Oceliari triumfovali nad Orange 20

(Autor: ilustračné - TASR/Radovan Stoklasa)
Sportnet|15. nov 2018 o 19:37

Košice si upevnili si druhú priečku v tabuľke.

PIEŠŤANY, KOŠICE. Hokejisti HC Košice uspeli na ľade HK Orange 20 4:0 vo štvrtkovom zápase 22. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Košice si pripísali šestnáste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a upevnili si druhú priečku v tabuľke.

Priebeh stretnutia

Dvadsiatka držala s favoritom vyrovnané skóre do polovice prvej tretiny.

Potom si sadol za krošček na trestnú lavicu Urbánek a hostia presilovku využili.

Medzi kruhni zostal osamotený Nagy a otvoril skóre - 0:1.

V 16. minúte mohol zvýšiť v prečíslení Brophey, ale presadil sa až o necelé tri minúty neskôr, keď pred brankárom tečoval nahodenie od modrej čiary na 2:0 pre svoj tím.

Košičania kontrolovali hru aj v druhej časti a na konci 24. minúty už na trojgólový rozdiel upravil Lenďák.

O chvíľu neskôr hrali hostia presilovku a Haščák presnou strelou zvýšil na 4:0.

Po tomto momente v bránke dvadsiatky Sklenár nahradil Ovečku a až do konca stretnutia už neinkasoval.

Košice mali hernú prevahu aj v záverečnej dvadsaťminútovke, gól v nej ale už nepadol.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 22. kolo - štvrtok:

HK Orange 20 - HC Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 12. L. Nagy (Šoltés, Pulli), 19. Brophey (McDowell, Šedivý), 24. Lenďák (Kafka), 27. M. Haščák (Šedivý, L. Nagy)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga - Vyšný, D. Konc, 183 divákov

Zostavy:

HK Orange 20: Ovečka - Golian, Kupec, Nahálka, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Romaňák, B. Brincko - Fafrák, A. Kollár, Minárik - Juščák, Giertl, L. Lunter - Köver, Čenka, Havrila - Urbánek, Džugan

Košice: Škorvánek - Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - Š. Petráš, Klíma, Hričina - Žitný

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po štvrtkovom zápase 22. kola:

HK Orange "20" 19 0 0 0 0 1 18 26:95 1

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.