Ladislav Nagy.
Ladislav Nagy. (Autor: TASR)
Sportnet|2. dec 2018 o 18:40

Napravili si chuť po dvoch tohtotýždňových prehrách.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 29. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Trenčínom 4:0.

Košice si víťazstvom nad vicemajstrom napravili chuť po dvoch tohtotýždňových prehrách a zároveň bodovali už v šiestom dueli v sérii.

Naopak, Trenčín prehral na ľade súpera už jedenásty zápas v sezóne.

Priebeh stretnutia

Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe, tímy si však dávali pozor najmä na defenzívu.

Presilovka Košičanov v 5. minúte sa gólom neskončila, naopak, z protiútoku im pohrozil Švec. Domáci postupne prevzali iniciatívu a častejšie sa dostávali do šancí. Skóre však neotvoril ani Klíma po prieniku v 15. minúte.

Prevaha domácich bola v druhej tretine ešte výraznejšia. Hralo sa najmä pred Valentom, ktorý viackrát podržal svoj tím.

V 25. minúte sa však pred ním ocitol nedôrazne bránený Brophey, ktorý pohotovo otvoril skóre - 1:0.

Druhý gól Košičanov mohli krátko na to pridať Klíma aj Haščák, Valent si však poradil.

V 28. minúte nevyšiel Trenčanom protiútok, v ktorom Radivojevič neusmernil puk za Habala.

V rušnom úseku hry zaujala aj strela Dudáša, pri ktorej ešte Valentovi pomohla žŕdka, no trenčiansky brankár o dve minúty inkasoval druhý gól.

Suja v presilovke posunul puk z rohu klziska pred bránku, kde ideálne našiel hokejku Ignatuškina, ktorý si otvoril strelecký účet v Tipsport Lige.

Trenčania sa snažili hroziť najmä z protiútokov, ale rozbehnutí Košičania ich bez väčších problémov marili.

Ich tretí gól mohol padnúť po spolupráci Klímu so zakončujúcim Petrášom, ale Valent predviedol efektný zákrok.

Už dvanásť sekúnd po druhej prestávke bolo o víťazovi rozhodnuté. Košický kapitán Nagy presne namieril spoza obrancu a Valent bol bezmocný - 3:0.

Košičania kontrolovali hru, hráči Dukly sa síce viackrát usadili v útočnom pásme, ale chýbal im moment prekvapenia.

V 52. minúte predviedol efektný prienik Sádecký, obranca McDowell ho v nádejnej šanci zastavil iba faulom.

Skóre zápasu uzavrel po spolupráci s Kafkom Nagy - 4:0.

Hlasy trénerov

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Prvá tretina nebola z našej strany ideálna. Druhá a tretia boli už opakom prvej. Zvýšili sme aktivitu, rýchlo sme si posúvali puky a vytvorili sme si aj šance. Viaceré z nich sme premenili a zaslúžene sme vyhrali dnešný zápas."

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: "Na to, aby sme boli úspešní v Košiciach, je potrebné viac zapracovať v útočnej fáze. Vytvorili sme si veľmi málo šancí na to, aby sme vyhrali. Košičania zaslúžene zvíťazili."

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 29. kolo - nedeľa:

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. L. Nagy (Kafka), 59. L. Nagy (Kafka)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik - Tvrdoň, Smrek, 3583 divákov

Zostavy:

Košice: Habal - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar - L. Nagy, Brophey, Kafka - Suja, Ignatuškin, M. Haščák - Šoltés, Galamboš, Spilar - Š. Petráš, Klíma, Hričina - Jokeľ

Trenčín: M. Valent - D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Luža, Pač - Sojčík, Radivojevič, J. Švec - Bartovič Sádecký, T. Varga - J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec - O. Mikula, Špankovič

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po nedeľňajších zápasoch 29. kola a dohrávky 18. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.