Čaňa ťahá víťaznú sériu. S trénerom, ktorý je mladší ako viacero hráčov

Futbalistom Čane sa pod vedením mladého tréner Mateja Čobíka Ferčíka (najbližšie) na začiatku jarnej časti súťaže darí a proti Strážskemu si zapísali piate víťazstvo v rade. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|21. apr 2019 o 19:39

Vo IV. lige favorit deklasoval Strážske 8:0.

ČAŇA. Vo sviatočnej atmosfére išla favorizovaná Čaňa do súboja so Strážskym (8:0) s cieľom nepokaziť si jarnú víťaznú sériu.

Steininger skóroval štyrikrát

Kučera už na začiatku vyprášil rukavice Mihaľova.

Tribúny prvýkrát roztlieskal v 8. minúte Stankovič, ktorého tečovaná strela skončila v sieti.

O šesť minút sa k nemu pridal Steininger, keď z hranice pokutového územia nedal brankárovi hostí šancu zasiahnuť.

Kuriózna situácia nastala v 24. minúte, keď sa pri čiare na hracej ploche objavila i druhá lopta, Kučera však hral so svojou ďalej, a keď sa obrancovia Strážskeho viac venovali tej nepodstatnej, Kučera našiel Steiningera a ten pohodlne upravil na 3:0.

Čaniansky tím naďalej predvádzal pekný kombinačný futbal a v závere polčasu ešte z úniku skóroval Török.

Hneď po prestávke pridal piaty úspech domácich Kandráč a od tej chvíle stála otázka, aký náklad si Strážske odvezie.

V 52. min. uzavrel svoj hetrik Steininger.

Hostia sa v hre pripomenuli prvýkrát až po hodine, keď žrď trafil striedajúci Tutko.

Keď sa zdalo, že po všeobecnom striedaní sa k slovu dostávali aj hráči Strážskeho, kapitán Čane Gorej si vyšiel na výlet a uzavrel „šťastnú“ sedmičku.

To však nebolo všetko, lebo v 82. min. pridal svoj štvrtý gól Steininger a spečatil skóre na konečných 8:0.

Napriek debaklu aj výhrady

Ako sa hodnotí trénerovi víťazov takýto zápas?

„Je to veľmi ťažké. Vysoko sme vyhrali, ukázali svoju kvalitu, a predsa nemôžem byť úplne spokojný. V určitých fázach sme mali výpadky a tie by s ťažším súperom mohli byť osudné. Chápem myslenie hráčov pri takom vývoji skóre, ale musia zostať sústredení do záverečného hvizdu rozhodcu,” neodpustil si kritiku do vlastných radov mladý tréner Čane Matej Čobík Ferčík.

Domov»Sportnet na východe»Čaňa ťahá víťaznú sériu. S trénerom, ktorý je mladší ako viacero hráčov