Patrik Lušňák (vpravo) v reprezentačnom drese.
Patrik Lušňák (vpravo) v reprezentačnom drese. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|14. dec 2018 o 00:00

Nevzdal sa a dokázal im, že sa mýlili. Oslabené zmysly nahradil inými.

KOŠICE. K hokejistom HC Košice sa pred posledným zápasom pred reprezentačnou prestávkou pridal skúsený útočník Patrik Lušňák.

Rodák z Piešťan prestúpil k oceliarom z tímu Zvolena, kde odohral v aktuálnej sezóne 29 zápasov, pričom zaznamenal 5 gólov a 8 asistencií.

Sezónu 2017/18 vynechal pre vážne zranenie hlavy, ktoré si privodil na dovolenke v Chorvátsku pri nehode na skútri.

Návrat na ľad bol spočiatku náročný, ale 30-ročný útočník sa nevzdával a najmä vďaka silnej vôli a veľkému odhodlaniu sa mu to podarilo.

V Nitre, kde košickí hokejisti prehrali 3:5, strávil Lušňák na ľade vyše 12 minút a pripísal si 2 plusové body.

„Cítil som sa celkom dobre. Týždeň predtým som mal kratšiu pauzu, keď som trénoval sám. Škoda toho záveru, keď som sa zranil. S Marekom Slovákom sa nám zakliesnili korčule a ja som si pri tom pohybe natiahol bočný kolenný sval. Prospelo, že sme mali dva dni voľna, počas ktorých som zregeneroval, sval sa opäť spevnil a už môžem opäť trénovať,“ povedal Patrik Lušňák.