Nájdete nás na webe

Košičania podľahli Prievidzi aj v druhom finálovom zápase

Do metropoly východu sa séria presunie počas budúceho týždňa.

(Zdroj: SITA/Milo Fabian)

PRIEVIDZA, KOŠICE. Volejbalisti obhajcu titulu VK Prievidza zvládli aj druhý domáci zápas na úvod finále play-off slovenskej Edymax extraligy 2018/2019 a v sérii na štyri výhry vedú nad hráčmi VK KDS-Šport Košice 2:0.

Prievidžania po stredajšom triumfe 3:1 zvíťazili vo štvrtkovom druhom stretnutí finále nad Košičanmi 3:0 (9, 23, 24).

Po jednoznačnej prvej časti v prospech domácich mali hostia v koncovkách druhého a tretieho dejstva náskok dvoch i troch bodov, ale napokon nezískali ani jeden set.

Priebeh stretnutia

Prievidžania v úvode viedli 9:4, keď si viackrát pomohli blokmi. Po pipe Ihnáta mali sedembodový náskok (13:6), ktorý postupne zvyšovali.

Košičania sa trápili na prihrávke, v poli im viackrát padli ľahké lopty. Set ukončil Mlynarčík esom a úspešným útokom (25:9).

Druhý set mal vyrovnaný priebeh. Košičania po útoku Lamanca viedli 7:6, vďaka bloku neskôr odskočili na dva body (14:12).

Dvojbodový náskok mali aj v koncovke po aute Ludhu (19:17) či ďalšom bloku (22:20). Prievidžania dokázali vyrovnať (22:22), hosťom ešte výhodu vrátil kapitán Jakubov (23:22), ale záver patril domácim.

Ihnát vyrovnal a zamieril na podanie, Košičania vzápätí dvakrát spravili chybu v útoku a prehrali 23:25.

V treťom sete sa Košice dostali do vedenia 9:7, neskôr sa trojbodovou šnúrou vzdialili na 16:13.

Domáci rýchlo zmazali manko, po Mlynarčíkovom útoku viedli 18:17, ale Košičania pri podaní nahrávača Rossarda štvorbodovou šnúrou otočili vývoj vo svoj prospech - 22:19.

Prievidžania úspešným blokom skorigovali na 22:23, ale po útoku Lamanca už museli čeliť dvom setbalom (22:24).

Záver však hostia nezvládli. Mlynarčík zložil aj po košickom príjme (24:24), vzápätí po ťažkom smeči Jakubova do siete sa domáci dostali k mečbalu a po zlej prihrávke Ludhovho servisu duel ukončili zásahom na sieti - 26:24.

Do Košíc sa finálová séria presunie počas budúceho týždňa (24. a 25. apríla).

Prievidžania sú vo finále po tretí raz a tretíkrát v sérii, bojujú o druhé zlato - vlani zdolali tím VKP Bystrina SPU Nitra 4:3 na zápasy, predvlani (2017) Nitranom podľahli 2:4.

Košičania vo februári prvýkrát v klubovej histórii získali Slovenský pohár a vo svojom premiérovom extraligovom finále sa usilujú o domáce double.

Hlasy trénerov

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Po zbití Košíc v prvom sete sme čakali, že musia niečo zmeniť a riskovať. Veľká vďaka chalanom, že zvládli koncovky a nechytili paniku, čo bolo podstatné. Zvládli aj tretí set, keď sme prehrávali o tri body. Pred súbojmi v Košiciach je to dobrý štart."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Séria je zaslúžene 2:0 pre Prievidzu. Vo štvrtok bolo kľúčové zvládnuť koncovky, mali sme ich v moci, to bola veľká chyba. Mali sme dobrý zámer, hráči ho na ihrisku nezvládli. Ak chcú hrať s takýmto súperom aj vo finále, musia to zvládať. Po semifinálovej sérii s Nitrou nám značne chýba emocionalita. Boj, nasadenie, pokoj a drajv tam nie sú."