Nájdete nás na webe

Košice zdolali Prievidzu a znížili stav finálovej série

Štvrtý zápas je na programe vo štvrtok.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS-Šport Košice zvládli úvodný domáci súboj proti hráčom VK Prievidza vo finále play-off slovenskej Edymax extraligy 2018/2019 a v sérii na štyri výhry znížili na 1:2 na zápasy.

Košičania po minulotýždňových prehrách v Prievidzi (1:3, 0:3) v stredu pred vlastnými fanúšikmi zvíťazili nad obhajcami titulu 3:1 (-19, 21, 19, 22).

Hostia získali prvý set, ale Košičania zlepšili svoj výkon a po zisku druhého dejstva ovládli aj ďalšie dve časti.

Priebeh stretnutia

Prievidza začala lepšie a po druhom ese Mlynarčíka za sebou viedla 7:3. Obhajca titulu mal priebeh úvodného dejstva pod kontrolou a postupne si vypracoval sedembodový náskok 20:13.

Prvý set ukončil úspešným blokom Ludha, "kohúti" ho vyhrali 25:19.

V druhom sete vyhrávali Prievidžania 8:6, ale domáci volejbalisti pri podaní Bališina otočili na 13:8 vo svoj prospech.

Náskok si Košice udržali až do konca dejstva, ktoré vyhrali 25:21 a vyrovnali na 1:1.

Po blokoch Prešinského a Javorčíka vyhrávali hostia v treťom sete 8:5, ale Košice zabrali a po ese Jakubova bolo vyrovnané 10:10.

V polovici setu odskočili domáci volejbalisti na tri body (18:15), a to im stačilo na to, aby set doviedili do úspešného konca (25:19), keď bodku za ním dal esom Lamanec.

Štvrtý set bol vyrovnaný, ani jeden z tímov si do jeho polovice nevypracoval väčší ako dvojbodový náskok.

Zlom nastal pred koncovkou, v ktorej Košice získali tri body za sebou a vyhrávali 19:15.

Prievidza ešte v závere znížila na 21:22, ale zvrat sa hosťom nepodaril. Košice vyhrali štvrté dejstvo 25:22, celý duel 3:1 a znížili stav finálovej série na 1:2.

Vyrovnať môžu už vo štvrtok

O vyrovnanie stavu série sa zverenci Richarda Vlkolinského pokúsia vo štvrtok v druhom domácom finálovom vystúpení (18.30 h), do Prievidze sa séria vráti v sobotu 27. apríla.

Prievidžania sú vo finále po tretí raz a tretíkrát v sérii, bojujú o druhé zlato - vlani zdolali tím VKP Bystrina SPU Nitra 4:3 na zápasy, predvlani (2017) Nitranom podľahli 2:4.

Košičania vo februári prvýkrát v klubovej histórii získali Slovenský pohár a vo svojom premiérovom extraligovom finále sa usilujú o domáce double.

Hlasy trénerov

Richard Vlkolinský (tréner Košíc): "Až na prvý set sme v tomto zápase bojovali, a to rozhodlo. Dopredu nás hnala vynikajúca divácka kulisa, za čo divákom ďakujeme."

Richard Nemec (tréner Prievidze): "Potvrdilo sa, že to v Košiciach nebude jednoduché. Škoda, že Košice v tomto zápase preklopili misky váh na svoju stranu, lebo sme začali veľmi dobre; oni boli trpezlivejší a trpezlivo išli za svojím cieľom, a to nás dostalo."