Judita Čermáková|21. dec 2018 o 19:52

Zostávajú na prvom mieste tabuľky.

HC Košice - MHk 32 L.Mikuláš: fotogaléria

21.12.2018

KOŠICE. Hokejisti Košíc zvíťazili nad Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 1:0 v piatkovom zápase 33. kola slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy a udržali sa na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Popradom.

Priebeh stretnutia

Na gól si museli diváci počkať do 11. minúty. V nej sa štvrtá formácia domácich dostala do ofenzívy a Vrábeľovu strelu zblízka dorazil nepokrytý Žitný - 1:0.

Košičania po otvorení skóre prevzali iniciatívu a viac sa hralo pred brankárom hostí Kyslicynom. Ten bol veľkou prekážkou domácich, ktorým zmaril mnoho veľkých príležitostí.

V 13. minúte vzal pohotovým zákrokom betónom istý gól Kafkovi a neprekonal ho ani Nagy v 17. minúte.

Liptáci cítili šancu a súperovi hrozili najmä z protiútokov.

V 21. minúte neuspel v sľubnej príležitosti Sukeľ a individuálny prienik nedoviedol do želaného konca ani Uram.

Druhá tretina však bola najmä o prevahe Košičanov, ktorí však narážali na rozchytaného Kyslicyna.

Skóre sa nezmenilo ani v 46. minúte, keď Suja trafil zblízka iba žŕdku bránky Liptákov a na podobné miesto namieril o dve minúty aj Haščák.

Krátko nato hrali hostia presilovku, v ktorej zovreli súpera v pásme, ale ich strelecké pokusy zmaril Škorvánek.

Na opačnej strane nepridal gólovú poistku Galamboš, ktorého šancu v 57. minúte zmaril Škorvánek.

Liptáci v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, vytúžený gól však napriek tlaku nedosiahli.

Hlasy trénerov

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Úvodné striedania boli obojstranne opatrné. V druhej časti bol súper o niečo lepší, vytvoril si viacero gólových príležitostí, v ktorých nás podržal brankár Škorvánek. Zápas sme zvládli za tri body. Pochváliť musím brankára Škorvánka, ktorý podal výborný výkon."

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Do Košíc sme prišli uhrať nejaký bod. V prvej tretine sme spravili dve hrubé chyby, z ktorých jednu domáci využili. Od druhej časti sme začali hrať to, čo sme chceli hrať už od úvodu. Zlepšili sme pohyb, vytvorili sme si aj šance, ale bez gólu sa nedá vyhrať. V dnešnom zápase sa opäť ukázalo, že máme hráčov, ktorí to ťahajú a hráčov, ktorí sa takpovediac iba vezú. Nepridávajú sa a nepomáhajú spoluhráčom. Potom ťažko môžeme odchádzať s tromi bodmi, zvlášť z Košíc. Odchádzame bez bodu, z čoho nie sme nadšení."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 33. kolo - piatok:

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól:12. Žitný (Vrábeľ, Šedivý)Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel - Šoltés, Gajan, 3592 divákov

Zostavy:

Košice: Škorvánek - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Kafka, Suja, Spilar - Hričina, Galamboš, Š. Petráš - Vrábeľ, T. Klíma, Žitný - Krajňák

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - R. Suchý, Fereta, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, J. Nemec - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - J. Sukeľ, A. Tamáši, Uram - A. Lištiak, M. Piatka, P. Števuliak - Oško, Uhrík, L. Žiak

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Oceliari zdolali Liptovský Mikuláš futbalovým výsledkom