Košiciam stačili na výhru v Nových Zámkoch dva góly

Košický gólman Vladislav Habal v akcii. (Autor: SITA)
TASR|25. nov 2018 o 18:32

Habal si udržal v 26. kole Tipsport ligy čisté konto.

Hokejová Tipsport liga: Nové Zámky - Košice: fotogaléria

26.11.2018

NOVÉ ZÁMKY. V 26. kole Tipsport ligy sa Košice predstavili v televíznom zápase v Nových Zámkoch.

Dôležitý prvý gól Košíc vsietil Jakub Suja v druhej tretine, výhru hostí pečatil pri powe-play domácich Ladisalv Nagy.

Košičania si tak stále držia druhú priečku v tabuľke.

Čakanie na gól pretrhol Suja

Úvodnú šancu mal na hokejkách druhý košický útok, ale puk si nakoniec v skrumáži cestu za bránkovú čiaru nenašiel. Na druhej strane Jurík šikovne tečoval Hatalovu strelu, ale jeho pokus skončil len na Habalovom betóne.

Domácich mohli poslať do vedenia Rogoň i Nejezchleb, obaja však svoje príležitosti spomedzi kruhov spálili. Pri pokuse o prvý gól neuspela ani štvrtá košická formácia vedená Klímom.

Následne vo vlastnom oslabení unikli domáci Jurík so Štrauchom, druhý menovaný však po výmene puku so spoluhráčom pálil len do Habalovho betónu.

V 24. minúte sa dostal do brejku Zbořil, ale Habal bol pozorný a Rogoň poslal v presilovke puk len do súperovho brankára.

Rovnako pochodil i Urban, a tak sa dostali k slovu Košičania počas presilovky sa po Ignatuškinovej asistencii presadil Suja.

V druhej tretine hrali Novozámčania štyri presilové hry, ale nevyťažili z nich ani gól.

Do prázdnej brány pečatil Nagy

V treťom dejstve gólových príležitostí ubudlo a so streleckými pokusmi si gólmani na oboch stranách bez väčších problémov poradili.

V 50. minúte narazil hosťujúci Hričina na mantinel Kudlu a Novozámčania tak dostali ďalšiu možnosť početnej výhody. Navyše, košický útočník bol už ako druhý z hosťujúceho tímu "ocenený" 10-minútovým osobným trestom.

Už za rovnovážneho stavu skúšali nacvičený signál Kudla s Urbanom, ale Habal bol na mieste.

Sto sekúnd pred koncom sa domáci odhodlali k hre bez brankára, čo využil kapitán východniarov Nagy.

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Samozrejme, s výsledkom nie sme spokojní, ale chalanom nemožno uprieť snahu, bojovnosť a chcenie. No hrať proti Košiciam na tri päťky a v takom zápasovom slede je veľmi náročné. V niektorých momentoch to bolo cítiť, hlavne v koncovke, agresivite a dohrávaní osobných súbojov. Potom nám už chýbali sily. Hrá sa na góly, tie sme nedali a tak nemôžme pomýšľať na výhru, i keď šancí sme mali veľmi veľa. Riešili sme ich však zle a preto sme prehrali. Je to škoda. Na druhej strane máme možnosť otestovať si niektorých hráčov, ktorí by inak nemali taký priestor na ľade. Hrali v iných útokoch, takže aj to nám niečo ukáže."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Pripravovali sme sa na to, no nebolo to z našej strany veľmi podarené stretnutie. Bolo to veľmi ťažké, zvlášť v druhej tretine, keď sme sa nechali úplne zbytočne vylúčiť. No podržal nás brankár, ktorý nás držal celý zápas nad vodou. Asi jemu patrí najväčšia vďaka za to, že sme to dnes zvládli. Za tri body sme hrozne šťastní, pretože zo Zámkov sa body veľmi ľahko nenosia. Sme veľmi šťastní, že sa to podarilo a že to vyšlo nášmu gólmanovi."

MHC Mikron Nové Zámky - HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 29. Suja (Ignatuškin), 60. Nagy (Suja).

Rozhodovali: Daniel Konc st., Jonák, Šefčík, Synek, vylúčení: 2:6 na 2 minúty,navyše Koch (Košice) 10 min. za narazenie na mantinel, Hričina(Košice) 10 min. za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1,oslabenia, 0:0, 1 435 divákov.

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Henderson,Ordzovenský, Novák, Hatala - Bajtek, Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil,Jurík - Ondrušek, Jakúbek, Nejezchleb - Fábry, Slávik.

HC Košice: Habal - Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Krajňák - Nagy, Brophey, Spilár - Suja, Ignatuškin, Vrábeľ - Šoltés, Galamboš, Netík - Žitný, Klíma, Hričina.