Oceliari doma prehrali so Žilinou po samostatných nájazdoch

(Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|15. jan 2019 o 20:22

Hostia si tak z Košíc odniesli dva body.

KOŠICE. Hokejisti Žiliny zdolali v zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže hráčov Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch.

Priebeh stretnutia

Košičania od úvodných minút potvrdzovali ambíciu ukončiť sériu neúspešných výsledkov na domácom ľade. V 3. minúte sa do krátkeho úniku dostal Petráš, jeho blafák však zneškodnil brankár Fučik.

Defenzíva hostí zvládla aj oslabenie v 8. minúte, po ktorom sa opäť vyznamenal žilinský brankár, keď zneškodnil únik Hričinu. Domáci brankár Škorvánek bol dlho bez práce, v polovici prvej časti zmaril pokus Reháka.

Domáci neskórovali ani zo šance zblízka zakončujúceho Jokeľa a ani po strele Kocha, ktorú Fučik zmaril efektným "semaforom." Nedáš-dostaneš hostia dokonale aplikovali v závere prvej časti. Gól Milého, ktorý usmernil puk pred Škorvánkom, rozhodcovia odobrili až po konzultácii s videorozhodcom.

Domáci dostali ideálnu príležitosť na vyrovnanie v 25. minúte. V 101 sekundovej presilovke o dvoch hráčov najskôr Fučik efektným zákrokom vzal istý gól Sujovi, no košický útočník si všetko vynahradil, keď jeho prihrávku stečoval do žilinskej bránky obranca Matejka - 1:1.

Košičania sa s vyrovnávajúcim gólom neuspokojili a naďalej sa snažili držať hru najmä pred Fučikom. Žilinčania hrozili najmä z brejkov, v druhej časti sa k nim však dostávali iba sporadicky.

V 33. minúte zabudli v strednom pásme na Nagya, ale najproduktívnejší hráč ligy svoj únik nezakončil gólom. V 35. minúte hostia získali späť stratený náskok, keď únik dvoch proti dvom zakončili ideálne a Hrazdíra upravil na 1:2.

V 39. minúte však bolo opäť vyrovnané po tom, čo Nagy spoza žilinskej bránky ideálne načasoval prihrávku na Suju, ktorý zblízka prekonal Fučika - 2:2.

Hostia však išli do vedenia aj tretíkrát. Tretiu tretinu začali pokračujúcou presilovkou, v ktorej Kučný ideálne nabil Hvilovi, ktorý strelou bez prípravy namieril presne - 2:3.

V 47. minúte si domáci vytvorili tlak, ktorý zavŕšil Petráš gólom na 3:3. Hostia zahrali presilovku v 52. minúte až príliš profesorsky a čo nevyšlo im, podarilo sa domácim.

V 54. minúte sa "oceliari" usadili v útočnom pásme, Spilar pri pokuse o prihrávku netrafil puk ideálne, čo zmiatlo aj Fučika a po kurióznom zásahu Košičania prvýkrát viedli - 4:3.

Hostia v závere skúsili hru bez brankára, počas ktorej obranca Jankovič poslal zápas do predĺženia - 4:4.

Hra troch proti trom priniesla taktickú bitku, v ktorej mal sľubnú šancu Spilar, ale Fučik zmaril jeho pokus.

Dudáš v predĺžení fauloval Hunu, ktorý však z trestného strieľania neprekonal Škorváneka.

O víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy. V nich skórovali Hvila, Milý, Spilar a Jenčík, hostia si tak z Košíc odniesli dva body.

Hlasy trénerov

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom sme mali približne 50 striel a nie sme schopní ho vyhrať. V prvej tretine sme mali veľa šancí, viackrát sme išli aj sami na bránku, no neskórovali sme a po chybách sme naopak inkasovali. Nie som spokojný najmä s premieňaním šancí a tým, že často po našej šanci inkasujeme gól po chybách."

Stanislav Škorvánek, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Do Košíc sme pricestovali s vedomím, že nám nevyšiel zápas v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. To sme chceli odčiniť. Chceli sme sa odraziť od poctivej hry po celej ploche. To sa nám najmä v úvode príliš nedarilo. Domáci mali hneď na začiatku niekoľko brejkov, našťastie sme to ustáli. Bojovnosťou a nadšením sme zo zápasu vyťažili maximum. Výkon mužstva bol podporený výkonom brankára Fučika. Sme radi za dva body."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 43. kolo - utorok:

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Suja (L. Nagy, Kafka), 39. Suja (L. Nagy, Spilar), 47. Š. Petráš (Brophey, Kafka), 54. Spilar (L. Nagy, Suja) - 20. J. Milý (Jenčík, Hvila), 35. Hrazdíra (Beránek, Dlugoš), 41. Hvila (Kučný, Rudolf Huna), 60. Jankovič (Kučný, Hvila), rozhodujúci sam. nájazd J. Milý

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, A. Nagy (Maď.) - Šoltés, Muzsik (Maď.), 2515 divákov

Zostavy:

Košice: Škorvánek - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Galamboš, P. Lušňák - Š. Petráš, Ignatuškin, Klíma - Jokeľ, Brophey, Žitný - Kafka

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Turian, Piegl, Bagin, Dlugoš, Marek Hudec, Jankovič - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - J. Milý, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Hrazdíra - Mendrej, Ondruš, Coma

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po utorkových stretnutiach 43. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Oceliari doma prehrali so Žilinou po samostatných nájazdoch