Komisia mu voliť nedovolila a privolala políciu, pretože mala podozrenie z porušenia volebného zákona.

Prečítajte si tiež: Na Luniku IX došlo k incidentu, volič mal lístok s vytlačeným menom Čítajte 

12.04 Trebišov - Záujem o voľby je aj v trebišovskej rómskej osade, kde sa v minulosti viackrát poukazovalo na problém s kupovaním hlasov.

Prečítajte si tiež: V trebišovskej rómskej osade voliči čakajú v radoch Čítajte 

11.57 Trebišov - Mesto je rozdelené do dvoch volebných obvodov a 19 okrskov. Voliči prichádzajú priebežne. Vyberajú si zo štyroch kandidátov na primátora.

Do prvého z nich patria aj obyvatelia trebišovského domova dôchodcov. Členovia volebnej komisie boli priamo v tomto zariadení s prenosnou volebnou urnou.

Podľa všetkého tam voľby prebehli bez problémov. Celý proces dodržiavania zákona o voľbách sledovali štyria členovia volebnej komisie. Každý z obyvateľov s trvalým pobytom v meste, ktorý prejavil záujem voliť, dostal možnosť. Medzi voličmi boli nielen chodiaci, ale aj vozičkári a ležiaci ubytovaní.

11.47 Košice - Po odvolení budú ďalšie kroky Aleny Bašistovej smerovať do lesa, kde chce pred dlhým volebným večerom nazbierať sily.

Podobne, ako aj ostatní kandidáti, očakáva dlhú volebnú noc, ktorú si však chce táto kandidátka užiť s hrdosťou a pokorou. Dodala, že stále verí vo svoje víťazstvo.

11.39 Moldava nad Bodvou - Obálku s hlasovacími lístkami vhodila do volebnej schránky aj Anna Šiváková, ktorá volebnú miestnosť navštívila s manželom.

"Prišli sme voliť, aby sme vylepšili situáciu v našom meste. Rozmysleli sme si, koho budeme voliť a koho pokladáme za najlepšieho, aby pracoval v náš prospech," povedala.

Prečítajte si tiež: V Moldave nad Bodvou očakávajú nápor voličov najmä popoludní Čítajte 

11.16 Košice - V sprievode svojich štyroch podporovateľov, ktorí sa vzdali svojich kandidatúr na primátora Košíc, prišla odvoliť aj ďalšia adeptka na tento post Alena Bašistová (nezávislá).

10:49 Košice - Viliam Novotný očakáva dlhú volebnú noc.

"Rozdiely medzi kandidátmi sú tak minimálne, že budeme musieť čakať na výsledky veľmi dlho," povedal.

10.30 Košice - Kandidát na košického primátora Viliam Novotný (Šanca) prišiel odvoliť presne o pol jedenástej. Sprevádzala ho jeho manželka a deti.

10.14 Košice - Exprezident SR a niekdajší primátor Košíc Rudolf Schuster bol voliť v komunálnych voľbách krátko po deviatej hodine v košickej mestskej časti Sever. Má aj niekoľko rád a námetov pre novozvoleného primátora, len nevie, či ich príjme.

Na margo volebnej kampane uviedol, že zodpovedá tomu, čo sa deje aj v parlamente. „Žiaľ, správame sa k sebe ako nepriatelia, aj v meste aj v parlamente, ako keby opozícia nesmela mať dobrý nápad, ktorý nemožno vypočuť, nie to ešte realizovať,“ povedal Schuster.

Prečítajte si tiež: Schuster má niekoľko tipov pre nového primátora Košíc Čítajte 

9.21 Dvorníky-Včeláre - Medzi voličmi, ktorí prišli v obci odovzdať svoj hlas už ráno, bol aj Jozef Mandžár. Ako hovorí, voliť chodí pravidelne.

"Keďže sú kandidáti z obce, sú naši, dá sa vybrať. Nie je to také vyberanie ako počas parlamentných volieb," povedal. "Väčšinou ich poznáme, keďže sme z dediny. Je to výhoda. Človek už vie, ktorí sú spoľahliví a ktorí nie," uzavrel.

Prečítajte si tiež: Kandidáti v obci Dvorníky - Včeláre sú maďarskej národnosti Čítajte 

8.44 Košice - Dosluhujúci viceprimátor Martin Petruško si volebný výsledok netrúfol odhadnúť. Deň plánuje stráviť v prírode. Vyzval všetkých Košičanov, aby prišli voliť odhliadnuc od kandidáta, pre ktorého sa rozhodnú.

8.31 Košice - Do volebnej miestnosti vstúpil už aj druhý z kandidátov na primátora Košíc Martin Petruško (Smer, SNS) v sprievode svojich rodicov.

8.15 Slanská Huta - "Voliť chodíme pravidelne, dnes je to tak skoro ráno preto, že veziem priateľku autom do práce do Košíc. Voliť by mal každý," povedal jeden z prvých voličov v Slanskej Hute Július Bakajsa. Nedostatok kandidátov na poslancov v obci ho prekvapil, dôvod nezáujmu o kandidatúru nepozná.

Prečítajte si tiež: V Slanskej Hute je na piatich poslancov jeden kandidát Čítajte 

8.04 Košice - Jaroslav Polaček po odvolení povedal, že očakáva tesné výsledky, no verí vo vlastné víťazstvo. Deň strávi medzi blízkymi, čas však musí venovať aj pracovným povinnostiam.

7.55 Košice - Svoj hlas už prišiel odovzdať aj jeden z kandidátov na košického primátora Jaroslav Polaček (nez. s podporou SaS, KDH, SMK, Nova, OKS, Progresívne Slovensko, Spolu).

7.53 Košice - V Košiciach sa o hlasy voličov uchádza deväť kandidátov na primátora. Pôvodne ich bolo 14, no volebná komisia jedného nezaregistrovala. Z trinástich zaregistrovaných sa neskôr štyria nezávislí vzdali.

7.51 Košický kraj - V obci Perín-Chym majú len osem kandidátov na deväť poslaneckých mandátov. V Slanskej Hute má mať zastupiteľstvo päť poslancov, kandiduje len jeden. V Hrhove majú len sedem kandidátov, pričom zastupiteľstvo má mať deväť poslancov. V Stratenej sa o päť poslaneckých mandátov uchádzajú len traja kandidáti. Vo Vojkovciach kandidujú za poslancov len dvaja, pričom zastupiteľstvo má mať päť poslancov.

7.45 Košický kraj - O post primátora Michaloviec sa uchádza deväť kandidátov, čo je rovnaký počet ako v Košiciach. V Rožňave sa o primátorský stolec uchádza šesť kandidátov, rovnaký počet kandiduje aj v Sobranciach. V Trebišove kandidujú štyria kandidáti rovnako ako v Spišskej Novej Vsi a v Gelnici dvaja.

7.43 Košice - Košičania volia aj starostov a poslancov 22 mestských častí. V košickej mestskej časti KVP a mestskej časti Sídlisko Ťahanovce súčasní starostovia už nekandidujú.

7.42 Košický kraj - V Košickom kraji sa dnes v mestách a obciach volí 462 primátorov a starostov, pričom v každej obci sa našiel minimálne jeden kandidát na post starostu či primátora.

7.05 Košický kraj - Hlasovať sa môže do 22.00 hod. Počas volebného dňa platí
moratórium, za jeho porušenie hrozia pokuty.

7.00 Košický kraj - Volebné miestnosti sa otvorili. Prví voliči už môžu pristúpiť k volebným urnám.

KOŠICKÝ KRAJ. V sobotu 10. novembra 2018 sa uskutočnia na Slovensku komunálne voľby, v ktorých si obyvatelia zvolia primátorov a starostov miesta a obcí, ako aj poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev.

Prečítajte si tiež: V sobotu si zvolíme primátorov, starostov aj poslancov Čítajte 

V prípade Košíc si budú voliči vyberať aj starostov a poslancov mestských častí.

Voľby sa začnú o 7. hodine, volebné miestnosti by sa mali uzavrieť o 22. hodine.

Následne sa začne sčítavanie hlasov, výsledky budú známe už počas noci.

Dianie v Košickom kraji budeme počas celého dňa a volebnej noci sledovať minútu po minúte.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Program ENTER vychováva novú digitálnu generáciu Slovenska
 2. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny. Adepti sú jasní
 3. V slovenskom Atose sa pracuje skvelo. Potvrdil to aj prieskum
 4. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 5. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 6. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 7. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 8. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 2. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 3. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 4. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 5. V uliciach Košíc vyzbierali dobrovoľníci 26 ton odpadu
 6. Výlety na mieru pre celú rodinu
 7. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 8. WOOD & Company predstavuje po 30 rokoch novú vizuálnu identitu
 1. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 623
 2. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 314
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 7 510
 4. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 7 412
 5. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 787
 6. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 3 625
 7. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 3 363
 8. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 3 173

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (1. - 7.7.1922)
 2. Miroslav Lukáč: Tajné služby zistili, že Putin mal iné vzory ako Petra Veľkého.
 3. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac
 4. Dávid Kyzek: Aké sú šance Dávida Hrenáka na NHL???
 5. Jano Richter: o dojení televízie: 'Zmysluplná cena' a 'Cena za zmysluplné'
 6. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodného.
 7. Rastislav Puchala: Marx v nás
 8. Peter Slamenik: Aj majster tesár sa utne
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 9 816
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 8 819
 3. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 4 584
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 4 341
 5. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 147
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 768
 7. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 270
 8. Andrej Kiska: Pomôžme Cigánom dostať sa tam, kam tak mnohí chcú. 3 145
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (1. - 7.7.1922)
 2. Miroslav Lukáč: Tajné služby zistili, že Putin mal iné vzory ako Petra Veľkého.
 3. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac
 4. Dávid Kyzek: Aké sú šance Dávida Hrenáka na NHL???
 5. Jano Richter: o dojení televízie: 'Zmysluplná cena' a 'Cena za zmysluplné'
 6. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodného.
 7. Rastislav Puchala: Marx v nás
 8. Peter Slamenik: Aj majster tesár sa utne
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 9 816
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 8 819
 3. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 4 584
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 4 341
 5. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 147
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 768
 7. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 270
 8. Andrej Kiska: Pomôžme Cigánom dostať sa tam, kam tak mnohí chcú. 3 145
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu