Poprad v Košiciach trikrát vyrovnal, nakoniec vyhral

Judita Čermáková, TASR|8. jan 2019 o 19:52

Hostia otočili derby v poslednej tretine.

Hokejová Tipsport liga: HC Košice - HK Poprad: fotogaléria

8.1.2019

KOŠICE. Vo vloženom 49. kole hokejovej Tipsport ligy sa hralo počas piatich dní už druhé východniarske derby, tentoraz v Košiciach.

Domáci v priebehu prvých dvoch tretín trikrát vyhrávali, Poprad trikrát vyrovnal.

V poslednom dejstve sa už gólovo presadili len hostia, ich výhru pečatil v 58. minúte Zagrapan.

Ofenzívny hokej

Únik Svitanu v 2. minúte, hoci ešte bez gólového zakončenia, predznamenal, že prvá tretina prinesie ofenzívny hokej.

V 4. minúte využil Košičan Spilar kolíziu Brejčáka s Česánekom a prekonal Nechvátala - 1:0.

Oba tímy si vytvorili viacero príležitostí, skóre sa však menilo až v 15. minúte. Strelu od bočného mantinelu košický brankár Škorvánek nevidel a bolo 1:1.

Nerozhodný stav však vydržal iba 14 sekúnd, keďže hostia si v obrannom pásme zle rozobrali hráčov a Ignatuškinovou ponukou Klíma nepohrdol - 2:1.

Aj na tento gól hostia odpovedali ešte v prvej časti, keď Bondra presne namieri z ostrého uhla - 2:2.

Bondra zahodil trestné strieľanie

O góly nebola núdza ani v druhej tretine. Prvú presilovku Košičanov využil v 23. minúte svojím 30. gólom v sezóne kapitán Nagy - 3:2.

Náskok domácich nezvýšil krátko na to z úniku Hričina a hostia trestali.

Z napádania rozohrávajúceho obrancu Pulliho v rozohrávke vyťažil Svitana, ktorý zblízka prestrelil Škorvánka - 3:3.

Pulli mohol svoje zaváhanie následne odčiniť, jeho strelu však efektne zmaril Nechvátal.

Hostia mohli ísť prvýkrát do vedenia v 34. minúte, Bondra však z trestného strieľania Škorváneka neprekonal.

V oslabení a do prázdnej brány

Tretia tretina bola dlho o čakaní na chybu súpera. Mužstvá si dávali pozor na defenzívu a pozorní boli aj brankári.

V 48. minúte Takáč v oslabení ušiel Pullimu a v páde dokázal prekonať Škorváneka - 3:4.

Hostia sa následne sústredili na bránenie tesného náskoku a ich pozorná defenzívna hra robila Košičanom problémy.

Hostia napokon potvrdili víťazstvo gólom Zagrapana do prázdnej bránky.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Očakával som väčšie nasadenie, možno aj iskrenie. Góly sme dostali po našich chybách, sami sme nepremenili viacero dobrých príležitostí. Myslím si, že Poprad vyhral zaslúžene. Potvrdilo sa, že v hornej päťke tabuľky to "skáče" hore-dole. Teraz sa už musíme sústrediť na piatkový zápas s Budapešťou, v ktorom musíme hrať úplne inak ako dnes."

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "Do Košíc sme išli po dvoch prehrách s tým, že sme chceli Košičanom vrátiť nedávnu prehru z nášho ľadu. Doma sme hrali celkom dobre, ale nepremenili sme šance. Prvá tretina bola vlažná, z môjho pohľadu tomu chýbal väčší náboj. Trikrát sme prehrávali, trikrát sme vyrovnali a veril som, že ešte dáme nejaký gól navyše. Domáci hrozili najmä cez Gaba Spilara a Laca Nagya, našťastie sme to ubránili aj vďaka výbornému brankárovi."

HC Košice - HK Poprad 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Góly: 4. Spilar (Koch), 15. Klíma (Ignatuškin, Hričina), 23.Nagy (Šedivý, Spilar) - 15. Abdul (Lichanec, Petran), 18. Bondra (Ťavoda), 25. Svitana (Olejník, Mlynarovič), 48. Takáč, 58. Zagrapan.

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1,rozhodovali: Štefík, Valach - Stanzel, Gajan st., 3 045 divákov.

Košice: Škorvánek - M. Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Šedivý, Michalčin - L. Nagy, Suja, Spilar - Kafka, Brophey, Š. Petráš - Hričina, Ignatuškin, Klíma - Jokeľ, Galamboš, Žitný - Vrábeľ.

Poprad: Nechvátal - D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, Ťavoda, Česánek - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, Mlynarovič, Olejník - Lichanec, Heizer, D. Bondra - Kundrik, L. Paukovček, Belluš - R. Václav.