Oceliari si z Trenčína vezú všetky tri body

(Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|3. feb 2019 o 19:47

Košice zvíťazili v treťom dueli po sebe.

TRENČÍN, KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 6:3 v nedeľňajšom stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Košice triumfovali v treťom dueli po sebe.

Priebeh stretnutia

Už po desiatich sekundách hry mal úvodný gól na hokejke Mikula. Vzal puk do svojej moci a rútil sa sám na Habala. Iba tesne minul priestor bránky.

Trenčania vstúpili do stretnutia aktívne a fyzickou hrou sa snažili zaskočiť východniarov.

Na Sihoti sa hral rýchly hokej, no chýbali mu výraznejšie gólové šance. V polovici úvodnej tretiny Olveckého strela v presilovke takmer zaskočila Habala.

Ten v poslednej chvíli pokryl puk lapačkou. O chvíľu na to ten istý hráč medzi kruhmi netrafil dobre puk a pri hosťoch stála aj šťastena.

Prvú vážnu príležitosť mali Košičania v závere úvodnej tretiny. Po prihrávke spoza bránky napálil puk do Valenta Ignatuškin. V 18. minúte dostal dobrú prihrávku Suja a samostatný nájazd premenil na gól pod hornú žŕdku.

Hostia mali výborný vstup do druhej tretiny. Brophey využil zaváhanie pri rozohrávke súpera a strelou spomedzi kruhov zabezpečil Košiciam dvojgólové vedenie.

V 25. minúte to s domácimi už vyzeralo veľmi zle. V presilovej hre mal Sýkora na pravom kruhu toľko času a priestoru, aby namieril a prestrelil Valenta.

Šancu na úvodný gól mal následne Radjenovic. Položil si brankára, ale puk do odkrytej bránky nedopravil.

Trenčínu nevyšla ani takmer dvojminútová presilová hra o dvoch hráčov.

Následne oceliari uzavreli stredné pásmo a domácich do šancí nepúšťali.

V závere pridal štvrtý gól Galamboš, ktorý ťažil z dobrej práce Kafku za bránkou.

Na začiatku poslednej tretiny sa Trenčínu predsa len podarilo streliť gól. Po odraze od mantinelu sa puk dostal k Hudecovi, ktorý našiel medzierku medzi Habalovými betónmi.

V 49. minúte sa domáci dočkali aj v presilovej hre. Krejčího strelu tečoval pred brankárom Sádecký.

O minútu už viedli oceliari iba o gól. Gulova strela od modrej čiary prepadla až do siete.

Gólovú bodku za stretnutím dal v 59. minúte Haščák strelou do prázdnej bránky a následne sa presadil rovnakým spôsobom aj Spilar.

Peter Oremus, tréner Trenčína: Som spokojný s pohybom aj vytváraním šancí. Horšie to už bolo s ich realizáciou. Dotiahli sme nepriaznivý stav a verili vo vyrovnanie. S odvedenou prácou na klzisku môžem prejaviť spokojnosť. Hráči si potlesk tribún zaslúžili.

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Dôležité z našej strany bolo to, že sme ustáli dva razy oslabenie o dvoch hráčov. Čakali sme na šance, ktoré prišli. Zdalo sa, že vedenie 4:0 bude stačiť. Osemminútový výpadok sa nám nemôže stávať. Naďalej sme poctivo pracovali a verili v tri body. Ďakujem chlapcom, že zápas dobojovali.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 40. kolo - nedeľa:

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)

Góly: 42. D. Hudec (Luhový, Dlouhý), 49. Sádecký (Hecl, Daniel Krejčí), 50. Gula (Daniel Krejčí, Sádecký) - 18. Suja (T. Slovák), 21. Brophey (Suja, Koch), 25. J. Sýkora (Brophey, Spilar), 40. Galamboš (J. Sýkora, Kafka), 59. M. Haščák (Šerbatov), 60. Spilar (Derľuk)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Soós (Maď.) - Výleta, Kis-Király (Maď.), 3236 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Daniel Krejčí, Bohunický, Gula - O. Mikula, Ölvecký, Hlinka - Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - Luhový, Dlouhý, D. Hudec

Košice: Habal - Šedivý, Dudáš, Koch, T. Slovák, Derľuk, Čížek, McDowell - Suja, Brophey, Spilar - Šerbatov, Ignatuškin, M. Haščák - Kafka, Galamboš, J. Sýkora - Lušňák, Klíma, Hričina - Š. Petráš

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.