Košice nás zákernosťami nevyprovokovali, vraví popradský strelec Belluš

Popradčania vyhrali v Košiciach aj druhý zápas štvrťfinále.
Popradčania vyhrali v Košiciach aj druhý zápas štvrťfinále. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta|13. mar 2019 o 00:00

Nagy: Popradčania fárajú všetci a my musíme tiež.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice sa po druhej prehre vo štvrťfinále play-off Tipsport ligy s Popradom dostali do náročnej situácie, keď v sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú už 0:2 na zápasy.

Košičania v druhom stretnutí na domácom ľade síce zvýšili agresivitu i nasadenie, no na súpera to nestačilo.

Kapitánovi domácich Ladislavovi Nagyovi sa v tretej tretine síce podarilo expresne vyrovnať po ôsmich sekundách od vedúceho gólu hostí, ktorý vsietil Belluš, no v predĺžení vyskúšal strelu z diaľky Erving a rozhodol o triumfe Popradčanov.

Séria sa sťahuje pod Tatry, kde sa tímy stretnú v piatok a sobotu.

Bojovať až do konca

Na úvodný gól sa fanúšikovia v druhom štvrťfinále načakali poriadne dlho.

Napriek tomu, že oba tímy mali k dispozícii viacero presilových hier, skórovať sa podarilo až v 56. minúte popradskému útočníkovi Bellušovi.

Sklamaných košických fanúšikov však už o osem sekúnd potešil vyrovnávajúcim gólom Nagy.

„Bol to vyrovnaný zápas. My sme vytvorili veľa gólových šancí, ale škoda, že nám to nepadlo. Musíme ďalej bojovať a hrať lepšie ako doteraz. Súper síce vedie 2:0 na zápasy, ale my musíme bojovať až do konca a nevzdávať to,“ povedal Nagy.

Košičania sa trápili v koncovke aj v presilovkách, na ktorých budú chcieť zapracovať a niektoré veci v nich zmeniť.

Domov»Sportnet na východe»Košice nás zákernosťami nevyprovokovali, vraví popradský strelec Belluš