Nájdete nás na webe

Oceliari si z Trenčína vezú všetky tri body

Košice zvíťazili v treťom dueli po sebe.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)

TRENČÍN, KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 6:3 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Košice triumfovali v treťom dueli po sebe.

Priebeh stretnutia

Už po desiatich sekundách hry mal úvodný gól na hokejke Mikula. Vzal puk do svojej moci a rútil sa sám na Habala. Iba tesne minul priestor bránky.

Trenčania vstúpili do stretnutia aktívne a fyzickou hrou sa snažili zaskočiť východniarov.

Na Sihoti sa hral rýchly hokej, no chýbali mu výraznejšie gólové šance. V polovici úvodnej tretiny Olveckého strela v presilovke takmer zaskočila Habala.

Ten v poslednej chvíli pokryl puk lapačkou. O chvíľu na to ten istý hráč medzi kruhmi netrafil dobre puk a pri hosťoch stála aj šťastena.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov - servis výsledkov a faktov Čítajte

Prvú vážnu príležitosť mali Košičania v závere úvodnej tretiny. Po prihrávke spoza bránky napálil puk do Valenta Ignatuškin. V 18. minúte dostal dobrú prihrávku Suja a samostatný nájazd premenil na gól pod hornú žŕdku.

Hostia mali výborný vstup do druhej tretiny. Brophey využil zaváhanie pri rozohrávke súpera a strelou spomedzi kruhov zabezpečil Košiciam dvojgólové vedenie.

V 25. minúte to s domácimi už vyzeralo veľmi zle. V presilovej hre mal Sýkora na pravom kruhu toľko času a priestoru, aby namieril a prestrelil Valenta.

Šancu na úvodný gól mal následne Radjenovic. Položil si brankára, ale puk do odkrytej bránky nedopravil.

Trenčínu nevyšla ani takmer dvojminútová presilová hra o dvoch hráčov.

Následne oceliari uzavreli stredné pásmo a domácich do šancí nepúšťali.

V závere pridal štvrtý gól Galamboš, ktorý ťažil z dobrej práce Kafku za bránkou.

Na začiatku poslednej tretiny sa Trenčínu predsa len podarilo streliť gól. Po odraze od mantinelu sa puk dostal k Hudecovi, ktorý našiel medzierku medzi Habalovými betónmi.

V 49. minúte sa domáci dočkali aj v presilovej hre. Krejčího strelu tečoval pred brankárom Sádecký.

O minútu už viedli oceliari iba o gól. Gulova strela od modrej čiary prepadla až do siete.

Gólovú bodku za stretnutím dal v 59. minúte Haščák strelou do prázdnej bránky a následne sa presadil rovnakým spôsobom aj Spilar.

Peter Oremus, tréner Trenčína: Som spokojný s pohybom aj vytváraním šancí. Horšie to už bolo s ich realizáciou. Dotiahli sme nepriaznivý stav a verili vo vyrovnanie. S odvedenou prácou na klzisku môžem prejaviť spokojnosť. Hráči si potlesk tribún zaslúžili.

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Dôležité z našej strany bolo to, že sme ustáli dva razy oslabenie o dvoch hráčov. Čakali sme na šance, ktoré prišli. Zdalo sa, že vedenie 4:0 bude stačiť. Osemminútový výpadok sa nám nemôže stávať. Naďalej sme poctivo pracovali a verili v tri body. Ďakujem chlapcom, že zápas dobojovali.