Košičania s neobľúbeným súperom opäť prehrali

Strelec Jakub Suja.
Strelec Jakub Suja. (Autor: TASR)
Sportnet|17. feb 2019 o 20:03

Z Budapešti si vezú porážku 1:3.

BUDAPEŠŤ. V 52. kole hokejovej Tipsport ligy sa Košičania predstavili na ľade v Budapešti.

Potvrdilo sa, že s týmto súperom sa im tradične nedarí. Strelili jediný gól a z Budapešti odchádzajú naprázdno.

Definitívny klinec do prázdnej brány

Úvod patril domácim, hýrili aktivitou, Škorvánek v hosťujúcej bránke bol však pozorný.

Hra sa postupom času vyrovnala, šance na otvorenie skóre boli na oboch stranách, v prvej tretine si však obaja brankári udržali čisté konto.

Po zmene strán oba tímy pokračovali v aktívnej hre a prvý gól stretnutia dal v 33. minúte domáci Langkow, ktorý zblízka presne zakončil.

Inkasovaný gól paradoxne prebudil Košičanov, ktorí si vypracovali v krátkom čase niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie domáci, brankár Bálisz svojich spoluhráčov však podržal.

Hosťom sa podarilo skórovať hneď na začiatku tretej tretiny, keď Suja šikovne tečoval nahodený puk pred bránku Budapešti.

Nasledujúce minúty patrili brankárom na oboch stranách, ktorí predviedli niekoľko výborných zákrokov.

O rozhodujúci gól sa postaral v 53. minúte domáci Brown a konečný výsledok na 3:1 stanovil presným zásahom do prázdnej bránky Klempa.

MAC Újbuda – HC Košice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Langkow (Bodó), 53. K. Nagy (Brown Dansereau), 60. Klempa (Dansereau) - 41. Suja (Petráš, Derľuk).

Rozhodovali: Konc st., Goga - Valo, Vyšný, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia:0:0

Budapešť: Bálisz - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt Garát,Vokla - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, Brown, Klempa - Terbócs, Nagy,Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

Košice: Škorvánek - Derliuk, Šedivý, Dudáš, McDowell, Koch,Pulli, Michalčin, Žitný - Kafka, Galamboš, Sýkora - Petráš, Suja,Spilar - Haščák, Ignatuškin, Šerbatov - Lušňák, Klíma, Hričina