Košice si po výhre nad Trenčínom držia tretiu priečku

V poslednom domácom zápase si Košičania poradili s Trenčínom 4:2.
V poslednom domácom zápase si Košičania poradili s Trenčínom 4:2. (Autor: Roman Hanc TASR)
TASR|15. feb 2019 o 19:49

Marcel Haščák je pri chuti, strelil dva góly.

HC Košice - Dukla Trenčín (15. február 2019): fotogaléria

17.2.2019

KOŠICE. V 51. kole hokejovej Tipsport ligy sa stretli dva tradičné slovenské kluby.

Zápas vyznel lepšie pre domácich Košičanov, ktorí hneď v úvode získali dvojgólový náskok, ktorý predznamenal ďalší vývoj.

Po zisku troch bodov si Košice udržali tretiu priečku tabuľky.

Lekcia z efektivity

Košičania nastúpili pred domácim publikom po 26 dňoch a v premiére nových mantinelov sa hral od úvodu svižný hokej.

Domáci hráči dali hosťom v prvej tretine lekciu z efektivity. Trančania ju síce na strely vyhrali 21:7, na góly však prehrali 1:2.

V 3. minúte síce brankár hostí Hollý stlmil strelu Spilara, puk však prešiel za bránkovú čiaru - 1:0.

V 5. minúte zvýšil na 2:0 Haščák, keď presne namieril spomedzi kruhov.

Hostia sa snažili držať hru v útočnom pásme, napriek početnej streľbe si vážnejšiu šancu vytvorili až v 8. minúte. Ölvecký však zblízka neprekonal Škorvánka a košický brankár sa stihol včas presunúť aj v 9. minúte, keď v oslabení zmaril veľkú šancu Sojčíka.

Dukla však presilovku predsa len využila, do ľavého horného rohu košickej bránky trafil Radivojevič - 2:1.

Vyrovnať mohol Varga v 15. minúte, na hranici bránkoviska však usmernil puk iba do brankára.

Vyrovnané druhé dejstvo

V 23. minúte síce Hričina ešte nevyužil prihrávku Galamboša, no táto dvojica si všetko vynahradila o šesť minút.

V úniku dvoch proti jednému Galamboš dômyselne vystrelil do pravého betónu trenčianskeho brankára, od ktorého sa puk odrazil k Hričinovi a ten v oslabení upravil na 3:1.

Hostia v 34. minúte opäť znížili na rozdiel jediného gólu, keď Sojčík uplatnil dôraz pred bránkoviskom domácich.

Svižný hokej pokračoval aj naďalej, blízko ku gólu bol Suja, ale skóre sa už v druhej časti nezmenilo.

Haščákova poistka

Košice začali tretiu časť s takmer dvojminútovou presilovkou o dvoch hráčov, v ktorej Haščák zvýšil na 4:2.

V pokračujúcej početnej výhode síce Košičania neskórovali, no dvojgólový náskok dodal pokoj na ich hokejky a pre hostí bol čoraz väčší problém dostať sa do gólovej príležitosti.

Oba tímy mohli v tretej časti zmeniť skóre aj v presilovkách, brankári však predviedli viacero efektných zákrokov a ďalší gól už nepustili.

Trenčania v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale bez gólového efektu.

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Myslím si, že diváci, ktorí dnes prišli na štadión, musia byť spokojní. Obe mužstvá hrali pekný hokej. Musím pochváliť nášho brankára Škorvánka, ktorý nás podržal. Bol to z jeho strany výborný výkon."

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: "Pohyb, agresivita a aj početnosť streľby bola z našej strany taká, akú sme si predstavovali. Žiaľ, strelecká úspešnosť bola slabá. Keď chceme byť úspešní v Košiciach, tak toto všetko treba zlepšiť. S výkonom sme preto spokojní, ale s výsledkom nie."

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 3. Spilar (S. Petráš, Brophey), 5. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš), 41. Haščák (Kafka, Derľuk) - 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovic, Gula).

Rozhodovali: Štefik, Németh - Vincze (obaja Maď.), Durmis,vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4 856 divákov.

Košice: Škorvánek - T. Slovák, Koch, Dudáš, McDowell, Derľuk, Pulli, Šedivý - Kafka, Suja, J. Sýkora - Š. Petráš,Brophey, Spilar - M. Haščák, Ignatuškin, Šerbatov - Lušňák, Galamboš, Hričina - Žitný.

Trenčín: J. Hollý - Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula,Bohunický, T. Bokroš - O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - Sojčík, Radjenovic, T. Varga - D.Hudec, Dlouhý, J. Švec - M. Hlinka.