Sportnet|23. dec 2018 o 18:44

Hral sa obojstranne útočný hokej s množstvom príležitostí.

HKM Zvolen – HC Košice: fotogaléria

23.12.2018

ZVOLEN, KOŠICE. Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad hráčmi HC Košice 2:1 v nedeľňajšom stretnutí 34. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Zvolen vďaka triumfu prerušil sériu štyroch prehier po sebe.

Priebeh stretnutia

Oba tímy sa rozbiehali pomaly, v prvej tretine sa dlho nebolo príliš na čo pozerať, chýbali šance a hokejisti vyprodukovali minimum striel.

Za zmienku stojí v úvode tlak Zvolena, keď bola na ľade dlho štvrtá formácia hostí za cenu zakázaných uvoľnení.

Počas presilovky Košíc výraznejšie zamestnal gólmana Skapskiho iba Kafka, následní domáca početná výhoda nemala patričný efekt.

Mužstvá ožili až v závere tohto dejstva. 'Oceliari' hrali presilovku, no počas nej išli do dvoch prečíslení hráči spod Pustého hradu a druhé v poradí aj využili.

Chovan ideálne prihral Kytnárovi, ktorý strieľal bez prípravy a puk poslal ponad ľad za chrbát Škorvánka - 1:0.

Východniari mohli vzápätí vyrovnať po delovke Pretnara od modrej, ale proti bola ľavá žŕdka.

Stredné dejstvo prinieslo zaujímavý hokej. Najprv v oslabení unikol košický center Brophey, fauloval ho v zakončení Drgoň, no tento hokejista nevyužil ani druhú šancu v podobe trestného strieľania, neprestrelil Skapskiho.

Potom prišli príležitosti Zvolena. Najprv Handlovský nedostal odrazený puk zblízka za Škorvánka, po ňom ho nepokoril bekhendom ani voľný Šišovský, stroskotali na ňom aj Andrisík s Holovičom a v dobrých možnostiach neuspeli ani obrancovia Roman s Růžičkom, pričom pred nimi mal dve šance Handlovský.

Toto všetko mohlo domácich mrzieť, ak by v brejku skóroval kapitán hostí Nagy.

Zakončoval z kruhu, Skapski podržal svoj tím a perfektný zákrok predviedol aj zoči - voči Žitnému.

Záver tohto dejstva opäť patril Stredoslovákom, ale Kytnár, Špirko a v presilovke Drgoň recept na gólmana Košíc nenašli.

V oslabení sa na opačnej strane dostával do úniku znovu Brophey, faulom ho zastavil Obdržálek, ale situácia to nebola súca na trestné strieľanie, otvorili sa tentoraz dvierka na trestnej lavici.

Na začiatku tretej tretiny po strele domáceho Vandaneho a dôraze Chovana sa dostal puk do bránky, avšak rozhodca Novák sa upískol, gól tak platiť nemohol.

Túto výstrahu zobrali hostia vážne. Najprv po strele Pretnara viackrát tečovaný puk opečiatkoval spojnicu ľavej a hornej žŕdky a potom po dobiedzaní Haščáka pri žrdi puk iba tesne neprešiel za bránkovú čiaru.

Hral sa obojstranne útočný, kvalitný hokej s množstvom príležitostí.

Košičania vyrovnali v 51. minúte. Kochovu strelu od modrej tečoval pred Skapskim šikovne Haščák, no stav 1:1 trval iba 46 sekúnd, pretože po strele Špirka sa presadil z dorážky na opačnej strane Handlovský - 2:1.

V ďalšej časti mohol vyrovnať z kruhu Nagy, ale z následného protiútoku trafil zvolenský Mitchell hornú žŕdku.

V závere líder tabuľky odvolal brankára, hral v šestici, no vytúžený gól nedal, naopak na trestnú lavicu putoval Nagy, takže 'bryndziari' si tesné vedenie udržali.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Je skvelé, že sme tento zápas zvládli a vyhrali ho po kríze, ktorá na nás doľahla. Potrebovali sme takýto dôležitý duel vyhrať. Moji hráči podali veľmi dobrý výkon a zaslúžene získali tri body. Chcem im za to poďakovať. Nechýbalo tam srdce, bojovnosť, dve tretiny sme boli lepším tímom. V tretej tretine sme začali trošku brániť a dostali sa tam pod tlak. Robili sme chyby v obrannom pásme, ale dôležité bolo, že sme po vyrovnávajúcom góle súpera dali hneď na to my gól a potom sme si to už uhrali."

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: "Ťažko sa mi zápas hodnotí, keďže sme ho prehrali. V prvej tretine sme spravili jednu chybu a domáci ju využili. Až od polovičky zápasu sme sa začali viac hýbať a dostávať do šancí. Boli sme radi, keď sme napokon vyrovnali v tretej tretine, ale nemôže sa stať takému skúsenému mužstvu, akým sme, že hneď v ďalšom striedaní inkasuje gól na 2:1. Chalani napriek tomu podali dobrý výkon, chceli ešte na konci niečo so zápasom urobiť, žiaľbohu sa nám to nepodarilo."

HKM Zvolen HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 20. Kytnár (Michal Chovan), 52. Handlovský (Špirko, Fraser) - 51. Haščák (Koch).

Rozhodovali: M. Novák, Müllner - Frimmel, Výleta, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, zmeny: 32. Jokeľ namiesto Vrábeľa, 2090 divákov.

Zvolen: Skapski - Vandane, Fraser, Drgoň, Roman, Růžička, Zeleňák, Pufahl - Šišovský, Špirko, Handlovský - Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - Mitchell, Pöyhönen, Obdržálek - Andrisík, Holovič, S. Petráš

Košice: Škorvánek - Dudáš, McDowell, Čížek, Pulli, Pretnar, Koch - L. Nagy, Brophey, Haščák - Spilar, Suja, Kafka - Š. Petráš, Galamboš, Hričina - Žitný, T. Klíma, Vrábeľ (32. Jokeľ)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po nedeľňajších stretnutiach 34. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Oceliari rolu favorita nepotvrdili, Zvolen ich porazil