Nájdete nás na webe

Košice prežili klinickú smrť. Štvrťfinálová séria pokračuje

Poprad dal v predĺžení gól, rozhodcovia ho neuznali pre posunutú bránu.

(Zdroj: TASR)

KOŠICE. Piaty zápas štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport ligy medzi Košicami a Popradom núkal základnú otázku.

Podarí sa domácim v Steel Aréne odvrátiť aj druhý postupový mečbal súpera?

Poprad viedol v sérii na štyri víťazstvá už 3:0 na zápasy, predchádzajúci duel v sobotu však zvládli lepšie Košičania.

Vzájomná bilancia duelov z tejto sezóny jasne hovorila pre hostí, ktorí vyhrali doterajších päť zápasov na košickom ľade.

Napokon sa po obrovskej dráme v predĺžení tešili Košice, znížili stav série na 2:3. Šiesty duel sa bude hrať v stredu v Poprade.

Skóre otvoril Takáč

Hostia sa pred vyše 7-tisíc divákmi ujali vedenia v 6. minúte, keď vo vlastnom oslabení zužitkoval samostatný nájazd Takáč a prekonal Laca.

Košice potom súpera pritlačili, vypracovali si aj čisté šance, nedokázali ich však premeniť.

V najväčšej trafil Šerbatov žŕdku, viacero ďalších zlikvidoval popradský gólman Vošvrda.

Dva vlastné góly

V úvode druhej tretiny Poprad viackrát pohrozil, skóre sa však nemenilo.

Udrelo na druhej strane, na konci 23. minúty obranca Tomáš Slovák perfektne našiel Šerbatova a ten vyrovnal na 1:1.

V 29. minúte mohol Poprad vyhrávať, ale Laco v bráne napodobil famózny legendárny zákrok Lašáka zo zlatých MS a vychytal Takáča.

Tesne po uplynutí polovice zápasu však už opäť Poprad viedol, keď si v 32. minúte nešťastne zrazil puk do vlastnej siete obranca Koch. Gól pripísali Paukovčekovi a jeho platnosť overovali s videorozhodcom.

V 34. minúte bolo už 2:2. Košičan Hričina nahadzoval puk pred popradskú bránu, kde ho zrazil za Vošvrdu jeho spoluhráč Petran.

Poprad sa tretíkrát ujal vedenia v 37. minúte. Po strele do skrumáže pred bránu Mlynarovič dorazil puk do siete.

Hričina si vynútil predĺženie

Košice vstúpili do tretej tretiny aktívne, tutovku Galamboša v 43. minúte ale zmaril Vošvrda.

V 48. minúte bol vylúčený Popradčan Buzzeo, Košice zovreli hostí v ich tretine, ale gól nepadol.

Hostia v nasledujúcich minútach dobre bránili, snaha Košíc vyznievala naprázdno, hoci početne súpera výrazne prestrieľali.

Až dve minúty a 9 sekúnd pred koncom tretej tretiny obranca Košíc Dudáš od modrej čiary vystrelil, Hričina puk tečoval a tretíkrát v zápase bolo vyrovnané.

Rozhodol Šedivý od modrej

Piaty duel hokejovej bitky o východ tak po pauze išiel do predĺženia.

Hneď v jej úvode hral Poprad presilovku po seknutí Spilara, ale poriadne ani nevystrelil na bránu.

V 65. minúte po úniku popradského Takáča dorazil puk do brány Buzzeo, domáci reklamovali posunutú bránu, čo potvrdil videorozhodca a gól neplatil.

V 70. minúte zasa zovreli súpera Košičania, dobré šance mali Ignatuškin aj Šerbatov, ale rozhodnutie nepadlo.

Tlak domácich rástol, dobré príležitosti nevyužili Nagy ani Haščák.

Od 75. minúty hrali Košice presilovku a strelou od modrej čiary rozhodol v 77. minúte obranca Šedivý.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Sme šťastní a vďační za to, čo sa nám dnes podarilo. Vyzeralo to s nami zle. Keď padol popradský gól do posunutej bránky, tak som bol presvedčený, že to nebude platiť. Poprad sa radoval predčasne a nám to možno aj trochu pomohlo. Diváci videli kvalitný zápas. Nám sa ťažko presadzovalo proti súperovi, ktorý hrá vo svojej tretine veľmi zodpovedne. O to viac nás teší, že sa nám podarilo vyhrať."

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "V zápase sme trikrát tesne viedli, ale prehrali sme. Každá prehra v play-off je však rovnaká. V predĺžení sme sa radovali predčasne. Hlavný rozhodca mi to vysvetlil tým, že gól padol do posunutej bránky."

Eduard Šedivý, strelec víťazného gólu: "Prehrávali sme v sérii 0:3, teraz je už 2:3 a cítime, že sme na koni. V prvých troch zápasoch sme to neboli my, no teraz už cítime, že hráme hokej, aký chceme. Až na malé chybičky a fauly sa nám to darí."

Daniel Brejčák, obranca HK Poprad: "Stále sme sa snažili hrať aktívne a keď sme mali náskok, tak sme nechceli zbytočne plytvať silami. Nehrali sme zle a myslím si, že ak takýto výkon podáme aj doma, tak ukončíme sériu. Je to vyrovnané, no ja verím nášmu mužstvu."