Nájdete nás na webe

Žilinčania utŕžili od oceliarov nakladačku

Východniari bojujú o čo najlepšie nasadenie do play-off.

(Zdroj: TASR/Oliver Ondráš)

ŽILINA, KOŠICE. Hokejisti Žiliny obsadia v Tipsport lige v ročníku 2018/2019 posledné 12. miesto po základnej časti a čaká ich baráž o zotrvanie v súťaži.

Definitívne o tom rozhodla ich prehra 1:7 s Košicami v nedeľňajšom zápase predposledného 54. kola TL.

Východniari bojujú ešte o čo najlepšie nasadenie do play-off.

Prvý zápas baráže je na programe v utorok 12. marca v Žiline, súperom "vlkov" bude víťaz play-off I. ligy - Michalovce alebo Martin.

Priebeh stretnutia

Domáci museli bodovať, ak si chceli udržať šancu na vyhnutie sa baráži. Už v 2. minúte ich však zabrzdilo vylúčenie za priveľa hráčov na ľade.

Košičania ho nepotrestali, naopak, v závere početnej výhody sa dopustili faulu a Žilinčania potom vyslali na Habala niekoľko dobrých pokusov, ktorými preverili jeho pripravenosť.

V 8. minúte však išli do vedenia predsa len hostia, keď sa brankár Fučík namiesto prikrytia puku pokúsil o jeho rozohrávku. Šerbatov ho však o puk pripravil a po kľučke strelil úvodný gól.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov - servis výsledkov a faktov Čítajte

Na 2:0 pre hostí zvýšil v 14. minúte Klíma, keď vystrelil bekhendom spomedzi kruhov a Fučíkovi prepadol jeho pokus do brány.

O trojgólový náskok hostí sa o necelé 2 minúty postaral Brophey a domáci tréner Škorvánek si vzal oddychový čas. Kučný však po ňom fauloval a hostia už domácim v prvej časti veľa nedovolili.

Žilinčania sa po prestávke snažili o čo najskorší kontaktný gól a už v 22. minúte ich oň pripravil bravúrnym zákrokom Habal, keď zneškodnil Ručkayovu strelu do odkrytej brány.

V 24. minúte sa však domáci presadili aj gólovo, keď Kučného strelu od modrej tečoval do siete Košíc Surovka.

Žilinčania mali v polovici stretnutia opäť veľa hráčov na ľade a presilovku hostí využil po peknej kombinácii Petráš.

O minútu viedli hostia už 5:1, keď spomedzi kruhov prestrelil Fučíka Koch a vyhnal ho z brány. Tempo hry potom upadlo a Košičania už domácich veľmi pred Habala nepúšťali.

Zápas sa v 3. tretine už len dohrával, keďže o víťazovi duelu bolo rozhodnuté.

Napriek tomu sa obidva tímy ešte snažili ponúknuť divákom pekné akcie. V 44. minúte mohol znížiť kapitán Huna, ale namieril iba do ľavej žrde Habalovej odkrytej brány.

V 56. minúte hostia predviedli peknú gólovú akciu a po prihrávke Petráša sa po druhý raz za sebou do streleckej listiny zapísal reprezentačný obranca Patrik Koch.

Z ich strany to nebolo všetko. O dve minúty prekonal strelou švihom Mikoláša aj Kafka a podčiarkol tak jednoznačnú výhru oceliarov.

Žilinčania už po prehre s určitosťou budú hrať v baráži o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: "Bohužiaľ, musím skonštatovať, že Košice potvrdili svoju kvalitu. Boli vo všetkom lepší a ovládli celý zápas. Chceli sme bojovať, ale na kvalitu nášho súpera to nestačilo. Výsledok hovorí za všetko. Aj napriek nepriaznivému stavu nás diváci povzbudzovali a zatlieskali nám, za čo im veľmi ďakujeme. Verím, že nám pomôžu aj v ťažkých bojoch, ktoré nás čakajú."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Bol to z našej strany dobrý zápas, súperovi sme v úvodnej časti ušli o tri góly. Mali sme veľmi dobrý pohyb, boli sme silní na puku, chlapci dodržiavali všetky veci, ktoré sme si pred zápasom povedali. Zvládli zápas, za čo im ďakujem."