Košičania doma prehrali, Nitra ich už predbehla v tabuľke

Sportnet|22. feb 2019 o 20:15

Corgoni majú na konte 104 bodov, oceliari o bod menej.

Tipsport liga: Košice - Nitra: fotogaléria

24.2.2019

KOŠICE. Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad hráčmi HC Košice 4:3 v piatkovom stretnutí 53. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Nitra tak predbehla Košice v tabuľke Tipsport ligy.

"Corgoni" majú na konte 104 bodov, Košice o bod menej.

Priebeh stretnutia

Úvod zápasu bol o nevýrazných presilovkách, v ktorých si ani jeden z tímov nevypracoval vážnejšiu šancu. Až tretie vylúčenie v zápase prinieslo zmenu skóre.

V 7. minúte unikol obrane domácich Lantoši, ktorého v ideálnej pozícii fauloval Derljuk a nitriansky útočník z trestného strieľania otvoril skóre - 0:1.

Náskok Nitry však nemal dlhé trvanie, keďže v 11. minúte sa v predbránkovom priestore najlepšie zorientoval Suja a po Slovákovej strele prekonal Hanuljaka - 1:1.

Buček mohol vrátiť hosťom náskok, ale šancu nepremenil.

V druhej tretine poslal v 24. minúte hostí do vedenia Buček, domácim následne robila problémy disciplína.

Nitra najskôr nevyužila štvorminútovú presilovku po faule Bropheya, no tú ďalšiu v 30. minúte už využil Buček - 1:3.

Následne fauloval aj Slovák, za narazenie Ignatuškina ho dokonca arbitri poslali predčasne pod sprchy.

Petráš početnú výhodu zužitkoval na kontaktný gól.

V 35. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Kafka nepremenil trestné strieľanie. Presilová hra vyšla ešte raz hosťom v závere druhej tretiny, Scheidl vrátil "corgoňom" dvojgólové vedenie.

Do tretej tretiny nastúpil v košickej bránke Ján Laco a už po troch minútach sa mohol tešiť z gólu Bropheyho na 3:4.

Domácich to nakoplo k väčšej snahe, mali v tretej tretine viac z hry, no veľké šance Lušňáka, Suju a Šerbatova zostali nevyužité a Nitra si odniesla všetky body.

Hlasy trénerov

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "V prvých dvoch tretinách sme ťahali za kratší koniec, v tretej sme mali šance aj na viac gólov. Keby sme premenili trestné strieľanie a vyrovnali na 3:3, bolo by to možno iné, ale na keby sa nehrá. Dve tretiny neboli podľa našich predstáv, ale tretia už áno. Tak by som si predstavoval, aby mužstvo hralo celých 60 minút."

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: "Bol to obojstranne kvalitný a emotívny zápas. Práve emócie na našej strane rozhodli o tom, že sa hráči nabudili na maximum a zvládli zápas až do konca. Síce sme najmä v závere spravili viacero chýb, ale domáci už neboli v takej pohode, aby tie šance premenili."

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 53. kolo - piatok:

HC Košice - HK Nitra 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Góly: 11. Suja (Kafka, T. Slovák), 32. Š. Petráš (Suja, J. Sýkora), 44. Brophey (Dudáš, Š. Petráš) - 9. Lantoši (z tr. strieľania), 25. Buček (Bortňák), 30. Buček (Majdan, Morrison), 40. Scheidl (Lantoši, Kerbashian)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Brophey (Košice) 10 min za nešportové správanie - M. Slovák (Nitra) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Novák - Kollár, Stanzel, 4743 divákov

Zostavy:

Košice: Škorvánek - T. Slovák, Koch, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Pulli - Š. Petráš, Brophey, Spilar - Kafka, Suja, J. Sýkora - Lušňák, Ignatuškin, Ščerbatov - Žitný, Galamboš, Hričina - Jokeľ

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Hrušík, Čaládi, Minárik - Pätoprstý

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po piatkových stretnutiach 53. kola:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body

Domov»Sportnet na východe»Košičania doma prehrali, Nitra ich už predbehla v tabuľke